• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A do të jetë Linkedin rrjeti i parë në bursë?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massaMe aksionet e rrjetit për shoqërim online LinkedIn do të mund të bëhej tregti në bursë para konkurrentëve të saj Facebook e Twitter.
Siç raporton agjencia e lajmeve Reuters, burimet e mirinformuara me situatën kanë thënë se shumë kompani interneti, në mesin e të cilave edhe LinkedIn e Zynga, janë duke marrë parasysh ofertën iniciale të aksioneve (IPO) e cila do të mund të realizohej dukshëm para Facebookit.

Nga rrjeti më i popullarizuar për shoqërim online në fund të shtatorit kishin deklaruar se nuk planifikojnë IPO-në e tyre para fundit të vitit 2012.Disa kompani interneti dëshirojnë të dalin në bursë para Facebookut dhe në këtë mënyrë dëshirojnë të tërheqin vëmendjen e investitorëve. A mendoni se LinkedIn do të tërhiqte ndonjë interesim të madh të investitorëve nëse para tij do të zbatonte atë Facebooku”, ka theksuar njëri prej burimeve të Reutersit.

LinkedIn është lansuar në vitin 2003 dhe para së gjithash shërben për lidhjen e njerëzve të mjedisit afarist, kërkim dhe reklamim të punëve, kërkim të dhënave për kompani, etj.

Sipas të dhënave të fundit, LinkedIn numëron rreth 85 milionë përdorues.
 
Top