• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

5G ?! Epoka e Matrix

Marla

.
Anëtar
Apr 3, 2020
Postime
2,807
Pikët
113
Ndonjehere me duket sikur e gjithe kjo qe po perjetojme me covid social distance etc eshte nje eksperiment i madh human ku ata qe e shpiken duan te na kontrrollojne nepermjet frikes tone.

Gjithesesi sic thoshte dhe Steven Hawking progress in technology do sherbeje ose per helping us, ose ignoring us or destroying us.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
11,152
Pikët
113
Edhe ketu konspiracion i madh qe nuk duan te avancoje rraca njerezore mesa duket pasi nuk eshte demi ashtu sic e pershkruajne. Personalisht jam pro 5G , 6G, 7G e keshtu me rradhe..... ;)
 

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
6,142
Pikët
113
Njeriu duhet te jete ne gjendje te kuptoje limitin e nderhyrjes se tij.

Kete mund t'a beje vetem nje njeri me etike te forte dhe shpirt te pakorruptuar.

Zoti e la TOKEN ne dore te njeriut. AI e beri te bukur dhe u kenaq me vepren e TIJ. Pastaj e bekoi dhe e la ne dore te IZRAEL-it.

Energjia eshte perreth nesh. Ajo nuk ka kufi. Ajo eshte element.

Hydroenergjia, energjia e gjeneruar nga era, energjia solare, energjia qiellore (vetetimat) jane perdorur nga njerezimi per njerezimin ne menyre te dobishme deri sa kufiri i nderhyrjes se njeriut to HARNESS ENERGY (nenshtrimi apo shalimi i energjise sikur te ishte kal) u kthye ne ndergjegjesimin e kesaj te fundit "per te marre hak". Eshte energjia ajo qe eshte kapur ne carkun e ngritur nga njeriu. Portalet qe njeriu ka ngritur per t'a kapur mat do te kthehen kunder njeriut qe ai te kuptoje mire dhe perfundimisht se vetem dicka qe trajtohet me respekt do te jete perkrah tij.

Nqs kjo energji do te lejohej te vepronte ne menyre te natyrshme, ajo do te kishte qene e tille qe njerezimi te mos njihte me semundje te pakurueshme.

Ne nuk e meritojme kete dhurate qe vjen nga ZOTI por nuk eshte AI.

El
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
10,571
Pikët
113
Një dizaj pashë një dokumentar për bletët... po zhduken...
Kanë bërë koshere usa e getta... një përdorimshe vetëm me bletë punëtore për pllenimin e bimëve pa mretnesh...
Ndërkohë po harxhojnë pare të madhe për të krijuar bletë robote....

T. q. t..... Ato lekë që harxhojnë për bletët artificiale t'i hidhnin për të ruajtur bletët origjinale, do ishte më mirë...
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
22,643
Pikët
113
Një dizaj pashë një dokumentar për bletët... po zhduken...
Kanë bërë koshere usa e getta... një përdorimshe vetëm me bletë punëtore për pllenimin e bimëve pa mretnesh...
Ndërkohë po harxhojnë pare të madhe për të krijuar bletë robote....

T. q. t..... Ato lekë që harxhojnë për bletët artificiale t'i hidhnin për të ruajtur bletët origjinale, do ishte më mirë...
Ehe,

Pregatitu, te jetosh ekopen e sklleverve digitale.

Grande fratello, po te vezhgon...
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
561
Pikët
63
Një dizaj pashë një dokumentar për bletët... po zhduken...
Kanë bërë koshere usa e getta... një përdorimshe vetëm me bletë punëtore për pllenimin e bimëve pa mretnesh...
Ndërkohë po harxhojnë pare të madhe për të krijuar bletë robote....

T. q. t..... Ato lekë që harxhojnë për bletët artificiale t'i hidhnin për të ruajtur bletët origjinale, do ishte më mirë...
Ka vite qe e jam degjuar kete problem. Madje nga koha e 3G por nuk i kushton vemendja asnjeri.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
10,511
Pikët
113
Vendndodhja

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
44,051
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Po si eshte e mundur qe te tere Po i instalojne ne nje situate te tille si sot.?!

This really bugs me !!!!
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
44,051
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Po ne Albania flitet per ta sollur 5G?
 
Top