• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A e dini se pretendimet për të ashtuquajturin gjenocid armen në të vërtetë janë tërës

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
A e dini se pretendimet për të ashtuquajturin gjenocid armen në të vërtetë janë tërësisht pretendime me qëllime politike, larg argumentimeve shkencore?Pretendimet mbi të ashtuquajturin gjenocid armen janë shumë larg të qenit shkencore. Këto pretendime trajtohen brenda një strukture politike. Sepse kjo nuk është një ngjarje që ka ndodhur në vitet 1990. Ajo bart cilësinë e vijimësisë së një procesi të caktuar politik që ka filluar që nga shekulli i 19-të. Ajo është pjesë e një politike që kanë ndjekur vende të caktuara për të realizuar disa qëllime të tyre mbi shtetin osman. Me analizën që u është bërë arkivave të vendeve përkatëse, por jo atyre osmane kuptohet fare mirë se pretendimet për gjenocid nuk janë aspak të vërtetuara shkencërisht
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: A e dini se pretendimet për të ashtuquajturin gjenocid armen në të vërtetë janë t

Kush mund te jet ai idiot ose idiote qe mund te besoje keto broçkulla dhe kush eshte ai njeri medioker qe flet ne kete menyre duke mohuar krimet ndaj njerzimit te bera nga turqit jo vetem ne armeni ku ka dokumenta dhe eshte pranuar nga vete shteti turk por ne mbare evropen ku kane pushtuar kombe ? u dashka vertetuar shkencerisht shfarosja masive e nji kombi prej turqve ? hajde mendje hajde
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: A e dini se pretendimet për të ashtuquajturin gjenocid armen në të vërte

turqia mund te pranoje gjenocidin ndaj ermeneve vetem atehere kur cifutet kur do e pranojne gjenocidin ndaj palestinezeve ,serbet ndaj boshnjakeve e shqiptareve,francezet ndaj algjerise e tunizise, amerika ndaj afganiztanit dhe irakut ,ruset ndaj ceceneve,britaniket ndaj disa vendeve arabe ,italia ndaj libise dhe shume e shume gjenocide dhe masakra tjera qe jan kryer nga te krishteret ne bashkepunim me jehudit kunder muslimaneve.

kete e dine me mire keta shtete qe i permenda ,por kjo eshte vetem nje loje


p.s.jetoj te sotmen... :) jo historine... rendesi ka paqe ne bote..
 
Top