• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Jo ! Po nuk Besoj qe familja ime te me pengoje ne Kete aspekt dhe keshtu skam pse zgjedh . po nqs se do ndodhesha ne 1 situate qe duhet te zgjidhja mes dashurise dhe familjes do zgjidhja familjen :)
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Familja mbetet gjeja me e rendesishme ne jeten time,arsyeja e vete jetes dhe ekzistences time! Eshte ajo cka perben primaritetin,esencen e vetvetes dhe asaj qe une jam. Do ishte gjeniale qe te kisha mirekuptimin e familjes ne zgjedhjen time ( duke ditur qe gjithmone e kam gjetur kete mirekuptim),gjithsesi nese dicka e tille nuk do zgjidhej me konsensus asnjehere nuk do braktisja familjen time per nje lidhje dashurore qe ne fakt nuk e di sa do mund te rezistonte ne kohe ...
 

Jolene

Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,468
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

N.q.s se nuk ke mundesi te rrespektosh familjen,shoqerine dhe gjithcka qe te rrethon krahas njeriut qe dashuron per mua je njeri pa vlere!
N.q.s. i dashuri im do ma kerkonte nje gje te tille qe,un te lija familjen time per ate, jam shume e sigurt qe sdo ta beja kurre.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Nuk ka pergjigje te prere per kete gje mendoj.
Nese je ne marrjen e nje vendimi dhe te duhet per te zgjedhur midis Familjes nga njera ane (e cila mund te kete njemije aresye te "paaresyeshme" apo nje aresye te forte dhe te vertete per te kundershtuar nje lidhje) dhe nga ana tjeter personit qe do, kjo eshte Nje Prove shume e Forte.....
Nese pikerisht njeriu qe do, kerkon te braktisesh Familjen kjo Nuk Mund te behet Kurre!!!!
 

jona2010

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 23, 2010
Postime
5
Pikët
0
Vendndodhja
Germany
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

po mese normale eshte se sdo jetojm gjith jeten me familien..edhe mami me babin i kan lene familiet e tyre dhe vllezrit e motrat do krijojn te tyret...ca teme ishte kjo se mora vesh :p
 

patrokli

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
155
Pikët
0
kjo esht pyetje nese do ta lije familjen per gjithmon, dmth te beje fjal me te shpis te largoheshe ne menyr te keqe nga shpia per hir te dashuris Jona :)
Un mendoj se nuk do ta beja nje gje te till sepse familja ime esht gjeja me e shtrenjt per mua por do mundohesha qe te kishte nje dialog sa me te mir ndermjet familjes time dhe dashuris time ( dmth te dashures ) :D
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,680
Pikët
113
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Jo,pasi askush ste do e stvlerson sic ben familja.
 

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
10,561
Pikët
113
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Natyra e jetes ka percaktuar qe njeri nga çoftet të lë!
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Pse dashuria dhe familja nuk jane e njejta gje?
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
15,012
Pikët
113
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

-eshte rasti qe: mami babai sta pranojne lidhjen dhe ti per hir te dashurise e gjen zgjidhjen dhe largohesh( do ta beja them).

-eshte rasti qe: ti e ke tashme familjen tende me burr/gru femije dhe hedh sevda diku tjeter ,dhe zgjedh te largohesh (nuk do ta beja. Per hir te femijeve do sakrifikoja shume gjera nga jeta ime).
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

-eshte rasti qe: mami babai sta pranojne lidhjen dhe ti per hir te dashurise e gjen zgjidhjen dhe largohesh( do ta beja them).

-eshte rasti qe: ti e ke tashme familjen tende me burr/gru femije dhe hedh sevda diku tjeter ,dhe zgjedh te largohesh (nuk do ta beja. Per hir te femijeve do sakrifikoja shume gjera nga jeta ime).
-Po kur mami e babi s'pranojne lidhjen quhet dashuri apo jo?
-rasti i dyte korrespondon me pyetjen time qe bera me lart.
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
15,012
Pikët
113
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

-Po kur mami e babi s'pranojne lidhjen quhet dashuri apo jo?
-rasti i dyte korrespondon me pyetjen time qe bera me lart.
sikur sme paske kuptuar.

Rast 1. Jam beqare, ne kerkim te fatit. Dashuroj dike. Mami, babi se pranojne zgjedhjen time. Mendoj qe do te largohesha me djalin qe do te doja pamvarsisht largimit nga familja (mami, babi, motra, vellai).

Rast2. Jam e martuar dhe me femije.Bie marrezisht ne dashuri me dike(nuk eshte mire kjo, por jeta ka treguar qe ndodh). Ne bote se do te largohesha nga familja.Dhe arsyeja do te ishin femijet. Dmth do sakrifikoja ndjenjat e mia per ate botin dhe familjen nuk do e prishja per hir te femijeve. :)
 

Elian70

Photoshop
Anëtar
Jan 30, 2014
Postime
8,554
Pikët
0
Vendndodhja
Vlorë
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

sikur sme paske kuptuar.

Rast 1. Jam beqare, ne kerkim te fatit. Dashuroj dike. Mami, babi se pranojne zgjedhjen time. Mendoj qe do te largohesha me djalin qe do te doja pamvarsisht largimit nga familja (mami, babi, motra, vellai).

Rast 2. Jam e martuar dhe me femije.Bie marrezisht ne dashuri me dike(nuk eshte mire kjo, por jeta ka treguar qe ndodh). Ne bote se do te largohesha nga familja.Dhe arsyeja do te ishin femijet. Dmth do sakrifikoja ndjenjat e mia per ate botin dhe familjen nuk do e prishja per hir te femijeve. :)
Rast 1. Babai i Arielit (neptua): -He's a human. Your are a mermaid.
Ariel: I don't care
Arieli edhe pse nuk i bindet babait e do shume ate (nepton)

Rast 2. Je e martuar dhe me femije, dashuron nje tjeter d.m.th. dashuri 1 e rreme (jo e vertete). Ndryshe quhet seks, jo dashuri...
Nese rri e rri e dashuron si te Beautifuli (filmi) quhet tjater gjo...oqeeej
 

Rexhina

V.I.P
Anëtar
Jul 6, 2011
Postime
56,363
Pikët
113
Vendndodhja
Shangri-La
Nuk do largohesha nga familja kurre nese nuk pranonin dike qe dua...biles, do me shtynte me shume mos te dua dhe un nese familja se do :p
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
3,809
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Do lija familjen per te ndjekur nje shkolle, nje pune dhe te jem e zonja e vetes (gje qe e kam ber).
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
15,012
Pikët
113
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Rast 1. Babai i Arielit (neptua): -He's a human. Your are a mermaid.
Ariel: I don't care
Arieli edhe pse nuk i bindet babait e do shume ate (nepton)

Rast 2. Je e martuar dhe me femije, dashuron nje tjeter d.m.th. dashuri 1 e rreme (jo e vertete). Ndryshe quhet seks, jo dashuri...
Nese rri e rri e dashuron si te Beautifuli (filmi) quhet tjater gjo...oqeeej
çe kokoleps kot dhe ti. dashuri +sex bashke merre. Ti do i lije femijet te largoheshe? Une jo! Femijet jo. Mam e bab, po.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
44,003
Pikët
113
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Sigurisht qo do e lija, une do e lija edhe po te isha me femij.
Femij ben prape por dashuria aq te forte veshtire te gjesh
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A do ta linit familjen per dashurine tuaj???

Un jo . Ai e beri per mua ! Kjo Nuk dmth qe se dua ..
Ndoshta nje dite un do nderroj venbanim per te... Kjo vlen per tu pare .
 
Top