• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A e mendoni kthimin në Shqipëri?

Helena

.
Anëtar
Oct 7, 2016
Postime
17,298
Pikët
113
iiiiiiii sa i keq ky
Ne aeroplan,prane meje ish ulur babai me femijen 2 vjec vajze ,gruaja ne karrigen ngjitur nga ana tjeter ,ky ishte ulur me femijen nga dritarja dhe femija desh te levizte te luante,nje here dy here kur e degjoj ate, "do rrish urte se ta ndeza turinjve tani oj kjo" ahahah ,erdhi e jema e mori
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
13,220
Pikët
113
ti ne shqiperi me pak nderhyrje do besh me shume lek se ne itali. sepse per mjeke te specializuar si ti kane nevoje shume spitale (private). hic, hic, do hapesh kliniken tende vetjake dhe do fitosh mire. ceshtja nuk eshte ketu.

ceshtja eshte se me ato leke do mbash nje tufe pistoleros me mentalitet wild westi. ajri i durresit dhe tiranes eshte i ndotur tej cdo parametri te pranueshem ne itali. rezervat ekonomike ne raste epidemish a krizash nuk egzistojne. ilacet ne rast nevoje do i blesh serish ne itali, sepse atyre qe vijne ne shqiperi nuk u kihet bese.

nese keto nuk perbejne problem per ju, shqiperia nuk leviz. as mentaliteti shqiptar. dhe ari meson e shqipen. :)
Ambicia ime ka qene gjithe jeten nen 0 e as e kam bere kete shkolle per leke e as i dua leket. Une nuk dija c'te beja deri ne momentin e fundit dhe thashe hajde te provojme mjekesine, po doli mire po s'doli pune e madhe. :)
Ne rast se gjerat shkojne keq fare ose vertet nuk arrij te jetoj atje, mundesine per te ardhur prape ketej ose ne nje vend tjeter e kam. Por me prinderit atje dhe me stresin ketej, une preferoj nje jete me te qete atje.
 

Lea

E dashuruar kok e kemb mbas nje engjelli ❤
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
11,743
Pikët
113
Vendndodhja
Pran saj, sot e pergjithmon :)
Ambicia ime ka qene gjithe jeten nen 0 e as e kam bere kete shkolle per leke e as i dua leket. Une nuk dija c'te beja deri ne momentin e fundit dhe thashe hajde te provojme mjekesine, po doli mire po s'doli pune e madhe. :)
Ne rast se gjerat shkojne keq fare ose vertet nuk arrij te jetoj atje, mundesine per te ardhur prape ketej ose ne nje vend tjeter e kam. Por me prinderit atje dhe me stresin ketej, une preferoj nje jete me te qete atje.
Lum ti Persona qe mund te zgjedhesh:)
 
Last edited:
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
8,944
Pikët
113
Ambicia ime ka qene gjithe jeten nen 0 e as e kam bere kete shkolle per leke e as i dua leket. Une nuk dija c'te beja deri ne momentin e fundit dhe thashe hajde te provojme mjekesine, po doli mire po s'doli pune e madhe. :)
Ne rast se gjerat shkojne keq fare ose vertet nuk arrij te jetoj atje, mundesine per te ardhur prape ketej ose ne nje vend tjeter e kam. Por me prinderit atje dhe me stresin ketej, une preferoj nje jete me te qete atje.
varavinga nuk eshte dhe aq keq ne fakt. shko atehere e mos u hallakat me italise per njehere. :)
 

Lea

E dashuruar kok e kemb mbas nje engjelli ❤
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
11,743
Pikët
113
Vendndodhja
Pran saj, sot e pergjithmon :)
E lexova ate qe kishe shkruar. Sidomos kur ke femije eshte shume e nevojshme prania e prinderve (gjysherve), periudhen e pare te pakten. :)
Ehhh kush e ka provuar e di , nejse kur u ndam keto na ran thon, Lum ti qe mund te zgjedhesh:) per kete gje te kam zili 😘
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
19,022
Pikët
113
Ehhh kush e ka provuar e di , nejse kur u ndam keto na ran thon, Lum ti qe mund te zgjedhesh:) per kete gje te kam zili 😘
Po dhe ti ne Italy je. Afer, mos e torturo veten. Ste vjen burri? 😜
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
13,220
Pikët
113
Ehhh kush e ka provuar e di , nejse kur u ndam keto na ran thon, Lum ti qe mund te zgjedhesh:) per kete gje te kam zili 😘
Pse zili Lea? Une cdo gje nga e para do ta filloja, duke marre parasysh qe jam larguar e vogel. Nuk e kam rrugen te shtruar...dua te them qe si une mund ta besh dhe ti nese do. :)
 

Lea

E dashuruar kok e kemb mbas nje engjelli ❤
Anëtar
Sep 4, 2017
Postime
11,743
Pikët
113
Vendndodhja
Pran saj, sot e pergjithmon :)
Pse zili Lea? Une cdo gje nga e para do ta filloja, duke marre parasysh qe jam larguar e vogel. Nuk e kam rrugen te shtruar...dua te them qe si une mund ta besh dhe ti nese do. :)
:) Une zgjedhjen e kam ber tashme persona nuk kthehem me , plus im shoq ka qe i vogel.ketu sbehet fjal te kthehet ndjehet i huaj atje nejse se u zgjat shum! Do preferoja ti sillja te mit ketu po sju mbushet mendja :)
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
37,519
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Kur lexoj qe thone per arsye te viteve te shumta me ngjan thjeshte nje arsyetim trendi ku mund te kete edhe humbje te medhaja per nje mundesi dhe jete me te mire .

Gjithashtu kjo puna e gjuhes Nje argument injorant pa lidhje ... gjuha mesohet !!! Edhe femijeve ne Albania pshm ...ju mesojne gjuhe te huaj per nje arsye te mire qe ne te ardhmen o te lene Shqiperine o te merren me nje pune ku gjuha e huaj eshte kryesorja ne komunikim , pra gjuha nuk eshte thelbi I diskutimit ne k’te rast .
 

Iluzionisti

V.I.P
Anëtar
Jan 9, 2020
Postime
2,289
Pikët
113
Ok, asnja nuk don me u kthy ne shqiperi, nese jeni mire atje s’ka asnji gja te keqe. Ne ktu jemi!!!

Ama, ne na takon me nejt ne krye te oxhakut...
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
5,280
Pikët
113
Ambicia ime ka qene gjithe jeten nen 0 e as e kam bere kete shkolle per leke e as i dua leket. Une nuk dija c'te beja deri ne momentin e fundit dhe thashe hajde te provojme mjekesine, po doli mire po s'doli pune e madhe. :)
Ne rast se gjerat shkojne keq fare ose vertet nuk arrij te jetoj atje, mundesine per te ardhur prape ketej ose ne nje vend tjeter e kam. Por me prinderit atje dhe me stresin ketej, une preferoj nje jete me te qete atje.
Une nuk e dija qe i ke prinderit ne Shqiperi. E kuptoj tashme lekundjen tende drejte Shqiperise - edhe ka sens. Une familjen e ngushte e kam ketu edhe për kete arsye nuk e imagjinoj te kthehem atje.

Sa per gjuhen shqipe, femijet e mi flasin gjysma gjysma. Ndihmoi pak pandemia ketu qe nuk kishin anglisht keto tre muajt e fundit edhe jane permiresuar pak - te shohim ç’ndodh pertej shtatorit. Nuk eshte se kjo me duket ndonje problem I madh. Femijet tane e kane thyer veshin me gjuhen shqipe sepse do s’do ne Shqip flasim me prinderit, me te afermit, etj.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
19,022
Pikët
113
Ok, asnja nuk don me u kthy ne shqiperi, nese jeni mire atje s’ka asnji gja te keqe. Ne ktu jemi!!!

Ama, ne na takon me nejt ne krye te oxhakut...
Ne mendjen tende mund te jesh ne krye t’oxhakit, Nese te ben te ndihesh mire, Po ne realitet nuk ndodh ashtu. Dmth bej qefin vetes. Lol
 

Persona

:)
Anëtar
Jan 31, 2012
Postime
13,220
Pikët
113
Une nuk e dija qe i ke prinderit ne Shqiperi. E kuptoj tashme lekundjen tende drejte Shqiperise - edhe ka sens. Une familjen e ngushte e kam ketu edhe për kete arsye nuk e imagjinoj te kthehem atje.

Sa per gjuhen shqipe, femijet e mi flasin gjysma gjysma. Ndihmoi pak pandemia ketu qe nuk kishin anglisht keto tre muajt e fundit edhe jane permiresuar pak - te shohim ç’ndodh pertej shtatorit. Nuk eshte se kjo me duket ndonje problem I madh. Femijet tane e kane thyer veshin me gjuhen shqipe sepse do s’do ne Shqip flasim me prinderit, me te afermit, etj.
Prinderit i kam akoma ketu por ata duan te kthehen ne shqiperi. :)
 
Top