• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A eshte turp te jesh lesbike???

Adea

V.I.P
Anëtar
Dec 21, 2016
Postime
4,689
Pikët
113
Leri tani kodimet hebraishte, po shkruaj shqip te kupton edhe Pirati.
Kodimet hebraishte nuk jane gje tjeter vecse nje trillim.

Kur fleta eshte e bardhe ajo shkruhet ashtu si shkruhet nga i pari qe e shkruan ate.

Fjala ishte e PARA.

Ndaj duhet te kaperceje portat qaramane te cifuteve per te qene une e PARA, per te frymezuar biblen dhe per t'u shkeputur nga pellgu i botes se shpirtrave.

Ashtu u shkrua, ashtu u be!

Nuk ishte mendimi im!

Eli
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,152
Pikët
113
Bad, dhe ti mendon si zana se burrneshat ishin lezbike????
S'ka shance, nuk eshte vertetuar kurre.
You dont make any sense ...and however way u take it and consider it , u will come to the same conclusion.

If u start behaving, living and thinking like a man .. u will naturally start being attracted to females as well and connect with them mentally and emotionally ( even though those woman swore to be virgin) which Going down to deep roots they would die virgin anyway cox female to female they can’t have intercourse sex ... so in a way they are not breaking their promise .

On the other side if u saying that they lived and thought like a man , but didn’t think like that towards females and they were still attached to being attracted to a man .. then on the other side this male figure it didn’t made any sense apart for brainwashing and fooling ppl around .... also any man that would be attracted to those burrnesha, it would mean that they fancied man so man to man ...since they behaved and lived like a man .

There is no need to get offended , but those type of woman in modern days like today they are called lesbians ... and the same thing goes for man who are attracted to man .. so man to man .

Those tabu they die for a good reason ... otherwise it would carry on .
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
16,391
Pikët
113
@Zana, se besoj kane qene aq advance ne ato kohe per me mbulu lez women me burrneshat. Thjesht ka qene nje zakon primitive i kohes se kanunit. Vete terreni maje maleve i ka bere njerez t’eger, si burra. Lol
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,152
Pikët
113
No I never said that they used this law to purposely cover lesbians , either ... but those woman deep down probably saw it as a freedom of being themselves at that time as they didn’t had any other choice .

Ps... e meqe jemi k’tu .. nga vjen origjina e fjales ... Kanun?
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
5,622
Pikët
113
Vendndodhja
Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak d
@Zana, se besoj kane qene aq advance ne ato kohe per me mbulu lez women me burrneshat. Thjesht ka qene nje zakon primitive i kohes se kanunit. Vete terreni maje maleve i ka bere njerez t’eger, si burra. Lol
Sa njohuri për burrneshat që paske!!!!!!!!!
Nuk ka të bëj fare terreni por fare ama.
Dy janë arsyet kryesore që femra ka vendosur të kthehet në burrneshë.
Njëra është kur dy prindërve ju mungonte mashkulli dhe për tu kujdesur për prindërit vendoste të mos martohej, dhe e dyta është për të marr hakun e të vëllait apo të babës.
Duke marr hak për humbjen e familjarit vendoste ti qëndronte mbiemrit të saj dhe hynte në odën e mëshkujve ku kuvendohej.
 

Bad_Teacher

*Eat Me*
Anëtar
Dec 11, 2012
Postime
16,391
Pikët
113
Sa njohuri për burrneshat që paske!!!!!!!!!
Nuk ka të bëj fare terreni por fare ama.
Dy janë arsyet kryesore që femra ka vendosur të kthehet në burrneshë.
Njëra është kur dy prindërve ju mungonte mashkulli dhe për tu kujdesur për prindërit vendoste të mos martohej, dhe e dyta është për të marr hakun e të vëllait apo të babës.
Duke marr hak për humbjen e familjarit vendoste ti qëndronte mbiemrit të saj dhe hynte në odën e mëshkujve ku kuvendohej.
Oh ok. Mire qe me the.
 

rowe

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
12,664
Pikët
113
Vendndodhja
United States of America
You dont make any sense ...and however way u take it and consider it , u will come to the same conclusion.

If u start behaving, living and thinking like a man .. u will naturally start being attracted to females as well and connect with them mentally and emotionally ( even though those woman swore to be virgin) which Going down to deep roots they would die virgin anyway cox female to female they can’t have intercourse sex ... so in a way they are not breaking their promise .

On the other side if u saying that they lived and thought like a man , but didn’t think like that towards females and they were still attached to being attracted to a man .. then on the other side this male figure it didn’t made any sense apart for brainwashing and fooling ppl around .... also any man that would be attracted to those burrnesha, it would mean that they fancied man so man to man ...since they behaved and lived like a man .

There is no need to get offended , but those type of woman in modern days like today they are called lesbians ... and the same thing goes for man who are attracted to man .. so man to man .

Those tabu they die for a good reason ... otherwise it would carry on .
Jo o burrneshe lol. Lesbians kane si motiv terheqjen sexuale brenda te njejtit sex, quaje dhe love po deshe, sepse nuk perjashtohet. Burrneshat behen te tilla per motivet qe i kam shkruar me heret, ose lexo Par, shkurt sakte.
Thene kete, nuk jam racist kunder lesbikeve, madje as kunder gays. Vetem se nje gay nuk do e beja mik apo shok asnjehere, kurse lesbiken po, madje kam shoqe lesbike. Cdokush e jeton jeten si te deshiroje.
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,152
Pikët
113
All little girls , like pink colour ... it doesn’t mean anything . Lool
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,152
Pikët
113
Jo o burrneshe lol. Lesbians kane si motiv terheqjen sexuale brenda te njejtit sex, quaje dhe love po deshe, sepse nuk perjashtohet. Burrneshat behen te tilla per motivet qe i kam shkruar me heret, ose lexo Par, shkurt sakte.
Thene kete, nuk jam racist kunder lesbikeve, madje as kunder gays. Vetem se nje gay nuk do e beja mik apo shok asnjehere, kurse lesbiken po, madje kam shoqe lesbike. Cdokush e jeton jeten si te deshiroje.
Boh na c’mende ... there is a thin layer mes asaj qe Po them une e k’saj qe thuan ti .

Zere se u kuptuam .. loool

Ps... so u have lesbian Friends but not gay friends ... and why is that ? Is it cox u are scared of urself ? 😛
 
Top