• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Në qoftë se mitra nuk është e domosdoshme për zhvillimin e foshnjës, përse atëherë edhe meshkujt nuk do të mund të lindnin?

Para disa muajve u lindën treneq. Dy vashëza u zhvilluan normalisht në mitrën e nënës, ndërsa vëllai i tyre u zhvillua në zgavrën e abdomenit, afër enëve të gjakut, gjë që i kanë siguruar sasi të mjaftueshme të ushqimit. Që të tri foshnjat u lindën pa ndonjë komplikim, me anë të prerjes cesarike.

Në qoftë se mitra nuk është e domosdoshme për zhvillimin e foshnjës, përse atëherë edhe meshkujt nuk do të mund të lindnin? Një ndërmarrje e tillë do të kërkonte fekondimin jashtë mitre, e pas kësaj embrioni do të mbillej në zgavrën e abdomenit në mënyrë artificiale, mu në vendin ku do të furnizohej me sasi të mjaftueshme të gjakut, ku do të kishte mjaft sipërfaqe për t'u rritur, pa ndonjë rrezik që t'i rrezikojë organet vitale të babait. Do të nevojitej patjetër edhe një terapi hormonale, në mënyrë që të mbahej shtatzënësia, mjaft mirëkuptim për dhembjet e tija, dhe, nëse çdo gjë do të shkonte në rregull, prerja cesarike do të bëhej pa ndonjë problem me rastin e lindjes.

Marrë në përgjithësi, nuk është e pamundur, por është shumë më lehtë nëse keni hormonet përkatëse dhe çerdhen tashmë të lindur për beben tuaj. Zonja, keni mbetur të befasuara, apo jo?
 

KAT

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
11
Pikët
0
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

ca osht treneq
 

Alb

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 9, 2011
Postime
229
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Puffetina Ajo qe po kerkon ti eshte te nderhysh ne punet e Natyres dhe une them qe do vije nje pike ku Natyra do i thoje mjaft idiotlliqeve te njeriut por kam frike se do jete teper vone ne ato momente keshtu qe me mire ja leme punet e Natyres ne dore te natyres dhe punet e njerezve ne dore te njerezve.
Boll e kemi shkaterruar natyren me kafsherine tone nuk eshte nevoja qe te shkaterrojme dhe Rendin e riprodhimit !
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Edhe mbase , me vullnet/deshire/pune, c'do gje arrihet sot :d
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Thomas Beatie, i njohur në mbarë botën si “burri shtatzënë”, i cili është bërë mama për të dytën herë para pak kohësh, raportohet se është duke pritur edhe fëmijën e tij të tretë. Beatie, nga Oregoni, tran ss ek suali i njohur, ka nxjerrë në jetë para pak muajsh një bebe mashkull, i cili gëzon shëndet të plotë me lindje natyrale, një lajm ky që ka çuditur botën. Ndërsa sipas mediave, Beatie tani është përsëri shtatzënë me fëmijën e tretë të tij. Shtatzënia e parë e tij ngjalli shumë reagime në opinionin në mbarë botën.Thomas, 35-vjeçar, ka kryer një seri ndërhyrjesh për ndërrimin e sek sit duke mbajtur organet sek suale femërore dhe u cilësua juridikisht si femër nga një gjykatë në Havai. Ai kishte vendosur të bënte patjetër fëmijë, pasi gruaja e tij nuk mund t’i bënte dot.
 

Loreal

V.I.P
Anëtar
Sep 4, 2010
Postime
5,514
Pikët
63
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Ja puffe shihe,qe eshte e mundur``Ec``:p
 

Kulpra

A.
Anëtar
Jul 19, 2012
Postime
4,796
Pikët
0
Vendndodhja
Në syrin e ëndrrave
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Do vdes ta shoh nje mashkull si do reagoje kur t'i vijne dhimbjet e lindjes -qesh-
 

Kulpra

A.
Anëtar
Jul 19, 2012
Postime
4,796
Pikët
0
Vendndodhja
Në syrin e ëndrrave
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Thomas Beatie, i njohur në mbarë botën si “burri shtatzënë”, i cili është bërë mama për të dytën herë para pak kohësh, raportohet se është duke pritur edhe fëmijën e tij të tretë. Beatie, nga Oregoni, tran ss ek suali i njohur, ka nxjerrë në jetë para pak muajsh një bebe mashkull, i cili gëzon shëndet të plotë me lindje natyrale, një lajm ky që ka çuditur botën. Ndërsa sipas mediave, Beatie tani është përsëri shtatzënë me fëmijën e tretë të tij. Shtatzënia e parë e tij ngjalli shumë reagime në opinionin në mbarë botën.Thomas, 35-vjeçar, ka kryer një seri ndërhyrjesh për ndërrimin e sek sit duke mbajtur organet sek suale femërore dhe u cilësua juridikisht si femër nga një gjykatë në Havai. Ai kishte vendosur të bënte patjetër fëmijë, pasi gruaja e tij nuk mund t’i bënte dot.

Rasti i ktij eshte ndryshe se o bo mashkull me operacion. Ka pas qene femer lol
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Do i shkoje djersa nga mustaqet...nga veshi ne vesh ..-qesh-
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Nuk di si do ta leshojne klithjen hahaha

Imagjino sa do ankohen gjate gjithe kohes se shtatzanise
- Kam idene qe do vuajne..... pa ze/klithma, kjo per hir te Burrerise :D
 

Viking

ᛖ⃝   ᛞ⃝   ᛗ⃝   ᛟ⃝   ᚾ⃝   ᛞ⃝
Anëtar
Sep 29, 2010
Postime
19,647
Pikët
113
Vendndodhja
*𝖀́𝖑𝖋𝖍𝖊𝖉𝖓𝖆𝖗*
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Puffe nga Mitra te vine kto Mendime ty !!!
Ca njerez kane vertet Imagjinat te cfrenuar.
 

Miti

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 9, 2012
Postime
1,029
Pikët
0
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

.....atehere na mbetet vetem ti siguroim rrugen e daljes se ketij fryti, ka rrezik ti humbet vlera femres pastaj, :d
 

Kulpra

A.
Anëtar
Jul 19, 2012
Postime
4,796
Pikët
0
Vendndodhja
Në syrin e ëndrrave
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

.....atehere na mbetet vetem ti siguroim rrugen e daljes se ketij fryti, ka rrezik ti humbet vlera femres pastaj, :d
Me shume kenaqesi deklarojme se sdo donim te ishim nje fabrike mishi - sic shprehen burrat. -qesh-
Ishalla i humb "vlera" lol
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,510
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: A do të munden meshkujt të lindin foshnja?

Me shume kenaqesi deklarojme se sdo donim te ishim nje fabrike mishi - sic shprehen burrat. -qesh-
Ishalla i humb "vlera" lol
ha ha

Aty ku Krenaria mposht Burrerine, sipas k'tyre prototipave ``serenat````fumato``
 
Top