• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

A eshte turp te jesh homoseksual???

A eshte turp te jesh homoseksual???

 • Po

  Votes: 39 57.4%
 • Jo

  Votes: 23 33.8%
 • Jam ne medyshje

  Votes: 6 8.8%

 • Numri i votuesve
  68
Status
Temë e mbyllur.

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
A eshte turp te jesh homosexsual???

Duke cituar disa mesazhe nga librat e shenjtë, do të thonja se secili njëri e edhe secili homoseksual, që do donte të shihte një botë më të bukur dhe një jetë më të mire do duhej ti studionte këto fjalë me shumë kujdes. Mesazhi thotë: ”Homoseksualizmi është mëkat,mos e bëni. Mëkati është helm, mos e pini. O vëllezër, mundohuni të keni në zemër gjithë çka është e vërtetë, gjithë çka është e ndershme,gjithë çka është e drejtë, gjithë çka është e pastër,gjithë çka është e shenjtë, gjithë çka është e denjë për dashuri,gjithë çka është e denjë për lavdi, gjithë çka është virtyt”.Mendja e shëndoshë mendon dhe gjykon.

Homoseksualizmi kjo dukuri origjinale njerëzore po e shtrinë trenin e saj edhe në vendin tonë. E quaj dukuri njerëzore sepse po ta quaj një akt të egër shtazarak do bëja gabim sepse asnjëherë nuk kemi dëgjuar e as parë që dy shtazë të të njëjtës gjini të cilat veprojnë vetëm në bazë të instinktit, ta bëjnë atë punë në mes vete. Kjo nuk ndodhë as tek qentë, as tek derrat, as tek pëllumbat, dallëndyshet, krokodilët etj., por kjo ka gjetur përhapje tek njeriu, krijesa që qeverisë botën dhe që ka mundësi të logjikojë,të analizojë dhe të reflektoj ndaj çdo pasoje negative që vije si shkak i veprimeve të pamatura.

Homoseksualizmi,njëri ndër çoroditë më të fëlliqura që mund të imagjinojë një mendje e shëndoshë, burimi i sëmundjeve më shkatërruese dhe më vdekjeprurëse,veprimi më banal dhe më i pështirë qe mund të kryej njeriu propagandohet sot, madje edhe nga disa të ashtuquajtur njerëz publik, si diçka normale, si një shije ndryshe që duhet respektuar. Njerëz të estradës,ndonjë media aspak profesionale apo edhe ndonjë personalitet tjetër publik, që me hapa të shpejt ka ecur drejt Evropës saqë ka harruar të ndalet në të ,kujdesën që kjo kategori,që fatkeqësisht i takon llojit njerëzor, të mos ndihet keq dhe e ofenduar nga ndonjë tip që sipas tyre do të duhej të kishte lindur në shekullin V para erës së re. Ndonjë gazetar dhe këngëtar ia ka lejuar vetës që ti marrë në mbrojtje sa t’u kushtojë këngë në të cilat i inkurajon në rrugën e tyre dhe i jep zemër që të mos ndihen banal se kjo është një punë e vjetër sa bota. Harrojnë këta zotrinjë e zonjusha se çfarë efekti dërrmues kanë këngët dhe deklaratat e tyre për fëmijët dhe brezin e ri të cilët ende janë të paaftë për të zgjedhur rrugën më të mire në jetë nga do duhej të shkonin dhe do të mund të ndikoheshin prej tyre. Sigurisht se po të mendonin më thellë për këtë dukuri neveritëse apo se nesër një nga fëmijët e tyre do të jetë njëri nga ata do të ishin shumë më pak dashamirës ndaj këtyre njerëzve-djaj. Për të pasur një fëmijëri sa më të edukuar,një rini që të shihet si një kapital i çmueshëm, një familje me themel të fort, një ardhmëri me më pak sëmundje dhe vdekje, secili nga ne duhet të kryej pjesën e vet. Mbjellja në shpirt, tek brezat e rijnë, e dashurisë për virtytin dhe e urrejtjes për veset negative e në veçanti për pederizmin duhet të jetë detyrë e çdo prindi dhe njeriu të ndershëm. Do të ishte më shumë sesa tragjedi, më shumë sesa vdekje, më shume sesa sëmundje të kishe një peder apo lezbike në shtëpi. Edhe vet homoseksualët e dijnë mirë se janë në një rrugë shumë të turpshme,këtë e dëshmonte edhe një emision i transmetuar në televizionin ‘TOP CHANEL’ ku ishin ftuar anëtarë të shoqatës së homoseksualëve. Shumica e tyre edhe pse mbronin idetë e veta,shprehja e fytyrës, ngjyra e zërit,pasiguria e dukshme tregonte qartë se diku thellë në brendësi ata kishin turp për fjalët që thoin.

Agron Jashari.


Ps; Mar shkas per kete teme nga nje pederast qe kam ne lagje e qe sja ndjen fare, aq sa shpesh here del edhe i veshur me rroba grash ( fustan)
 

bomber

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
142
Pikët
0
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

vete nuk do isha kurre dhe s'kam qene kurre mik-shok me nje homo, por nuk i urrej, shperdorojne their ass Lol.
per femrat lesbian s'kam problem, mund ta bej shoqe:D

dhe mesa di une per femrat eshte e kunderta, nje femer nuk e ka problem te shoqerohet me nje mashkull gay, dhe i jep besdi nje lesbian.

homoseksualizmi mendoj qe eshte nje devijim i natyres njerezore, dhe eshte problem per ata qe jane homo.
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Per mendimin tim personal eshte gjeja me e felliqur qe mund te beje nje mashkull apo femer. Me peshtiroset vetem ta mendoj.


Ps; Nese do isha une gjykatesi i tyre do i hidhja ne turen e druve ne zjarr.
 

genti1972

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 19, 2011
Postime
35
Pikët
0
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

votova nuk eshte turp ......per mua taboot i kemi vendosur vet
ne rastin konkret kam njohur disa homoseksual ...e si gjith njerezit e tjere jan edhe ata ...mendoj se eshte dicka e lindur keshtu qe nuk ka pse ta gjykoj negativisht
 

OneLL..&

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2011
Postime
631
Pikët
0
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Per mendimin tim personal eshte gjeja me e felliqur qe mund te beje nje mashkull apo femer. Me peshtiroset vetem ta mendoj.


Ps; Nese do isha une gjykatesi i tyre do i hidhja ne turen e druve ne zjarr.
Pajtohem me kete thenje..!!
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

S'eshte as turp e as nder.
Secili e di vet....(vivi e lascia vivere).
 

Chingy

Fshatar i varfer
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
10
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

po nai trimni e madhe nuk eshte...
 

HELEN OF TROY

Jeta vazhdon
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
1,311
Pikët
38
Vendndodhja
prane teje
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Turp eshte tani na kane dale ca fillozofi te reja ormonet etj....
lerini keto aman eshte tjeter gje kurre eshte i linur e tjeter gje kjo qe po ndodh ne vitet tona......eshte bere mode
duhen varur ose duhen hedhur ne germine ....
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Turp eshte tani na kane dale ca fillozofi te reja ormonet etj....
lerini keto aman eshte tjeter gje kurre eshte i linur e tjeter gje kjo qe po ndodh ne vitet tona......eshte bere mode
duhen varur ose duhen hedhur ne germine ....
Homoseksualet sjane te lindur... Behen gjate jetes... varet si i mer lol
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,503
Pikët
113
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Ka dhe rraca majmunash qe jane homo....
Personalisht nuk me prishin pune fare n.q-se nuk hyjne ne sferen time private.
Ka nga ata qe jane te neveritshem(ja kam rras i dacke njonit qe i bone syte xixa).
Si dhe nga ata qe vishen si gra,dhe qesh me lot(me ka bere vaki) jo per noi gjo.
Lindin apo behen nuk e di.
Votova natyrisht qe JO.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Turp per kë ? ? Ai qe eshte i tille ? - Per kete vetem ai mund te pergjigjet.
Turp , si gjykim moralo-shoqeror ? Jo.
Mosaprovim i ketij deviacioni natyror ? Po
Nuk e gjykoj dot kete fenomen.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,503
Pikët
113
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Si bebe lindim lakuriq....te gjithe.
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Keto kohet e fundit kesjhtu si po vijne ditet, nuk merret vesh me se c'fare eshte turp e c'fare nuk eshte turp.

Duket sikur do te vije nje kohe qe turpi nuk do te njihet me si koncept.

Ose duket sikur po vijne ditet qe morali do te quhet turp dhe amoraliteti ose imoraliteti do te quhet normalitet.

Ka disa qe thone ose kane thene ketu ne forum se ne e vendosim vete se c'fare eshte e c'fare nuk eshte turp.

Mos do te thuash me kete se te hash mish njeriu nuk eshte turp?
te vrasesh dike nuk eshte turp?
te thuash fjale te pista nuk eshte turp?
te shash dhe te ofendosh nuk eshte turp?
te lejosh pedofilet te bejne si te duan nuk eshte turp?
te berit akt seksual mes motres dhe vellait nuk eshte turp?
akti seksual mes prinderve dhe femijeve nuk eshte turp?

deri ku do te shkoje kjo bote?
ku e ka limitin?

kush do te jete risia e fundit ne lidhje me aktin seksual?

mos do te kete edhe martesa bebesh me te rritur sepse ate qe eshte turp e vendosim vete?


C'fare eshte turp per kete bote?

C'fare eshte morali per kete bote?

a mund te me sillni ndonje pergjigje per keto pyetje ?

apo do te thoni se eshte ndryshe kjo e homove?

pse eshte ndryshe ? ka qene turp tani nuk eshte me turp

edhe incesti deri tani eshte turp
por me vone mund te behet normale.

pedofilia eshte turp
mund te behet normale me vone.

Nqs njerezit e percaktojne vete se cfare eshte e cfare nuk eshte turp atehere me siguri drejt asaj rruge do te shkojme.

C'fare eshte turpi per ju?


Por nqs e kuptojme se eshte nje Perendi i Shenjte dhe i drejte atje ne qiell dhe qe eshte Ai qe vendos se c'fare eshte turp dhe c'fare nuk eshte, atehere ne bote do te kete regull dhe pasterti

nqs e kuptojme se ka nje Perendi qe na ka krijuar dhe ka vendosur nje standart atehere kjo bote do te ishte me e paster se sa eshte.

Dhe nqs e kuptojme se ka nje Perendi te dashur dhe te hirshem qe fal atehere edhe homoseksualet do te pendoheshin dhe do te ktheheshin ashtu sic duhet te jene heteroseksual.

A ka gje me te bukur se te jesh baba kur je burre?
A ka gje me te bukur se te jesh nene kur je grua?

pra duket sikur po vjen nje kohe qe te jesh baba eshte turp dhe te jesh nene eshte turp dhe te kesh nje familje eshte turp dhe qe te martohesh eshte turp dhe qe ata qe jane beqare eshte turp.

ne fakt eshte turp te turperosh veten dhe te tjeret.

A po mos valle do te vije nje kohe qe ne si njeezme vullnetin tone do te percaktojme vete se cfare eshte turp dhe cfare nuk eshte dhe keshtu nuk do te jete me turp te turperosh veten dhe te tjeret?!

ne perfundim dua te them se PO te jesh homoseksual eshte turp dhe turp i madh madje.

Por a mos duhen vrare ata?JO, NE ASNJE MENYRE

DUHEN NDIHMUAR QE TE KUPTOJNE TE VERTETEN DHE TE JETOJNE SI NJEREZ NORMALE.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,503
Pikët
113
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Natyrisht qe e ndertoj jeten vete,me apo pa moral.
Por kur ma thone apostujt shqiptare,bej te kunderten!
Nuk gaboj ne kete rast.
Kemi moral per ne,por svlen tek mua.
Do ma thone te tjeret...boah!
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Alkoma ! Po mar shkas nga nje shprehja Juaj :Nqs njerezit e percaktojne vete se cfare eshte e cfare nuk eshte turp atehere me siguri drejt asaj rruge do te shkojme.

Sigurisht qe njerezit e percaktojne se cfare eshte e turpshme, e denueshme sepse ne radhe te pare jane normat e kodet sociale , te cilat nese vishen edhe me forcen shtrenguese te shtetit, kthehen ne Ligje.
Sigurisht qe c`ka keni permendur jo vetem qe jane Turp, por jane edhe kriminale sepse cenojne jeten e tjetrit...
Ketu flitet per nje tjeter dukuri....
Une nuk kam votuar ne asnje nga alternativat e kesaj teme.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,503
Pikët
113
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Per Moral,besoj qe jemi ne vend te pare!
Si me deshire nuk kuptohet,qe jeta e cdo njeriu eshte private???
Si mund ta marr ate guxim te edukoj te tjeret.
Tashti presim dhe hoxhallaret......
 

genti1972

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 19, 2011
Postime
35
Pikët
0
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

ketu me lart ...kan ber ca pyetje ..a eshte pedofilia turp ...ea eshte turp me vra njeri etj ......cdo gje qe ndalohet me ligj eshte e ndaluar .....
derisa homoseksualet nuk ndalohen me ligj ,perkundrazi mund edhe te na martohen tani, ateher eshte dicka qe e lejon shooqeria jone
mos vini shenjen e = per cdo gje se nuk jan te gjitha njesoj
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

ketu me lart ...kan ber ca pyetje ..a eshte pedofilia turp ...ea eshte turp me vra njeri etj ......cdo gje qe ndalohet me ligj eshte e ndaluar .....
derisa homoseksualet nuk ndalohen me ligj ,perkundrazi mund edhe te na martohen tani, ateher eshte dicka qe e lejon shooqeria jone
mos vini shenjen e = per cdo gje se nuk jan te gjitha njesoj
Me sa po kuptoj une i bie qe nqs do te vije nje kohe ku pedofilia te lejohet me ligj nuk do te jete me turp?

Keshtu?
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: A eshte turp te jesh homoseksual???

Per Moral,besoj qe jemi ne vend te pare!
Si me deshire nuk kuptohet,qe jeta e cdo njeriu eshte private???
Si mund ta marr ate guxim te edukoj te tjeret.
Tashti presim dhe hoxhallaret......
Edukimi eshte dicka normale .
Nuk ka asgje te keqe te edukosh te tjeret

por problem eshte kur i edukon me dhune
 
Status
Temë e mbyllur.
Top