• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy

Ka disa arsye pse partnerët priren të tradhëtojnë. Për tipat e pa qëndrueshëm kjo bëhet edhe më e parezistueshme.


Sipas studimeve tradhëtitë janë më të theksuara gjatë sezonit veror. Atëherë kur provokimet dhe tendencat për të rënë në rrjetën e tradhëtisë janë edhe më të larmishme.


Por përse "të dashuruarit" tradhëtojnë ? ? ?


Spektër gjatë këtij sezoni veror do të ju sjellë një guidë të tërë psikologjike për të kuptuar dhe forcuar në të njëjtën kohë atë që ju përket ju dhe pa dyshim ju mban gjallë.


Në këtë numër do të flasim për tradhëtinë e partnerëve e ndikuar kjo nga ana financiare.
Pushimet verore jo më kot cilësohen si koha e "përtypjes" së çiftit. Sa prej jush përtypeni gjatë verës para se të hidhni një hap... hap që realisht mund të rezultojë i rrezikshëm.


Pse jo edhe shkatërrimtar.


Një dashuri kushton shtrenjtë e nga ana tjetër një dashuri kushton edhe lirë.
 

unlovely

Anëtar i ri
Anëtar
Nov 11, 2009
Postime
483
Pikët
0
Vendndodhja
Lost in the air
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

hmmmmmmmmmmm tradhetia sdihet kur vjen dhe pse vjen,ka raste qe ajo i ndihmon me shum ciftet te njohin njeri tjetrin dhe e marrin si prove per dashurine e tyre por un sjam e ketij mendimi kur tradheton dmth qe ste behet vone per partnerin,kjo vlen per femrat pasi meshkujt tradhetine e kane me te theksuar,paraja sme duket ndonje arsye per me shku drejt tradhetise vec ne ata raste kur kemi te bejme me persona shum materialista dhe shohin qe partneri sja ploteson kapricot e tyre materiale,,,
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

Sipas studimeve....?! :O

...po cfar studime aman tradhetia vjen aty ku nuk e pret dhe nga shume arsye ...
cdo lidhje ne dashuri ka dallim nga lidhja tjeter kshtu qe ju kot e thoni sipas studimeve ...:mad:
 

snowdrop

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 7, 2011
Postime
17
Pikët
0
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

Si jo nuk e shtyn, te kete njeri nga partneret me shume leke sesa tjetri fillon ti hypi vetja ne qefe. Prandaj lidhuni me njerez qe jane ne te njejtin nivel me ty ne cdo aspekt.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

Si i thon;kur gjen nje mik ke gjet nje çiflig,e kur gjen nje çiflig ke gjet edhe nje mikesh...
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

Po, i shtyn pa dashje..
 

tipi engjellor

Anëtar
Anëtar
Aug 3, 2011
Postime
906
Pikët
18
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

pa stduime hiq.....e vertet qe i shtyn paraja drjet tradhetise.....ai paraja ujin perpjet e qon thote populli.......
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

Me te shtyr u be dhe ky muabet.
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

Po nuk e terhoqe nuk ke dhe si ta shtysh,tradhetin.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

...ne malore, ta ben malore !!!!
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

I fut marshin e dyt.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,596
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A i shtyn PARAJA çiftet drej tradhëtisë ? ?

....vlen shume para` ...
do tundoheshe ?
 
Top