• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

64-vjeçari dënohet me 1075 vite burg, kjo është arsyeja

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,638
Pikët
113
cubi.jpg

Drejtuesi i një kulti të seksit, i cili gjithashtu kishte një shfaqje televizive ku predikonte islamin ndërkohë që ishte i rrethuar nga femra të bukura që ai i quante “kotelet” e tij, tani është dënuar me më shumë se 1 mijë vite burgim, shkruan “DailyMail”.

Adnan Oktar, u shpall fajtor për 10 akuza që përfshinin abuzim seksual të fëmijëve, drejtim i një bande kriminale, përdhunim, shantazh, mashtrim, spiunazh politik dhe ushtarak dhe torturë....
____________
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
31,946
Pikët
113
@Fshatari ,

Ku e ke vendimin e gjykates plako, qe ta shikojne juristet e forumit,..:p

Cte re ka sjelle ne jurisprudence,..lol
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,449
Pikët
113
Paska pase fiksim biondet😁
1-In [Oktar’s] reading, the love for mother and father is an offence to God. Parents are seen as the executors of God’s will to raise the child. Once the child reaches adulthood, their role is fulfilled. If the parents happen to join, they are considered pious and may become fellow comrades. If they remain ‘infidels’, they are considered enemies.” It was with this justification that the followers cut off relations with their parents, on whose financial and social resources, however, the group ultimately depended. The indictment details the way in which followers were encouraged to plunder their parents’ bank accounts and sell their assets.

2- There were sisters (bacilar), concubines (cariyeler) and brothers (kardesler), the male members. The brothers were allowed to marry the concubines, while the sisters were all married to................... Adnan Hodja.

TRE=ka plot seriale te TILLE ne.....troje.

Ejvallah.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,449
Pikët
113
@Angelisa

Gratë e këqija u përkasin burrave të këqij dhe burrat e këqij i përkasin grave të këqija. Gratë e mira u përkasin burrave të mirë, dhe burrat e mirë u përkasin grave të mira.

Thote.....allahu.

KTA jane te PARET qe shkojne ne.....!!!!!
 

peshkaqeni33

nje ze midis jush
Anëtar
Jan 29, 2011
Postime
15,734
Pikët
113
Vendndodhja
Kush tha, qe s'jemi komshinj!
View attachment 73876

Drejtuesi i një kulti të seksit, i cili gjithashtu kishte një shfaqje televizive ku predikonte islamin ndërkohë që ishte i rrethuar nga femra të bukura që ai i quante “kotelet” e tij, tani është dënuar me më shumë se 1 mijë vite burgim, shkruan “DailyMail”.

Adnan Oktar, u shpall fajtor për 10 akuza që përfshinin abuzim seksual të fëmijëve, drejtim i një bande kriminale, përdhunim, shantazh, mashtrim, spiunazh politik dhe ushtarak dhe torturë....
____________
Yyyyyy... sa paska!
Si i paska rreshtuar legeni...
I fort qenka. Ne nga nje kemi dhe nuk e bejme dot zap. Ai gjashte i paska vetem ne kete foto. Kushedi sa do jene qe presin radhen ketej pas objekrivit te dalin ne fotografi me te se nuk i nxe fushpamja.
Kushedi ca u ben... i rreh ai shejtan!
 
Top