• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

700 filmat e Miramax vijnë në YouTube?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Gjiganti i internetit - kompania Google, edhe më herët ka synuar që të ofrojë filma të huazuar për shërbimin e saj të videos, YouTube, mirëpo një marrëveshje e re mes Google dhe Miramax mund t’i sjell faqes YouTube më shumë se 700 filma për vizitorët e saj.
Nëse kjo do të ndodhte, atëherë YouTube do të avanconte shërbimin e saj me filma kualitativ, të cilët do t’i shtoheshin listës së filmave aktual që gjenden në këtë faqe.

Gjatë muajit korrik të këtij viti, Walt Disney i kishte shitur produksionit Miramax njësinë e saj të biznesit Filmyard Holdings, pasi përvetësimit të kësaj kompanie në vitin 1993.

Deri më tani, Miramax nuk ka bërë asnjë lloj marrëveshje me shërbimin tjetër të filmave – Netflix, dhe kjo situatë është shumë e favorshme për Google dhe shërbimet e saj online, që të krijojë një ndikim të mirë në këtë industri.
 
Top