• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
A eshte gabim te jesh i sinqerte ne kete realitet kur personat e tille jane te pakte ne numer?!

Personalisht mendoj se sinqeriteti eshte nje virtyt shume i rendesishem tek nje person por qe duhet te menaxhohet mire me persona te vecante sepse nuk jane te pakta rastet kur sinqeritetin ta konsiderojne si dobesi :(!

Ju cfare mendoni ndani lidhur me sinqeritetin..
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

GABIMI FILLON NE MENDIMIN,NE DYSHIMIN E NJE GJEJE TE TILL...NUK KE SE SI MENDON QE SINQERITETI ESHT GABIM,KUR MUNGESA E SAJ DO NA CONTE NE GABIM ... megjithse me mir gabim se zhgenjim :p
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Nqs Tregohesh i/e Sinqert Tek 1 Person Qe E Mer Per Dobesi S`ja Vlen , Ndersa Kur Tregohesh i/e Sinqert Tek Person Qe E Respekton Sinqeritetin Tend S`eshte Aspak Gabim.....
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Absolutisht nuk eshte gabim te jesh i/ e sinqert, te mos jesh i/e sinqert eshte gabim! Sinqeriteti mund te keqperdoret sepse ne bote sot vertet ka me shume njerz te pasinqert se sa te sinqert, por prap nuk kisha preferu te mos jemi te sinqert.. Genjeshtra i ka kembet e shkurtra edhe ashtu me genjeshter nuk shkohet shume larg, kshtu qe me mire cdo kund.. apo gati cdo kund dhe me gjithekend me sinqeritet...se sinqeriteti dhe thjeshtesia e zbukuron njeriun dhe moralin e'njeriut...
 

OnLy

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 10, 2009
Postime
155
Pikët
0
Vendndodhja
Aty Ku Tymi Ska Te Sosur
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Sweet E Ke Myt ,
se sinqeriteti dhe thjeshtesia e zbukuron njeriun dhe moralin e'njeriut...Kjo Eshte Nice Fare
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Me mire nje genjeshter te bukur se sa dicka te sinqert dhe te dhimbshme. Jo me gjithkend dhe gjithkund duhet te jesh i sinqert. Aty ku e ndjen te jesh i till, duhet te jesh gjithmon i till. Ku e shikon qe sinqeritetin e marrin si dobesi, atehere nuk ja vlen te mendosh se duhet te jesh i kulluar dhe i sinqert. Duhet te pershtatesh me ambientin dhe me ata qe te rrethojn. Ne shoqerin e perditshme, shkollore, familjare gjithmon tregohem i sinqert. Ne nje shoqeri, qe e shikoje ne menyre tendecioze apo hipokrite gjithmon tregohem i ngushte dhe jo i sinqert.
 

The_AnGeL

World is Mine
Anëtar
Jan 27, 2010
Postime
174
Pikët
0
Vendndodhja
Atje Ku Ballakumja Eshte me e Shijshme ;)
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Me te then te drejten mu me thon je i sinqerte jo me i be qefin vetes por ma thon shum veta dhe dicka sa per mendimin tim i miri i sinqerti i drejti nuk fiton kollaj ne kto dit qe kan ardh , Shum me thon Ndrysho po Ja qe ket tip kam , Nuk ju a Uroj Ju te tjereve .... Mendimi im .:(
 

EDI_IT

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 6, 2010
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

nje person qe tregohet i sinqerte fiton shum pike ne vete , per mendimin tim duhet te jemi te sinqert :)
un e di veten per te sinqert
 

kushA

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
6
Pikët
0
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

sinqeriteti virtyt i budallait, dhe te gjithe themi dhe mburremi apo dhe mundohemi qe te jemi budallejn..
 

juveforever

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 25, 2010
Postime
26
Pikët
0
Vendndodhja
itali
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

aspak. sinqeritet eshte gjeja me e rendesishme per cdo njeri. sinqeriteti perdoret ne cdo vend. dhe te jesh i sinqerte, do te thote, te jesh vetvetja, besoj?
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

te gjithe e predikojne sinqeritetin, por te paket jane ata qe e praktikojne apo qe realisht duan ta degjojne..
kam qene dhe jam gjithmone per te verteten, e mire, e bukur, e hidhur e shemtuar, sido te jete e cdo forme qe te marre e verteta duhet thene..
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,208
Pikët
113
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Aspak me mir te refuzohem se dikush nuk perballon dot sinqeritetin tim , se te me rrin afer se u ferkoj shpatullen e ja u fus nga mrapa ...
 

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,710
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

te gjithe e predikojne sinqeritetin, por te paket jane ata qe e praktikojne apo qe realisht duan ta degjojne..
kam qene dhe jam gjithmone per te verteten, e mire, e bukur, e hidhur e shemtuar, sido te jete e cdo forme qe te marre e verteta duhet thene..
Jam shume dakort me pjesen e pare: eshte nje realitet i thene shume bukur.

Sa per pjesen e dyte kisha nje pyejte: te mos ta thuash, eshte genjeshter apo jo? E kam llafin te mos shprehesh fare. Aq me teper qe asnje nuk ta kerkon..

Jo per gje por sinqeriteti nuk eshte domosdosmerisht dicka e mire. Shpesh per te mos i lenduar te tjeret, mbyllim gojen dhe nuk themi asgje, nderkohe qe duhet te kafshojme gjuhen per te mos bertitur te verteten...Kjo quhet diplomaci ose takt..:)
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Jam shume dakort me pjesen e pare: eshte nje realitet i thene shume bukur.

Sa per pjesen e dyte kisha nje pyejte: te mos ta thuash, eshte genjeshter apo jo? E kam llafin te mos shprehesh fare. Aq me teper qe asnje nuk ta kerkon..

Jo per gje por sinqeriteti nuk eshte domosdosmerisht dicka e mire. Shpesh per te mos i lenduar te tjeret, mbyllim gojen dhe nuk themi asgje, nderkohe qe duhet te kafshojme gjuhen per te mos bertitur te verteten...Kjo quhet diplomaci ose takt..:)
jane ca situata qe duhen vlersuar, nese eshte me mire te heshtesh apo te flasesh, dhe ndonjehere eshte me mire te heshtesh (mgjth nuk e quaj te drejte) sepse nese themi cfare mendojme atehere mund te kishte pasoja.. personalisht e kam provuar nja dy vjet me pare dhe desh humba vendin e punes, sepse ajo qe kam shkruar me lart qendron shume, njerezit shpesh here nuk duan te shohin realitetin ne sy.
por nese do me behej nje pyetje atehere une nuk do te genjeja..te mos pranosh te verteten eshte sikur struzi qe fsheh koken nen rere
 

tété

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 16, 2010
Postime
1,710
Pikët
0
Vendndodhja
Do te me besh gje vizite?
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

jane ca situata qe duhen vlersuar, nese eshte me mire te heshtesh apo te flasesh, dhe ndonjehere eshte me mire te heshtesh (mgjth nuk e quaj te drejte) sepse nese themi cfare mendojme atehere mund te kishte pasoja.. personalisht e kam provuar nja dy vjet me pare dhe desh humba vendin e punes, sepse ajo qe kam shkruar me lart qendron shume, njerezit shpesh here nuk duan te shohin realitetin ne sy.
por nese do me behej nje pyetje atehere une nuk do te genjeja..te mos pranosh te verteten eshte sikur struzi qe fsheh koken nen rere
Prap jam dakort me shume gjera pervecse me shprehjen e struzit ha ha ah. Jo per gje por nuk e njihja dhe per me teper, nuk e di perse struci shkrete e fut koken nen rere..:p
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

E rendesishme eshte te ndihesh komode me veten dhe ne raport me marredheniet kundrejt personave qe te rrethojne ! Jetojme ne nje realitet ku sinqeriteti eshte duke u venitur gjithsesi personat qe dine ta vleresojne ate, nuk kane arsye per ta konsideruar dobesi! Perkundrazi, mbetet nje virtyt i pakrahasueshem ...
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Prap jam dakort me shume gjera pervecse me shprehjen e struzit ha ha ah. Jo per gje por nuk e njihja dhe per me teper, nuk e di perse struci shkrete e fut koken nen rere..:p
hahahaha, ma thonin gjithmone kur isha e vogel , cke qe fshihesh si struci..tani nuk e di sa e vertete eshte qe struci e fsheh koken , do informohem cik me shume :p
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: A eshte gabim te jesh i sinqerte ...

Jo aspak! Preferoj te them gjithnje ate qe mendoj, dua e ndjej!
 
Top