• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

5G ?! Epoka e Matrix

Rrjeti

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2017
Postime
1,365
Pikët
113
Vendndodhja
Aty ku ma do shpirti....


Çfarë është 5G dhe kush janë fatalitetet që shkakton në trup ky opsion i ri koneksioni. Artikulli i astrofizikantes Giuliana Conforto sqaron më së miri se sa vrasës është ky rrjet për qëniet humane dhe pasojat që sjell në shkatërrimin e një pjesë të mirë të organeve më të rëndësishme të trupit. Mutacionet e ADN-së, dëmi mitokondrial, kanceri, (kafkat e fëmijëve marrin më shumë rrezatim), problemet e kujtesës, ndryshimet e spermës dhe infertiliteti, dhimbje koke, migrenë, zhurma në veshë, ADHD, ankth, depresion, sëmundje të zemrës dhe diabeti tipi 2 janë një pjesë e sëmundjeve që shkakton kjo valë në trupin e njeriut. Sistemi 5G është një rrjet WiGig Wireless që vepron në spektrin 60GHz me një shpejtësi download deri në 10Gbps në krahasim me shpejtësinë 4G të shkarkimit të 10Mbps.
Sidoqoftë, frekuenca prej 60 GHz është frekuenca në të cilën molekulat e oksigjenit lëkunden. Në 60 GHz, 98% e energjisë së transmetuar 5G do të thithet nga oksigjeni atmosferik i cili ndryshon vetitë orbitale të elektroneve të molekulave të oksigjenit. 60 GHz është frekuenca thithëse e molekulave të oksigjenit. Molekulat e oksigjenit kanë elektrone që ndahen me njëra-tjetrën. Oksigjeni është një molekulë diatomike. Ajo që ne thithim janë dy molekula oksigjeni të lidhura së bashku me elektronet që ato ndajnë. Kur molekula e oksigjenit goditet me valë 5G në 60GHz, këto valë ndikojnë në vetitë e rezonancës orbitale të atyre elektroneve të përbashkëta. Janë këto elektrone të përbashkëta që lidhen me hemoglobinën në gjakun tonë. Kur oksigjeni është ndalur, ai nuk lidhet më me hemoglobinën dhe mioglobinën (molekula që mbajnë oksigjen) dhe për këtë arsye nuk do të jetë në gjendje të transportojë oksigjenin në mitohondrinë e qelizës. Pa oksigjen, mëlçia bëhet e ngjeshur dhe trupi dhe truri, fillon të dështojë për shkak të mbytjes së ngadaltë.
Meqenëse truri është organi i trupit më i ndjeshëm ndaj mungesës së oksigjenit, mosmarrja e mjaftueshme e oksigjenit në tru do të shkaktojë hipoksi cerebrale. Simptomat e hipoksisë cerebrale variojnë nga të buta në të rënda.
Simptomat e buta përfshijnë:
1.Çrregullime konjitive 2.Humbje e përkohshme e kujtesës 3.Aftësia e zvogëluar për lëvizjen e trupit 4.Vështirësi për t’i kushtuar vëmendje 5.Vështirësi në marrjen e vendimeve të mira
Simptomat serioze përfshijnë: 1.Të fikët 2.Konfiskim 3.Komë 4.Vdekja e trurit

Çfarë kanë të përbashkët 5G dhe maskat, të dyja çojnë në privim të oksigjenit! Maskat luajnë një rol tjetër në kufizimin e aftësisë suaj të frymëmarrjes. Nuk është e mundur të nxirret sasia normale e ajrit për të mbushur të gjithë mushkëritë. Kështu që ju përfundoni duke marrë më pak oksigjen sepse po merrni më pak ajër.
Spektri 4G fillon nga bandat e frekuencës prej 700 MHz deri në 5 GHz. Në krahasim me frekuencat nën 5 GHz të përdorura më parë nga pajisjet mobile, teknologjia e valës milimetër lejon transmetimin në frekuenca midis 30 GHz dhe 300 GHz. Këto frekuenca quhen valë milimetër sepse ato kanë gjatësi vale midis 1 mm dhe 10 mm, ndërsa gjatësia e valëve të radios që aktualisht përdoren nga telefonat inteligjentë janë kryesisht disa dhjetëra centimetra .
Efektet shëndetësore të ekspozimit kumulativ ndaj rrezatimit të frekuencës radio me intensitet të ulët përfshijnë:
· Mutacionet e ADN-së · Dëmi mitokondrial · Kanceri, kanceri (kafkat e fëmijëve marrin më shumë rrezatim) · Problemet e kujtesës dhe njohja · Ndryshimet e spermës dhe infertiliteti · Dhimbje koke, migrenë, zëri në veshë · ADHD · Ankth · Depresion
· Sëmundja e zemrës · Diabeti tip 2
Rrezatimi i radiofrekuencës / mikrovalës (RF / MW) ndikon në sinjalet e rezonancës Schumann të cilat janë mekanizmi me të cilin aktivizohet prodhimi i melatoninës. Frekuencat gjithashtu ndikojnë në aftësinë e trupit për të prodhuar vitaminë D (mungesa e vitaminës D shkakton ftohjen dhe gripin për shkak të sistemeve të dobësuara të imunitetit. Kjo është arsyeja pse njerëzit janë të prirur ndaj ftohjes dhe gripit në sezonin e dimrit).
Rrezatimi elektromagnetik në intervalin e frekuencës së mikrovalës absorbohet nga uji, yndyrnat, sheqernat dhe disa molekula të tjera, dridhjet pasuese të të cilave prodhojnë nxehtësi. Ngjashëm me furrat me mikrovalë që gjenerojnë rrezatim në një frekuencë prej rreth 2.45 GHz (energjia e mikrovalës shndërrohet në energji termike duke bërë që molekulat e ujit të lëvizin mbrapa dhe me radhë përafërsisht.

 

Vinjol

V
Anëtar
Dec 4, 2015
Postime
663
Pikët
93
E kam thene diku me pare and i truly believe it ... kam nje shoqe qe punon per science technology and she warned me para 2-3 vjetesh.. of how much stuff it’s up on the air/clouds ( i was shocked
But cox we don’t see it .. we don’t think of it and we are not aware ) .. and she said to me this will the next war ( the future technology war ) .... which is gradually happening .

Everything is shite right now ... but I believe history in a way it repeats itself .
I understand very well what u wrotte and ur freinds says to u its true
But next time in albanian plsss
Zana moj zana hows beuty make u ur mama :)


Kunder 5G
 

Artin

V.I.P
Anëtar
Jun 9, 2020
Postime
195
Pikët
63
Kina e ka isntaluar 5G ne 50 qytetet kryesore qe ne nentorin e vitit te kaluar, e tani ndoshta jane edhe me tepër.

A thoni te jene kaq budallenj kinezet dhe nuk e dine qe ky eshte i demshem?
 

Performer

ngc
Anëtar
Jun 30, 2016
Postime
30,684
Pikët
113
Kina e ka isntaluar 5G ne 50 qytetet kryesore qe ne nentorin e vitit te kaluar, e tani ndoshta jane edhe me tepër.

A thoni te jene kaq budallenj kinezet dhe nuk e dine qe ky eshte i demshem?
Njerzit si pyet njeri
Ata bejn cte duan me ne
 
  • Like
Reactions: JAM

Artin

V.I.P
Anëtar
Jun 9, 2020
Postime
195
Pikët
63
Un e dhash pergjigjen me lart me filmin terminator genesis
Kontroll total . Esht ktu tashme sdiskutohet me mir a keq .
Ata kane kontroll mbi njerezit edhe pa teknologji. Edhe 4G u mjafton per kete, por teknologjia perparon. Filloi me 1G e mund te shkoje 6G, 7G e keshtu me radhe, siç ndodh me cdo teknologji.
5G eshte ceshtje konkurrence dhe biznesi.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,352
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Kam degjuar qe po punojne me 7-ten tani??

Po kjo c’fare avancimi ka dhe sa larg duan te shkojne/arrijne, mo ?
 

Artin

V.I.P
Anëtar
Jun 9, 2020
Postime
195
Pikët
63
Kam degjuar qe po punojne me 7-ten tani??

Po kjo c’fare avancimi ka dhe sa larg duan te shkojne/arrijne, mo ?
Nje shembull i thjeshte per t'u kuptuar: Nese ti flet ne kamera me dike, zeri dhe figura do te shkembehen ne kohe reale dhe jo me 1-2 sekonda vonese sic eshte tani.
5G vlen per cdo fushe, ne mjekesi, industri etj. dhe ka me shpejtesi, saktesi dhe efikasitet.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,352
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Nje shembull i thjeshte per t'u kuptuar: Nese ti flet ne kamera me dike, zeri dhe figura do te shkembehen ne kohe reale dhe jo me 1-2 sekonda vonese sic eshte tani.
5G vlen per cdo fushe, ne mjekesi, industri etj. dhe ka me shpejtesi, saktesi dhe efikasitet.
Dhe ne raste me te gjera ? Apo thjeshte shpejtesia dmth ?
 

Artin

V.I.P
Anëtar
Jun 9, 2020
Postime
195
Pikët
63
Nje diçka tjeter që e kisha në mend dhe harrova.... jane antenat.

Antenat 5G jane disa kuti te vogla te cilat mund te vendosen kudo pa u dukur, nuk jane si ato antenat e medha siper pallateve. Kjo vlen sidomos per qytetet evropiane te cilat kane arkitekture klasike dhe pallate me çatira.
 
Last edited:

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,352
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Mbase eshte pak in my head @Artin - i ... Por desha te pyes Nese ka ndonje lidhje thelle e thelle me ndricimin kjo 5G ? Kam vene re qe ndryshe nga vjet pshm sikur erresohet shume me vone... dmth I don’t know if it’s smth to do with this and the lighting apo it’s just a natural change ?
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
55,592
Pikët
113
Intervista e pazakontë/ Ish-agjenti sekret: Do ketë Rend të ri Botëror. A është koha tani? (VIDEO)Mars 28, 2020Nga Boldnews.al
Një ish-agjent sekret gjerman në një intervistë të vitit 1996 flet për një rend të ri botëror që po përgatitet në ndodhë në vitet në vijim. Sipas tij, e gjithë bota do të drejtohet nga një grup njerëzish të cilët e konsiderojnë veten elitë dhe do të zgjidhen në mënyrë jodemokratike.
Zhudukja e kufijve, krijimi i një monedhe të përbashkët, eleminimi i pronës private, dhe kontrolli i çdo individi, kudo që të jetë në botë nëpërmjet një komjuteri qëndror, do të jenë format e një “Mbretërie Botërore”. Elitat sipas tij që do të qeverisnin do të ndryshojnë ligjet dhe vendosin rregulla të reja, që shkojnë në “zhdukjen” e idesë së të drejta qytetare, besimit dhe kontrollit absolut.
Edhe pse mund të ngjajnë si teori konspirative pa bazë të qenësishme, disa shenja janë dhënë dhe sot pas pandemisë botërore të coronavirusit, shumëkush flet që pas kalimit të kësaj faze do ketë një tjetër formë qeverisjeje, kontrolli dhe dominimi nga pjesa që është vetëshpallur elitë, e cila kontrollon politikën dhe ekonominë.
INTERVISTA
Gazetarja:
Me rrëzimin e bllokut të Lindjes pra të mbarimit të Luftës së Ftohtë a u kthye Rendi i Ri Botëror?
Agjenti: Jo. Rendi i Ri Botëror është një përpjekje e një grupi njerëzish të quajtur elitë të cilët tentojnë të kontrollojnë mbarë botën nëpërmjet një Qeverie Botërore. Ky Rend i Ri Botëror do të jetë një diktaturë dhe kjo qeveri e tyre do të jetë një qeveri jo e zgjedhur në mënyrë demokratike dhe kështu që kemi të bëjmë me një shtet të llojit policor. Ata do të kenë një ushtri botërore, ata do ndërtojnë një monedhë botërore, një besim mbarëbotëror, kulturë boterore si dhe do të pamundësojnë pronën private, do të kemi regjistrimin e çdo personi në botë i cili do të marrë dhe një numër personal dhe më pas do të regjistrohen në një kompjuter qëndror të përbashkët për të gjithë.
Gazetarja: Ju thoni se do të ketë një ushtri botërore, por nëse bota është e bashkuar përse duhet ushtria?
Agjenti: Ne (popujt) nuk kemi nevoj për ushtri në fakt, ndërsa elita po, sepse kur njerëzit të mësojnë se çfarë plani ka elita atëherë ata do të ngrihen anembanë në luftëra civile dhe ja në Gjermani për shembull do dërgohen ushtarë afrikanë, ndërsa në Australi do të dërgohen ushtarë turq etj.
Gazetarja: Ju thoni që do të kemi një monedhë ndërkombëtare, por për kë monedhë bëhet fjalë? Dollarin?
Agjenti: Jo. Nuk do të ketë monedha në botë. Bota do kalojë në një sistem pa monedha. Gjithçka do të kryhet nëpërmjet një karte të quajtur smart-kart, ku çdo qindarkë që ju do të lëvizni pra që do të bëni pagesa ose do merrni, do të regjistrohet.

Gazetarja: Për rastin e një besimi botëror, pra të një feje, po të kemi parasysh që ka vetëm një Zot kjo duket diçka e pranueshme?
Agjenti: Ju duhet të dini se kjo elitë nuk ka moral, ata nuk janë as të krishterë dhe as myslimanë, madje ata shkojnë deri aty sa barazojnë Zotin me Satanin, satanizmin.


Video Player


00:53

05:28

Gazetarja: Do të kemi një kulturë botërore, por çfarë mbeti nga ideja e asaj të quajtur multi-kulti (shumë kulturave)?
Agjenti: Kur të zhduken kufijtë, do të zhduken dhe kulturat dhe ndjesitë nacionale. Një shoqëri e përzierë do të bëhet përsëri mono-kulturë. Njerëzit do të humbasin ndjenjën e nacionalizmit dhe kështu ata janë më të lehtë për t’u kontrolluar.
Gazetarja: Por si do të bëhet marrja e pronës private?
Agjenti: Prona nuk do të merret, por në fakt prona do të bëhet e pamundur për t’u mbajtur. Kjo do të bëhet mbi mënyrën e taksave më të larta, mbi ujin, plehërat etj.
Gazetarja: Ju thoni se të gjithë njerëzit do të kenë një numërt dhe do regjistrohen në një kompjuter qëndror, por si do të bëhet kjo?
Agjenti: Çdo njeri do të regjistrohet dhe do të marrë një numër përkatës prej tetë shifrash, madje tashmë ekziston kjo teknologji e mikroçipit nën lëkurë dhe ndërkohë grupi i parë prej 6 mijë vetësh e ka filluar këtë testim dhe ky grup është shpërndarë në Suedi dhe në Angli.
Gazetarja: Nëse do të bëhet vërtet kjo që mendojnë këta atëhere do të kemi paqe në botë?
Agjenti: Jo. Kur njerëzit të kuptojnë planin që ata kanë, pra që njerëzit do të mbahen si skllevër, atëherë do të ketë në mënyrë të paevitueshme përleshje civile dhe sistemi i ri botëror në asnjë mënyrë nuk do të thotë paqe. Mos harroni se më datën 25/09/1991, guvernatori i Përgjithshëm i Australisë, z.Bill Hajden firmosi në fshehtësi një legjislacion internacional për të drejtat politike dhe civile, këto ligje të quajtura DEISHSHPR shfuqizuan legjislacionin gati 200 vjeçar të vendeve tona. Edhe pse këto ligje të reja, që tashmë kanë hyrë në fuqi, nuk aplikohen akoma, popullsia nuk është aspak në dijeni të asaj se çfarë e pret. Dhe ata nuk e dinë se me humbjen e legjislacionit të sotëm dhe vendosjen e legjislacionit të ri, ata papritmas do të kthehen të gjithë në kriminelë, sepse legjislacioni i ri ka hequr të drejtën e pronës, të drejtën e fjalës, të drejtën e grumbullimit dhe të tjera të drejta bazë të njeriut.


Ben,

Se ti di gjermanisht, e kane lwrkthyer mire?
Mire e kane perkthyer me perjashtim....
1-Ka te ngjare qe ushtare afrikan te vijne ne Deutschland apo turq te shkojne tek kanguret.
2-Kur njerezit te mesojne+te NDERGJEGJESOHEN(se kane perkthyer apo SHTUAR) se cfar plani ka elita.
3-Nje shoqeri multi-kulti eshte mono-kulture(sipas tij)dhe jo do behet.
4-Cipi eshte me...18 shifra.

FAZITI.....sipas TIJ dhe meje ka te DREJTE + jam KURIOZ kush do jete ky,apo nga vjen burimi ose intervista(natyrisht n.q-se eshte e mundeshme).
@Mandi

NUK behet fjale per shendetin,behet FJALE se CILI apo KUSH do perfitoje me shume nga qo 5G.

Per SHEMBULL....

Ralitsa Agayn Guri, Chief of Board of Directors at Telekom Albania, stated.....
We are executing a fundamental technological, IT and operational transformation of Telekom Albania, supported by an overall commitment already exceeding EUR 170 million. The deal with Ericsson is central to this transformation. These investments shall serve to the benefit of our customers as well as to the continuing modernization and advancement of Albania.”

This progress was applauded by Albania’s Minister of Infrastructure and Energy, Belinda Balluku, as an agreement that has an impact not only business wise but also on a larger scale......
Albanian users are ready for this new step. It is a fact that technology has had a crucial role during these years in our lives. We are eager to embrace the innovation, we welcome and appreciate it.

OSE....

When it comes to Kosovo, there has been some drama around the region’s intentions to use — or not use — Huawei as a vendor for its eventual 5G networks. In early September, Serbia and Kosovo signed a list of commitments at the White House, one of which pledged that both would prohibit the use of 5G equipment from “untrusted vendors,” as well as remove equipment from these vendors if it is already in place.

The clause did not name China or Huawei by name; however, considering the Trump Administration’s long-standing attacks on the Chinese vendor, it can be assumed that this was the target.

Bash QE KSHU.

Kto PORDHET me shendetin apo kujdesin per masat i HANE.....qetLO.

DANKE.
 

Smokkie

V.I.P
Anëtar
Oct 6, 2015
Postime
2,075
Pikët
113
Ah po, dhe sa anti 5G mendojne se korona u shkaktua nga antenat 5G ?
😆👍
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
25,338
Pikët
113
Cdo gje eshte konspirative, keshtu thoshin ne fillim kur dul telefoni mobil, qe valet japin kancer tek njerezit, po sot bejn gjum me to se leri qe i perdorin.
 
Top