• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A duhet treguar cdo gje apo....

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
A duhet ti tregojme cdo gje burrit /gruas te dashurit/te dashures...?Apo jeni me ate qe gjerat jashte deres se shtepise te mbeten atje dhe vetem ato te rendesishmet te sillen brenda...
Une mendoj se duhen treguar aq sa konsiderohen si interes i perbashket ose sa mund ta logjikoje gjithsecili se duhet te tregoje!
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Ka detaje qe duhen ndare me te tjeret, qe ndoshta edhe vete ne kemi deshire te ndihemi disi me te lehtesuar, perkrahur edhe vleresuar duke i ndare keto momente! Nderkohe,ka edhe detaje qe duhet te qendrojne te izoluara ne mendjen dhe zemren tone,detaje qe kemi bindjen qe duhet te qendrojne aty pa na lenduar aspak! Gjithsesi,nuk mund te flasim me nje pergjigje te prere. Gjithcka eshte ne varesi edhe te relatave te krijuara me persona te ndryshem.

Nderkohe,kryesisht marredheniet dhe bisedat brenda hapesirave te shtepise,me perjashtim te personave tek te cilet kemi shume besim!
 

Kamela

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 25, 2010
Postime
29
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

ca gjera duhen mbajtur sekrete se keqinterpretohen nga te tjeret
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

jo, sinqeriteti i tepert ndonjehere eshte i demshem...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Ndonjehere kasaforta me e mire per te mbajtur dicka eshte vetja. Jo gjithcka mund te ndahet me te tjere, ka gjera qe duhen mbajtur brenda vetes.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Besoj se duhet treguar mjaftueshem... :D
 

born_to_love

elektron i lire
Anëtar
Mar 6, 2010
Postime
87
Pikët
0
Vendndodhja
Greece
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Nuk mendoj se ne nje maredhenie sherben per mire te qenurit nje "liber i hapur"...Disa gjera eshte mire qe ti mbajme ashtu sic ka thene dhe Madness ne "kasaforten" tone,ndonjeher sinqeriteti i tepruar eshte i "demshem"
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Jo !

Nje Njeri eshte Nje Individ i ndryshem brenda llojit, ka Boten e vet te brendeshme.
Ndryshe do ishim "fotokopje" e njeri tjetrit.
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

85% ------Tregohen
15%------ Secili ka nevoje per hapsirat e tij ose qofte edhe per nje sekret te tijin per te kriju sado pak emocion edhe budall qofte
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Same e sinqert te jesh nganjher aq me shum dem i ben vetes,se meshkujt nuk tregojn gjithçka dijeni ket..
JO sduhet me tregu çdo gje.
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,280
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

E mira eshte mos fshehesh veprime qe demtojne lidhjen tende. Sa me shume te dish, aq me dyshues do behesh ndaj partnerit. P.sh nese i thua burrit pa te keq qe dikush te hodhi fjale ne rruge , apo te kerkoi te pinit nje kafe, ai mbase mund te mos reagoje keq, por me vone do filloje te dyshoje qe dicka ti ke bere qe ai mori guximin qe tu afrua, etj. Pse duhet t'ja thuash kur ajo qe ndodhi nuk ka asnje lloj rendesi per ty, por vetem mund te krijoje probleme me njeriun qe ti do. E njejta gje vlen dhe per mashkullin.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,593
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Jo & Jo.

Eshte me mire.
Me e lehte eshte, te shmangesh sulmin, se sa te mbrohesh......
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
18,412
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Ndonjehere kasaforta me e mire per te mbajtur dicka eshte vetja. Jo gjithcka mund te ndahet me te tjere, ka gjera qe duhen mbajtur brenda vetes.
jam dakord. :)
 

Jetmira

V.I.P
Anëtar
Apr 19, 2014
Postime
3,678
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Disa sekrete ësht më mir ti marrësh me vete në varr.
 

kanina

V.I.P
Anëtar
Feb 2, 2011
Postime
15,289
Pikët
113
Përgjigje e: A duhet treguar cdo gje apo....

Varet nga gjithckaja qe duhet thene.
Nese flitet per dicka qe ka nje interes te vecante per palen tjeter teorikisht duhet ndare.
Nese nuk behet duhet te pakten te maresh persiper me ndergjegje mungesen e sinqeritetit ndaj pales tjeter dhe faktin e padrejtesise.
 
Top