• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
A ja vlenë të ndryshoni për dikënd?

-Jemi në lidhje me një person që konsiderojmë se është personi i duhur
për ne,dhe ajo më e rëndësishmja është se kemi ndjenja për të dhe ky
person një ditë thotë se lidhjes së tyre i erdhi fundi,arsyeja mos
përshtatja e karaktereve do thoja!
-Sado e mrekullueshme të ketë qenë marrëdhënia juaj, ajo tashmë e ka
vendosur se ti nuk vlen më për të,megjithatë, kur ajo vendos të
ndahet,është e rëndësishme që ti ta kuptosh se ajo nuk dëshiron më të
rri me ty,edhe pse nuk do e marrësh qetë,por ky është realiteteti edhe
kur nuk besojmë në të ai mbetet aty!

-Reagimi fillestar i një personi në një situatë të ngjajshme do ishte se
ndoshta do mundohej të e bindte se vlen dhe e meriton të jetë me
të,edhe pse për të e bindur atë ndoshta duhet një dëshmi konkrete,pra po
mendojë një provë se do ndryshosh dhe do bëhesh ashtu siç preferon
partneri.
-Mendoni se duhet bërë këtë,për një person që nuk u vlerëson dhe
gjithmonë tek ju shehë hapësirë për përmirësime?
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mbase do beja disa ndryshime qe ai te arrinte kenaqesin e vertet po varet se ku mund ti kem ato difekte..per nje gje jam e sigurte..sdo dilja kurre nga natyra ime dhe stili im ;)
 

Guns_N_Roses

Anëtar i ri
Anëtar
Jun 13, 2010
Postime
133
Pikët
0
Vendndodhja
shpia ime :)
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Hmmmm..personi dashurohet per te metat dhe jo per ato qe ka perfekte...ato qe ka i ka...robi kur kupton se o i/e duhuri/a e kupton nga ajo pasi nje cift qe ka cdo gjo te perbashket..nuk zgjat...jan karakteret e kundert qe cojn nje lidhje perpara :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,567
Pikët
113
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mbase do beja disa ndryshime qe ai te arrinte kenaqesin e vertet po varet se ku mund ti kem ato difekte..per nje gje jam e sigurte..sdo dilja kurre nga natyra ime dhe stili im ;)
Do mundohesha te mos beja asnje ndryshim,por kur.............
kot.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,567
Pikët
113
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Dmth do perpiqeshe sidoqofte....
Provokim????
Po n.q-se zemra ma thote.
E di qe fiton gjithmone dhe me hajgare e ke.
Online oder net,ich vergesse auch nicht.
Machst gut,war nen scherz okay?????
lg
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Jo nuk ia vlen te bindesh tjetrin , kur s'gjeti pershtatshmeri per aq sa ishit bashke si mund te ndryshoje thjeshte nga nje gjest qe do besh :)
nuk ia vlen eshte me e drejte te reabilitosh menjdne duke vlersuar veten per ate qe je:) se sa t'i imponohesh kujt !
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Nëse ndryshon nga ai që je, nuk do e quaja më dashuri nga partnerja/partneri. Një person që të do, të pranon ashtu siç je dhe jo të kërkoj të pamundurën ta bëj të mundur. Njeriu mundohet të rregullojë defekte, po jo të ndryshojë. Një lidhje e shëndosh dhe frytëdhënëse është, nëse arrijm të kuptohemi dhe ti shikojm gjërat ashtu siç duhet dhe jo si t'na e japi në kokë. :D
 

mary

DELIRIO
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
1,009
Pikët
38
Vendndodhja
diku ne univers
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Tani ne nje lidhje eshte normale qe te kete ndonje mosperputhje apo ndonje gje te karakterit te partnerit qe nuk na pelqen, por per kete egziston tolerimi nga nje ane dhe perpjekja e tjetrit per ndryshim nga ana tjeter. nese une di qe dicka, apo nje veprim nuk i pelqen partnerit tim , une mundohem te ndryshoj ate dicka apo te evitoj ate veprim ne menyre qe te gjejme nje pike te perbashket.askush nuk eshte perfekt dhe nje lidhje mbijetoj dhe ecen perpara e forte jo vetem sepse kemi ide, interese dhe veprime te perbashketa me partnerin por dhe per faktin qe jemi te ndryshem nga njeri tjeteri .
ideja ime eshte qe njerezit duhet te pranohen ashtu sic jane, me te mirat dhe te metat e tyre, nese ne mundohemi ti ndryshojme do te thote qe nuk kemi zgjedhur ate njeri qe kemi perkrah por ate qe mendja jone do donte qe ai te ishte.pastaj eshte e kote qe njeriu te perpiqet te ndryshoje kur lidhja mbaron. puna eshte sa jemi te zotet ti pershtatemi njeri-tjetrit gjate lidhjes, sepse dicka qe thyhet nje here nuk ngjitet dot me, cilido qofte motivi
 

kebjana

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 31, 2010
Postime
7
Pikët
0
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

ne dashuri behen permisime dhe jo ndryshime......Ndryshimi i karakterit per dike eshte =anullim i vetvetes ......dhe mendoj qe sja vlene per azgje dhe per asnje njeri te besh dicka te tille.......Duaje veten per ate qe je qe te tjeret te duan per ate qe jep :)
 

bomber

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 4, 2010
Postime
142
Pikët
0
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

pse duhet ndryshuar?????????????/// pse i do qejfi federikes apo monikes, ma andate a cagare hihihihihihihi
 

Barnaba

Anëtar i ri
Anëtar
Oct 26, 2010
Postime
83
Pikët
0
Vendndodhja
Tirone
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Nuk ja vlen. Do mundohesh te ndryshosh noi ves tek tuk ,por jo strukturen komplet sepse ashu del nga vetvetja dhe quhet dashuri me kushte. Sorry po une kushte s'pranoj :p
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,334
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Varet per c'fare ndyshimi behet fjale...... por te ndryshosh veten tende per dike tjeter, i bie mos te jesh vetvetja, kshuqe personalisht Jo, le te ndryshoje pala tjeter, nese e shikon te arsyeshme apo te nevojshme..... por edhe nese ndryshon, gjithmone do i trembem pak a shume ktij personi, pasi mund te ndryshoje prape te rikkthehet tek vetvetja....

Ps...Nese kemi mosperputhje ne mendime/deshira siperfaqesore, kjo nuk eshte e thene qe lidhja jone s'mund te funskionoje, jashte k'tyre mosperputhjeve/deshirave......kshuqe nuk eshte nevoja te humbasesh/ndryshosh identitetin tend :)
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Varet nga leket.
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,515
Pikët
113
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Derisa njera pale ka vendos te largohet, ndryshimi behet i pavlere! Nuk mbahen njerezit me zor :))
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
34,568
Pikët
113
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Derisa njera pale ka vendos te largohet, ndryshimi behet i pavlere! Nuk mbahen njerezit me zor :))
Kaq e vogel edhe e mencur ti.Pale kur te behesh e madhe. :)
 

NosFeratu

Anëtar
Anëtar
Nov 5, 2013
Postime
147
Pikët
18
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Te behem majmun? Jo kurr.
 

Matilda

***:)***
Anëtar
Jun 26, 2013
Postime
833
Pikët
18
Përgjigje e: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

jo, sja vlen te jesh plasteline e dikujt
 
Top