• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A e dini se Evropa po zbukurohet me baltën turke?

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Rrethi Denizli, i njohur me industrinë e tekstilit dhe këndesat që ka, me baltën termale që eksporton mbështet përpjekjet e evropianëve për zbukurim.Nënprefektura Karahayıt, e dëgjuar për ujin dhe baltën termale, si rezultat i punimeve të gjata arriti që ta eksportojë baltën që del këtu duke e paketuar atë në shishe.Sipas të dhënave të muajit prill 2006, vetëm për në Gjermani janë eksportuar 15 mijë kavanoza me baltë.
 

Apollyon

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 16, 2010
Postime
134
Pikët
0
Vendndodhja
periferi
Përgjigje e: A e dini se Evropa po zbukurohet me baltën turke?

Dmth ti themi flm turqise qe po zbukuron femrat e Europes? LOL
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A e dini se Evropa po zbukurohet me baltën turke?

Dmth ti themi flm turqise qe po zbukuron femrat e Europes? LOL
Po shëmtohen këto të Shqipëris duke përdorur balt nga ajo e "Detit të vdekur" lol
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: A e dini se Evropa po zbukurohet me baltën turke?

Madness hahahahahah ... a thua ??
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: A e dini se Evropa po zbukurohet me baltën turke?

bobobo sa paragjykues :p qe jeni bere mer jahuuu ore balte po eksportojne e i ka vlere dreqin... !!
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: A e dini se Evropa po zbukurohet me baltën turke?

beaute po mire..fito dhe eksperinca tjera..;) ste ben keq.. kiss
 
Top