• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

 • Po

  Votes: 7 50.0%
 • Jo

  Votes: 5 35.7%
 • Tjeter..pse po /jo?

  Votes: 2 14.3%

 • Numri i votuesve
  14

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Ne kohet e fundit jane hapur shume shtepi publike ne vendin tone,shume femra vijn nga Rusia ,Ukraina,sllovakia e vende tjera per te fituar ,problemi eshte qe ato nuk kan fare dokumenta nuk kontrollohen fare nga mjeket dhe perhapin semundje te ndryshme ?


Si mendoni ju?1- Po

2- Jo

3-Tjeter pse po/jo?
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

sigurisht qe po...po fakti eshte qe kjo gje eshte shume zor te ndalohet..si psh vendi ku jetoj une ka plot nga ukraina rusia moldavi rumune etj....por sado qe te kapi policia ato gjejne menyren e kthehen perseri......!!
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

Normalisht sduhet ta lejojne megjithate duhet ta pranojme qe eshte zanati me i vjeter ne bote,, e askush se ndalon dot ..
 

Ema

Anëtar i ri
Anëtar
Dec 29, 2013
Postime
1,212
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

Duhet te ndalohet sidomos per moshat nen 18 vjeç.
 

Fshatari

Jam me Kosovën por s'jam kundër Amerikës !
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
11,126
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

Normalisht sduhet ta lejojne megjithate duhet ta pranojme qe eshte zanati me i vjeter ne bote,, e askush se ndalon dot ..
Zanati me i vjeter po tingellon si arkaik, i demoduar prandaj duhet te harrohet, te ndeshkohet edhe me ligj.
Eshte çudi se ne vendet ku njerezit e kane gojen plote humanizem, inkurajohet kjo praktike antinjerezore, kjo praktike shtazarake.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
6,212
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Përgjigje e: A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

me ligj denohej edhe ne kohen e Enver Hoxhes e megjithate prostitucioni ekzistonte kudo si ne fshat e si ne qytet. Me mire te legalizohet ne menyre qe te kontrrollohet. sic ndodh edhe ne vende te tjera ku cdo dy jave bejne kontrroll mjekesor. ne kete menyre te pakten do ulet numri i atyre qe e bejne poshte ballkonit tuaj apo prapa shtepise tuaj.
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

Në çdo gjë do të dalim më të mençur se bota ne. Prostitucioni parandalon shumë poshtërsira që bëhen në pamundësi për të gjetur partner/en për të shfryrë epshet e papërmbajtshme njerëzore. Unë jam pro për ta lejuar. Nëse do të ishte e mundur në rrugë dhe jo në bordello.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,970
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

Ja pershembull Franca e ka te ndaluar me ligj, per aq sa e di une, kete mund ta vertetoje Fshatari dhe te tjeret qe jetojne ne France.
 

Universal

Anëtar i ri
Banned
Anëtar
Jul 21, 2011
Postime
591
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet ndaluar Prostitucioni ne vendin tone?

Prostitucioni nuk duhet te jete ilegal. Nuk eshte as krim as gje e imoralshme te shesesh seksin. Me vjen keq per prostitutat qe abuzohen (pothuajse te tera). Dhe me vjhen keq kur jane te shfrytzuara. Njerzit qe abuzojne prostititat si kliente edhe pimp duhen denuar rende. Por nuk me duket gje e mire te ndalosh shitjen e seksit, nuk ka asgje te keqe kur behet me mirekuptim. Per kete arsye prostitutat duhen respektuar si te gjithe qytetaret e tjere. Te shashe prostitutat per profesionin eshte poshtersi imorale.
 
Top