• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

5G ?! Epoka e Matrix

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
10,534
Pikët
113
SHIKOJENI PO QE SE JU INTERESON SHENDETI JUAJ
DHE VIJIMI I EKZISTENCES SE NJEREZIMIT...
SEKRETET E ERRETA PAS TEKNLOGJISE 5G.

https://m.youtube.com/watch?v=yNBYF2ry6lc&feature=share
Është e çuditshme se si të gjitha studimet apo zbulimet e mëdha në teknologji dhe jo vetëm në periudhën e fundit kanë filluar dhe përshpejtuar që në kohën e Hitleriane....
Ende edhe sot vazhdojmë të plotësojmë ato që zbuloi apo hulumtoi nazizmi..... ndoshta kishin më pak skrupuj në eksperimentime ...
.
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
561
Pikët
63
interesant eshte edhe fakti qe ku do qe kam lexuar per 5g me shume ka gjera te keqija sesa gjera te mira.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
43,979
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
E kam thene diku me pare and i truly believe it ... kam nje shoqe qe punon per science technology and she warned me para 2-3 vjetesh.. of how much stuff it’s up on the air/clouds ( i was shocked
But cox we don’t see it .. we don’t think of it and we are not aware ) .. and she said to me this will the next war ( the future technology war ) .... which is gradually happening .

Everything is shite right now ... but I believe history in a way it repeats itself .
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
561
Pikët
63
E kam thene diku me pare and i truly believe it ... kam nje shoqe qe punon per science technology and she warned me para 2-3 vjetesh.. of how much stuff it’s up on the air/clouds ( i was shocked
But cox we don’t see it .. we don’t think of it and we are not aware ) .. and she said to me this will the next war ( the future technology war ) .... which is gradually happening .

Everything is shite right now ... but I believe history in a way it repeats itself .
Por na thuaj edhe ndonje fjale ne shqip se ne forum shqiptaresh jemi.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
41,791
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Kjo teknologji ka vetem nje qellim, te kontrolloje ne imtesine me te frikshme veprimtarine e konsumatorit.......deri me sot niveli i skllaverise nuk ka pare e njohur te tille nivel prangash.
Nuk do te kete me nevoje per pasaporta e identifikime, surrat kontrrolli do tju hape ose mbylle dyert e cdo lloj ndertese, nuk do te kete me karta krediti e blerje me para por vetem nje foto e fytyres dhe te zhveshin llogarine ne banke........

Mjere njerezimi.
 

Ajana87

V.I.P
Anëtar
Nov 26, 2013
Postime
8,389
Pikët
113
E kam thene diku me pare and i truly believe it ... kam nje shoqe qe punon per science technology and she warned me para 2-3 vjetesh.. of how much stuff it’s up on the air/clouds ( i was shocked
But cox we don’t see it .. we don’t think of it and we are not aware ) .. and she said to me this will the next war ( the future technology war ) .... which is gradually happening .

Everything is shite right now ... but I believe history in a way it repeats itself .
Zana mundesishte shkruj shqip, sepse mora te lexoj pak shqip pak english e me doli kinesce, e kultoj angl po jo edhe aw dhe ndonje postim. Me intereson ta lexoj..

Pa hidherim.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,502
Pikët
113
Nuk mundem te shohe e degjoj gjithe videon mbi 5g por pak a shume e mare mend se per cfare rreziku behet fjale.
Duhet thene se ne parim cdo lloj shpikje e, teknollogjie mund te jete e rrezikshme. Rreziku nuk vjen nga teknollogjia por nga njeriu , nga ata qe e posedojne dhe per qellimet qe e perdorin.
Ne nuk duhet te ruhemi nga teknollogjia por nga njerezit qe duan ta hedhin ne dore dhe ta perdorin per qellime ne kundershtim me.jeten, lirite dhe te drejtat e njeriut.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
43,979
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Po taman ... si rreziku dhe lufta qe Po kalojme edhe sot pshm.

Por per Popullin e thjeshte eshte pak si vone tani ... duhet nje revolucion shume I madh mes superfuqive filthy rich vs popullin...qe te marri nen kontroll dicka, perndryshe do te jete shume vone dhe ne rrezik te zhdukjes si specie dhe mbijeteses njerezore.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
22,527
Pikët
113
Intervista e pazakontë/ Ish-agjenti sekret: Do ketë Rend të ri Botëror. A është koha tani? (VIDEO)Mars 28, 2020Nga Boldnews.al
Një ish-agjent sekret gjerman në një intervistë të vitit 1996 flet për një rend të ri botëror që po përgatitet në ndodhë në vitet në vijim. Sipas tij, e gjithë bota do të drejtohet nga një grup njerëzish të cilët e konsiderojnë veten elitë dhe do të zgjidhen në mënyrë jodemokratike.
Zhudukja e kufijve, krijimi i një monedhe të përbashkët, eleminimi i pronës private, dhe kontrolli i çdo individi, kudo që të jetë në botë nëpërmjet një komjuteri qëndror, do të jenë format e një “Mbretërie Botërore”. Elitat sipas tij që do të qeverisnin do të ndryshojnë ligjet dhe vendosin rregulla të reja, që shkojnë në “zhdukjen” e idesë së të drejta qytetare, besimit dhe kontrollit absolut.
Edhe pse mund të ngjajnë si teori konspirative pa bazë të qenësishme, disa shenja janë dhënë dhe sot pas pandemisë botërore të coronavirusit, shumëkush flet që pas kalimit të kësaj faze do ketë një tjetër formë qeverisjeje, kontrolli dhe dominimi nga pjesa që është vetëshpallur elitë, e cila kontrollon politikën dhe ekonominë.
INTERVISTA
Gazetarja:
Me rrëzimin e bllokut të Lindjes pra të mbarimit të Luftës së Ftohtë a u kthye Rendi i Ri Botëror?
Agjenti: Jo. Rendi i Ri Botëror është një përpjekje e një grupi njerëzish të quajtur elitë të cilët tentojnë të kontrollojnë mbarë botën nëpërmjet një Qeverie Botërore. Ky Rend i Ri Botëror do të jetë një diktaturë dhe kjo qeveri e tyre do të jetë një qeveri jo e zgjedhur në mënyrë demokratike dhe kështu që kemi të bëjmë me një shtet të llojit policor. Ata do të kenë një ushtri botërore, ata do ndërtojnë një monedhë botërore, një besim mbarëbotëror, kulturë boterore si dhe do të pamundësojnë pronën private, do të kemi regjistrimin e çdo personi në botë i cili do të marrë dhe një numër personal dhe më pas do të regjistrohen në një kompjuter qëndror të përbashkët për të gjithë.
Gazetarja: Ju thoni se do të ketë një ushtri botërore, por nëse bota është e bashkuar përse duhet ushtria?
Agjenti: Ne (popujt) nuk kemi nevoj për ushtri në fakt, ndërsa elita po, sepse kur njerëzit të mësojnë se çfarë plani ka elita atëherë ata do të ngrihen anembanë në luftëra civile dhe ja në Gjermani për shembull do dërgohen ushtarë afrikanë, ndërsa në Australi do të dërgohen ushtarë turq etj.
Gazetarja: Ju thoni që do të kemi një monedhë ndërkombëtare, por për kë monedhë bëhet fjalë? Dollarin?
Agjenti: Jo. Nuk do të ketë monedha në botë. Bota do kalojë në një sistem pa monedha. Gjithçka do të kryhet nëpërmjet një karte të quajtur smart-kart, ku çdo qindarkë që ju do të lëvizni pra që do të bëni pagesa ose do merrni, do të regjistrohet.

Gazetarja: Për rastin e një besimi botëror, pra të një feje, po të kemi parasysh që ka vetëm një Zot kjo duket diçka e pranueshme?
Agjenti: Ju duhet të dini se kjo elitë nuk ka moral, ata nuk janë as të krishterë dhe as myslimanë, madje ata shkojnë deri aty sa barazojnë Zotin me Satanin, satanizmin.


Video Player


00:53

05:28

Gazetarja: Do të kemi një kulturë botërore, por çfarë mbeti nga ideja e asaj të quajtur multi-kulti (shumë kulturave)?
Agjenti: Kur të zhduken kufijtë, do të zhduken dhe kulturat dhe ndjesitë nacionale. Një shoqëri e përzierë do të bëhet përsëri mono-kulturë. Njerëzit do të humbasin ndjenjën e nacionalizmit dhe kështu ata janë më të lehtë për t’u kontrolluar.
Gazetarja: Por si do të bëhet marrja e pronës private?
Agjenti: Prona nuk do të merret, por në fakt prona do të bëhet e pamundur për t’u mbajtur. Kjo do të bëhet mbi mënyrën e taksave më të larta, mbi ujin, plehërat etj.
Gazetarja: Ju thoni se të gjithë njerëzit do të kenë një numërt dhe do regjistrohen në një kompjuter qëndror, por si do të bëhet kjo?
Agjenti: Çdo njeri do të regjistrohet dhe do të marrë një numër përkatës prej tetë shifrash, madje tashmë ekziston kjo teknologji e mikroçipit nën lëkurë dhe ndërkohë grupi i parë prej 6 mijë vetësh e ka filluar këtë testim dhe ky grup është shpërndarë në Suedi dhe në Angli.
Gazetarja: Nëse do të bëhet vërtet kjo që mendojnë këta atëhere do të kemi paqe në botë?
Agjenti: Jo. Kur njerëzit të kuptojnë planin që ata kanë, pra që njerëzit do të mbahen si skllevër, atëherë do të ketë në mënyrë të paevitueshme përleshje civile dhe sistemi i ri botëror në asnjë mënyrë nuk do të thotë paqe. Mos harroni se më datën 25/09/1991, guvernatori i Përgjithshëm i Australisë, z.Bill Hajden firmosi në fshehtësi një legjislacion internacional për të drejtat politike dhe civile, këto ligje të quajtura DEISHSHPR shfuqizuan legjislacionin gati 200 vjeçar të vendeve tona. Edhe pse këto ligje të reja, që tashmë kanë hyrë në fuqi, nuk aplikohen akoma, popullsia nuk është aspak në dijeni të asaj se çfarë e pret. Dhe ata nuk e dinë se me humbjen e legjislacionit të sotëm dhe vendosjen e legjislacionit të ri, ata papritmas do të kthehen të gjithë në kriminelë, sepse legjislacioni i ri ka hequr të drejtën e pronës, të drejtën e fjalës, të drejtën e grumbullimit dhe të tjera të drejta bazë të njeriut.


Ben,

Se ti di gjermanisht, e kane lwrkthyer mire?
 

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
742
Pikët
63
Intervista e pazakontë/ Ish-agjenti sekret: Do ketë Rend të ri Botëror. A është koha tani? (VIDEO)Mars 28, 2020Nga Boldnews.al
Një ish-agjent sekret gjerman në një intervistë të vitit 1996 flet për një rend të ri botëror që po përgatitet në ndodhë në vitet në vijim. Sipas tij, e gjithë bota do të drejtohet nga një grup njerëzish të cilët e konsiderojnë veten elitë dhe do të zgjidhen në mënyrë jodemokratike.
Zhudukja e kufijve, krijimi i një monedhe të përbashkët, eleminimi i pronës private, dhe kontrolli i çdo individi, kudo që të jetë në botë nëpërmjet një komjuteri qëndror, do të jenë format e një “Mbretërie Botërore”. Elitat sipas tij që do të qeverisnin do të ndryshojnë ligjet dhe vendosin rregulla të reja, që shkojnë në “zhdukjen” e idesë së të drejta qytetare, besimit dhe kontrollit absolut.
Edhe pse mund të ngjajnë si teori konspirative pa bazë të qenësishme, disa shenja janë dhënë dhe sot pas pandemisë botërore të coronavirusit, shumëkush flet që pas kalimit të kësaj faze do ketë një tjetër formë qeverisjeje, kontrolli dhe dominimi nga pjesa që është vetëshpallur elitë, e cila kontrollon politikën dhe ekonominë.
INTERVISTA
Gazetarja:
Me rrëzimin e bllokut të Lindjes pra të mbarimit të Luftës së Ftohtë a u kthye Rendi i Ri Botëror?
Agjenti: Jo. Rendi i Ri Botëror është një përpjekje e një grupi njerëzish të quajtur elitë të cilët tentojnë të kontrollojnë mbarë botën nëpërmjet një Qeverie Botërore. Ky Rend i Ri Botëror do të jetë një diktaturë dhe kjo qeveri e tyre do të jetë një qeveri jo e zgjedhur në mënyrë demokratike dhe kështu që kemi të bëjmë me një shtet të llojit policor. Ata do të kenë një ushtri botërore, ata do ndërtojnë një monedhë botërore, një besim mbarëbotëror, kulturë boterore si dhe do të pamundësojnë pronën private, do të kemi regjistrimin e çdo personi në botë i cili do të marrë dhe një numër personal dhe më pas do të regjistrohen në një kompjuter qëndror të përbashkët për të gjithë.
Gazetarja: Ju thoni se do të ketë një ushtri botërore, por nëse bota është e bashkuar përse duhet ushtria?
Agjenti: Ne (popujt) nuk kemi nevoj për ushtri në fakt, ndërsa elita po, sepse kur njerëzit të mësojnë se çfarë plani ka elita atëherë ata do të ngrihen anembanë në luftëra civile dhe ja në Gjermani për shembull do dërgohen ushtarë afrikanë, ndërsa në Australi do të dërgohen ushtarë turq etj.
Gazetarja: Ju thoni që do të kemi një monedhë ndërkombëtare, por për kë monedhë bëhet fjalë? Dollarin?
Agjenti: Jo. Nuk do të ketë monedha në botë. Bota do kalojë në një sistem pa monedha. Gjithçka do të kryhet nëpërmjet një karte të quajtur smart-kart, ku çdo qindarkë që ju do të lëvizni pra që do të bëni pagesa ose do merrni, do të regjistrohet.

Gazetarja: Për rastin e një besimi botëror, pra të një feje, po të kemi parasysh që ka vetëm një Zot kjo duket diçka e pranueshme?
Agjenti: Ju duhet të dini se kjo elitë nuk ka moral, ata nuk janë as të krishterë dhe as myslimanë, madje ata shkojnë deri aty sa barazojnë Zotin me Satanin, satanizmin.


Video Player


00:53

05:28

Gazetarja: Do të kemi një kulturë botërore, por çfarë mbeti nga ideja e asaj të quajtur multi-kulti (shumë kulturave)?
Agjenti: Kur të zhduken kufijtë, do të zhduken dhe kulturat dhe ndjesitë nacionale. Një shoqëri e përzierë do të bëhet përsëri mono-kulturë. Njerëzit do të humbasin ndjenjën e nacionalizmit dhe kështu ata janë më të lehtë për t’u kontrolluar.
Gazetarja: Por si do të bëhet marrja e pronës private?
Agjenti: Prona nuk do të merret, por në fakt prona do të bëhet e pamundur për t’u mbajtur. Kjo do të bëhet mbi mënyrën e taksave më të larta, mbi ujin, plehërat etj.
Gazetarja: Ju thoni se të gjithë njerëzit do të kenë një numërt dhe do regjistrohen në një kompjuter qëndror, por si do të bëhet kjo?
Agjenti: Çdo njeri do të regjistrohet dhe do të marrë një numër përkatës prej tetë shifrash, madje tashmë ekziston kjo teknologji e mikroçipit nën lëkurë dhe ndërkohë grupi i parë prej 6 mijë vetësh e ka filluar këtë testim dhe ky grup është shpërndarë në Suedi dhe në Angli.
Gazetarja: Nëse do të bëhet vërtet kjo që mendojnë këta atëhere do të kemi paqe në botë?
Agjenti: Jo. Kur njerëzit të kuptojnë planin që ata kanë, pra që njerëzit do të mbahen si skllevër, atëherë do të ketë në mënyrë të paevitueshme përleshje civile dhe sistemi i ri botëror në asnjë mënyrë nuk do të thotë paqe. Mos harroni se më datën 25/09/1991, guvernatori i Përgjithshëm i Australisë, z.Bill Hajden firmosi në fshehtësi një legjislacion internacional për të drejtat politike dhe civile, këto ligje të quajtura DEISHSHPR shfuqizuan legjislacionin gati 200 vjeçar të vendeve tona. Edhe pse këto ligje të reja, që tashmë kanë hyrë në fuqi, nuk aplikohen akoma, popullsia nuk është aspak në dijeni të asaj se çfarë e pret. Dhe ata nuk e dinë se me humbjen e legjislacionit të sotëm dhe vendosjen e legjislacionit të ri, ata papritmas do të kthehen të gjithë në kriminelë, sepse legjislacioni i ri ka hequr të drejtën e pronës, të drejtën e fjalës, të drejtën e grumbullimit dhe të tjera të drejta bazë të njeriut.


Ben,

Se ti di gjermanisht, e kane lwrkthyer mire?
Gjithëçka është e mundur, por kjo që ke sjellë nuk ka aspak të bëjë me temën.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
22,527
Pikët
113
Gjithëçka është e mundur, por kjo që ke sjellë nuk ka aspak të bëjë me temën.
Asgje nuk behet ne cast,

Projektohet para 30 vjeteve dhe efektet dhe zbatimin e gjen pas 30 vjetesh..

Vetem komunistet punonin me plane 5 vjecare...

Ne nje film shqiptar, ka pasur nje parrulle,

Plani dyvjecar do na sjelle begatine!
 

ricky_ch

*************
Anëtar
Feb 16, 2015
Postime
742
Pikët
63
Asgje nuk behet ne cast,

Projektohet para 30 vjeteve dhe efektet dhe zbatimin e gjen pas 30 vjetesh..

Vetem komunistet punonin me plane 5 vjecare...

Ne nje film shqiptar, ka pasur nje parrulle,

Plani dyvjecar do na sjelle begatine!

Edhe me këtë pajtohem, por e din çfarë ka merak biseda? - Argumentin.
Ti po mundohesh me pordhë në shoshë, e me qëllu nga cila birë ka kaluarë.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
22,527
Pikët
113
Edhe me këtë pajtohem, por e din çfarë ka merak biseda? - Argumentin.
Ti po mundohesh me pordhë në shoshë, e me qëllu nga cila birë ka kaluarë.
Mire, ne dac degjoj ne dac mis i degjo pordhet e mia,

Por eren mbaja, se te hap,hundet ne kete kohe qe te bllokohen mushkrite..;)
 
Top