• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

30 vite burg, por lirohet si i pafajshëm

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Drejtesia u vendos në vend, por me vonesë ë madhe.


Kështu Raymond Towler, i denuar me burgim të përjetshëm, u lirua nga gjykata e Cuyahoga County pas 30 vitesh vuajtjeje, falë testit të ADN-së që përfundimisht e ka shfajësuar nga çdo akuzë për përdhunimin e një fëmije 11-vjecar në Cleveland në vitin 1981.

Prokuroria kishte kërkuar që Gjykata të deklarohej menjëherë, pasi kishte marrë rezultatet e testit të ADN-së. Ne nje kohe kur tashme kane nisur hetimet per autorin e vertete te përdhunimit te femijes, “Ohio Innocence Project”, një organizatë që përdorë këtë test për të shfajësuar personat e dënuar padretësisht, ka deklaruar se bëhet fjalë për rastin e dytë më të rëndë të gabimit të gjyqësorit në SHBA.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top