• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A duhet te kerkojme me qene te persosur?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Shpesh i ruhemi te metave e budallalliqeve, megjithate te pranojme te metat tona do te ishte çelesi i lumturise.

A do te deshironin te ishin i/e dashur/a, me e mire ne bote, nena me e bute, mikja qe cdo njeri do enderronte, femra me e bukur, ajo qe gatuan me mire se cdokush? A do te donim te ishit te persosur?
E si mund te pergjigjemi jo...
Kerkimi i persosmerise ne ditet tona, eshte semundja e shekulli, padushim sepse shoqerija ku jetojme nuk i fal hapat e gabuara, Sigurisht, ne mendojme se do na duan me shume po te ishim elegante ne vend qe te ishim te shendoshe, me te qeshura, me pak te stresuar, me argetues etj.

Mendoni ju te dashur bashkebisedues qe persosmerija do na bente me te lumtur?
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Normal qe po . cdo njeri perpiqet per me te miren e vet . Dhe do te jet sa me perfekt .
 

TIRONSJA

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 31, 2010
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Honelulu
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

me mire me ty dhe fukara sesa pa ty dhe pasur .....
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

me mire pa ty dhe e pasur sesa me ty dhe fukara :p

sigurisht qe deshiroj te jem e persosur
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Te gjithe synojme te arrijme perfektesine ... ashtu si dhe une (pavarsisht se nuk mund te kemi ate qe se ka dot askush) ... jemi perfekt ne menyren tone :)
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

tani njeriu vete e ka si ego te tijen qe nuk ngopet kurr dhe gjithmone eshte ne kerkim te cdo gjeje perfshi dhe persoshmerine por rendesi ka qe te arrije ate gje pa marr ndonje gje te huazuar nga tjeret por thjesht ne menyren e vet origjinale...
 

born_to_love

elektron i lire
Anëtar
Mar 6, 2010
Postime
87
Pikët
0
Vendndodhja
Greece
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Nuk mendoj se te qenurit "perfekt" do na bente te ishim te lumtur...kjo sepse nqs ne do ishim perfekte ateher nuk do kishim nje qellim apo synim ne jete sepse do kishim realizuar gjithcka...do ishim qenie pa ambicie...mendoj se jane difektet tona dhe perpjekjet tona per te eliminuar keto difekte qe e bejne jeten me te bukur dhe ne me te lumtur !
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Askush nuk mund te cilesohet i persosur dhe une jam pikerisht dikush ne kategorine e askushit! E rendesishme eshte te ndihem mire me veten,dhe ate c'ka me perket dhe eshte kjo gjithcka ajo qe me ben te ndihem e lumtur dhe e kenaqur me ate qe jam e me ate c'ka posedoj!
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Perfeksion = Utopi...

Nese ndjehesh i/e lumtur, i arrire profesionalisht, intelektualisht, nese ndjehesh mire ne ato qe posedon, nese ndjehesh mire ne ato qe jep, nese ndjehesh mire ne ato qe kerkon t'i arrish. Ke arritur perfeksionin vetjak, mos prit te cilesohesh perfekt, pasi kjo nuk ekziston... Mos kerko perfekten, por beje perfekte ate qe ke! E them ne nje kendveshtrim te gjere, dhe jo per nje aspekt te caktuar.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Jo nuk mund te kerkoj sepse do dilja e humbur ne kete "beteje" me persosmerine.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

A duhet te kerkojme me qene te persosur? emm vetem po qe budall/e mos e kerkosh problemi a e arrin dot ? ;)
 
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
4,296
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Jo nuk mendoj se vjen lumturia me persosmerine , Persosmerine , Mendoj se njeriu eshte i lumtur duke u perpjek te arij ne ate gje qe quhet persosmeri pavaresisht se sa ja arrin por eshte i lumtur per vet faktin qe po perqpiqet per nje gje te tille .
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Me afer persosmerise, eshte njeriu qe arrin te ndergjegjesohet per mangesite e tij....
Kjo, lumturisht", ka te beje me Inteligjencien.Kjo e fundit ka te beje me aftesine e pershtatshmerise...
------
Nese punet nuk shkojne mire, degjo intuiten tende
Nese punet shkojne mire, degjo perseri...intuiten tende.
 

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
43,579
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

https://www.youtube.com/watch?v=ImowkpTfAw4
 

Puhiza

E mëngjesit
Anëtar
May 1, 2013
Postime
4,048
Pikët
113
Vendndodhja
Në kështjellën e një ëndrre!
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Duhet bere perpjekje per perparim, zhvillim, avancim, arritje te qellimeve tona dhe jo perpjekje per persosmeri.

"Progress not perfection"
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Pse mos jemi te persosur?
Nese s'jemi te pakten te mundohemi te behemi do thoja une.
 

derjansi

V.I.P
Anëtar
Nov 7, 2011
Postime
5,400
Pikët
48
Përgjigje e: A duhet te kerkojme me qene te persosur?

Skam nevoj me kerku sepse i persosun jam :p
 
Top