• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A egziston gjysma jone binjake?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Ne mitologji (versioni i romantikve)thone se njeriu ka qene nje qenie perfekte pa gjini . Zeusi i cili ishte ziliqar e ndau njeriun ne dy pjese (u formua femra dhe mashkulli) dhe ndau ata ne anet e ndryshme te botes me mallkimin qe te mos gjindeshin ... A besojm ne né pjesen tjeter , ne ate shpirtin binjak qe do te na bej perfekt...
 

Pure_Gold

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 12, 2010
Postime
66
Pikët
0
Vendndodhja
Elbasan Shqiperi
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

hmm Une mendoj qe ka por nuk zgjat shum :S e kam nga pervoja vetjake dhe live :( Ju uroj qe ju te tjeret ta gjeni... Por per tju pergjigj temes besoj se ka. :)
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

Mitologjia njeh vetem nje mizoskenim, nuk njeh paradigmat e dala me pas :)

Kesaj i thone, germo tare germo, se qenin e ngordhur do te gjesh!
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

nuk ekziston kurr
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

hmm Une mendoj qe ka por nuk zgjat shum :S e kam nga pervoja vetjake dhe live :( Ju uroj qe ju te tjeret ta gjeni... Por per tju pergjigj temes besoj se ka. :)
Cfare ke dashur te thuash? Qe e gjete dhe nuk zgjati? Kjo eshte absurde, qe te plotesohesh ne nje dhe te shkeputesh. Nenkuptimi binjake - remak, do te thot te gjesh pjesen tende qe te mungon, ta besh njesh me veten. Po nese arrihet kjo, nuk ekziston asnje menyre per ti ndare, pasi pasqyrohet vetvetja tek te dy individet, shikon veten ne pasqyre dhe thua, kjo eshte pjesa ime. Efekti binjakes eshte i njejti si efekti pasqyres. Te keni gjithcka te perbashket, karakterin, deshirat, pasionet, kulturen e nje sere gjerash.

Pra, kjo ngjashmeri nuk ekziston dhe s'gjendet ndonjehere.
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

jo nuk ekziston
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

Momentin kur te identifikojme edhe pranojme :) me syrin real gjysmen tone ,
Ka shance me gjet edhe gjysmen tjeter
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

ca po shof ktu ju e keni per anen sentimentale

jo ska gjysem binjake
une po pys a ka njeriu sozine e tij diku ne ket planet ?
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

ka vlere kjo? njeriu duhet te pershtatet me cfare ka, jio cfare do te ishte normale qe te ishte. ska rendesi sa binjak jane njerzit, thjesht sa mire arrin te pershtaten
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

Jo !
As gjysmen time nuk arri ta kuptoj ne momente te vecanta.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

Hmmm...
Do ndiheshim me mire nese do vazhdonim te mendonim qe ekziston gjysma tjeter,gjithsesi panvaresisht kendveshtrimeve dhe hipotezave te ndryshme perceptuese te gjithe e gjejme personin e jetes tone te cilin e personifikojme si gjysmen tone binjake,panvaresisht se ndoshta jo gjithcka ishte sic imagjinohej ...
 

Dori

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2009
Postime
433
Pikët
0
Vendndodhja
Tirane
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

Mendoj se nuk egziston :S Sic ka then dhe Just myself Te gjith e gjejn personin e jetes dhe e personifikojne si shpirtin binjak po nuk do te thot qe eshte gjysma Jone Binjake
 

patrokli

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
155
Pikët
0
Re: Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

ka vlere kjo? njeriu duhet te pershtatet me cfare ka, jio cfare do te ishte normale qe te ishte. ska rendesi sa binjak jane njerzit, thjesht sa mire arrin te pershtaten
ne te dy pershatemi bashk, kemi te bejm gje me ndonje binjakezim por jo si vlla e moter? :D
 

Linda

❤❤❤❤❤❤
Staff member
Anëtar
Apr 18, 2010
Postime
15,123
Pikët
113
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

Akoma se kam gjet :p
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: A egziston gjysma jone binjake?

Me siguri eshte diku po kush e gjen???``love``
 
Top