• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A duhet te shenohet identiteti fetar ne karten e identitetit?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Objektivi i politikaneve Shqipetare për tju bashkuar BE si dhe SHBA-ve natyrisht qe na ven secilit prej nesh detyra për te plotësuar standartet e edukimit perendimor. Por a mbajnë shqipetaret te njëjtin qëndrim për këtë tendence te politikes dhe njerëzve perparimtare.Besoj se pjesa me e madhe e shqipetareve janë pro por bëjnë pak për te ndryshuar.

Qe nga vitet 40 thonë se shqipetaret janë 80% te besimit musliman,por a është reale kjo shifer ne realitetin e sotëm.A kanë me shqipetaret te njëjtin qëndrim për besimin e tyre?A kanë ndryshuarketo raporte?

Jepni mendimet tuaja...
 

TONII

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 20, 2010
Postime
2
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet te shenohet identiteti fetar ne karten e identitetit?

mendoj se jo feja esht dicka shpirterore qe nuk mund te manifestohet neper karta identiteti
 

O2

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
24,015
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet te shenohet identiteti fetar ne karten e identitetit?

C'lidhje????

Ky Toni si njohur lol :p
 

lonely_lion

0xD15EA5E
Anëtar
Jul 4, 2015
Postime
6,443
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet te shenohet identiteti fetar ne karten e identitetit?

Objektivi i politikaneve Shqipetare për tju bashkuar BE si dhe SHBA-ve natyrisht qe na ven secilit prej nesh detyra për te plotësuar standartet e edukimit perendimor. Por a mbajnë shqipetaret te njëjtin qëndrim për këtë tendence te politikes dhe njerëzve perparimtare.Besoj se pjesa me e madhe e shqipetareve janë pro por bëjnë pak për te ndryshuar.

Qe nga vitet 40 thonë se shqipetaret janë 80% te besimit musliman,por a është reale kjo shifer ne realitetin e sotëm.A kanë me shqipetaret te njëjtin qëndrim për besimin e tyre?A kanë ndryshuarketo raporte?

Jepni mendimet tuaja...
Ama teme ke hapur. Yll teme. Po per ata qe linden ne kohen para 1990 ca do i thuash : i pafe ? Po ai qe nderron besimin/fene sot dhe i teket ta nderroje neser ? Po ai qe beson tek alienet? Po ai qe beson ne budizem? Une them te fillojme te parashikojme keto raste ne fillim dhe pastaj vendosim i shkruajme apo jo.
 

zirconium

V.I.P
Anëtar
Apr 30, 2013
Postime
16,871
Pikët
63
Përgjigje e: A duhet te shenohet identiteti fetar ne karten e identitetit?

Jo..besimi eshte personal e jo te shkruhet ne karta identiteti. Qjane keto pyetje me keq se fondamentalistet shovinist serbo greke?
 
Top