• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A jane Iliret - Shqiptare” ?

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,585
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Interesant ky studim yti Kurt...
...une se kam bere testin DNA por do ta beja me deshir e kam ndermend sot neser...dhe rezultatet do ti sjelli ketu ne kete tem.
Sa iu perket shumices kroate jo por Dalmatine, ata kan te njejtin vend burim te formimit si ata ne Krime e rrethit detit Azov....raxes Dinarike...e habitshme kjo...
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,538
Pikët
113
Une vej bast per linjen tende se cfar eshte,lol linja ime ne siperfaqe keshtu pa u testuar me thelle sic eshte tani eshte lindur krijuar si nendege 2500-3200 vjet me pare ne kufirin mes polonise dhe gjermanise, por babai i ksaj linje ka 45000 vjet ne evrope dhe rreth evropes, ti, une vej bast qe ti nese testohesh nuk do dalesh me dege apo nendege evropiane, kjo dallohet qe e ke te veshtire te mesosh gjuhe indo-evropiane edhe je lind e rrit mes shqiptarve dhe ke shume vite ktu ne forum.
Gjithashtu une vej bast qe ti ke vuajtur dhe vuan shume nga rracizmi ndaj teje ne zvicerr, kjo eshte mese garantuar, edhe nga rracizmi sllav ne preshve edhe nga rracizmi i shqiptarve ne kosove, si i will hug you out of pitty,lol
aj em orixhinal european, not indokina, indopaki, indoshrilanka plus qe nuk i kemi rene nga Kina as para 40.000 vitesh siç kane humbur rrugen maleve ata neandertalet e linjes tende shlivoqiqki qe kane kerkuar kepurdha ne mes te polonise dhe xhirmonise ``fumato`` pikerisht aty eshte burimi i sllaveve sikur keta lumenjet e fryre me vershime qe po e shperlajne Xhirmonine e sotme. Se ty ne Shkoder,te Muriqani ta ka marre kthesen matane nga Çrnagora ai J ne haapplahooppla Codin xhinetik :LOL:

Ku i beni ato testet, me mire te ikni te Lushi leshja e Klanifornise, me filxhan te kafese ja qellon rezultatit me sakte se ata Happlafreaks Group :unsure: pastaj ne Xvicer une jam i pavarur keshtu qe nuk jam i prekur nga raçizmi xvicerian, no chancee, ne tu lugines jam tranzit edhe aty nuk me bie te qendroj shume kohe, ne tu Kusoves po ashtu rralle dhe ne tranzit vetem po ndalova ne ndonje qiajatore per çaj. :LOL: nuk iki une te ata forumet indiane, indopaki ku bene dhafa ti me ata kusherinjet e linjes nga indochajna 😂
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,717
Pikët
113
aj em orixhinal european, not indokina, indopaki, indoshrilanka plus qe nuk i kemi rene nga Kina as para 40.000 vitesh siç kane humbur rrugen maleve ata neandertalet e linjes tende shlivoqiqki qe kane kerkuar kepurdha ne mes te polonise dhe xhirmonise ``fumato`` pikerisht aty eshte burimi i sllaveve sikur keta lumenjet e fryre me vershime qe po e shperlajne Xhirmonine e sotme. Se ty ne Shkoder,te Muriqani ta ka marre kthesen matane nga Çrnagora ai J ne haapplahooppla Codin xhinetik :LOL:

Ku i beni ato testet, me mire te ikni te Lushi leshja e Klanifornise, me filxhan te kafese ja qellon rezultatit me sakte se ata Happlafreaks Group :unsure: pastaj ne Xvicer une jam i pavarur keshtu qe nuk jam i prekur nga raçizmi xvicerian, no chancee, ne tu lugines jam tranzit edhe aty nuk me bie te qendroj shume kohe, ne tu Kusoves po ashtu rralle dhe ne tranzit vetem po ndalova ne ndonje qiajatore per çaj. :LOL: nuk iki une te ata forumet indiane, indopaki ku bene dhafa ti me ata kusherinjet e linjes nga indochajna 😂
Haha, nese e ben testin mos u trego shqiptarve injorant si vetja jote tani se nuk kuptojn qe linja-Y e secilit reprezanton jo me shum se 0.001%-1% maksimum. Nuk kupton.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,717
Pikët
113
Interesant ky studim yti Kurt...
...une se kam bere testin DNA por do ta beja me deshir e kam ndermend sot neser...dhe rezultatet do ti sjelli ketu ne kete tem.
Sa iu perket shumices kroate jo por Dalmatine, ata kan te njejtin vend burim te formimit si ata ne Krime e rrethit detit Azov....raxes Dinarike...e habitshme kjo...
Ti do ta kesh R1b J ose I por nje nendege tjeter nga e imja,lol
Cfardo qe ta kesh linjen Y duhet ta dijsh qe nuk reprezanton kurr me shum se 1% te adn-se tende si njeri, kjo eshte scientific fakt. Kemi shume raste ne afrike qe kan Y-dna gjermane apo angleze por jan 100% afrikan dhe nuk kan te bejne aspak me rracen angleze aq sa ka cdo afrikan tjeter.
Nese kam folur disi ashper ktu eshte thjesht se dua tja perplas ne turinj disa skuthave qe guxojn tme tregojn mua per gjera qe i di shum mire dhe nuk lejoj dot krijesa te vogla tja bejn qejfin vetes para meje in this subject.
 
Last edited:

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,717
Pikët
113
Linja I, eksluzivisht evropiane.
I-m423 nendega ime.
menyra me e leht nese doni te dini sa gjak puro “ilir” ballkan evropian te lashte keni, kur te merrni rezulatet e testimit nga 23andme, nga 1600+ kushrinj tmij adn-je te vezhgoni top 5 me te afertit ne krye te listes tuaj. Por kini kujdes dhe ta dini qe linja juaj cilado te jete nuk reprezanton kurr me shume se 0.001%-1% te gjakut tuaj. Sherben thejsht si nje vije migrimi ne harte.
Mua me dalin top 5 jo vetem qe jan shqiptar puro malsor te lashte ilir, por kan edhe linjat Y te lashtat origjinale evropiane, dhe nga te gjithe kushrinjt gjenetik, akund nuk gjinden kushrinj sllav ne listen time, askund nuk dalin serb malazez apo kroat e boshnjak ne listen time, askund nuk me dalin grek, qe eshte indikatore jo vetem qe jam puro gjak ilir, por kam edhe linje dege kryesore 45,000 vjecare evropiane.
Dhe me ironike, ne listen top 5 apo top 10 askund nuk me dalin kushrinj me linje E-v13 por vetem evroiane puro R1b dhe J qe do thote nuk jam perzier me afrikan si hawk kurr edhe pse eshte rrefugjat ne evrope disa mija vite,lol
Cfar mesojm nga kjo? Qe nje rrefugjat nga afrika si hawk migron ne evrope, meson icik, merr pashaportizimin dhe i hyn vetja ne qejf dhe pastaj behet rracist karagjoz dhe me thote mua nje evropiani autokton, pa piken e turpit as te ndrojtjes; “shko gjej nje streh tjeter”lol
Afrikani ngelet arfikan, sic thojn kto qytetart katunar shqiptar shoesh, “maloku malok ngelet” sado qe te jetoje ne qytet,lol
1626964317746.png
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,698
Pikët
113
Linja I, eksluzivisht evropiane.
I-m423 nendega ime.
menyra me e leht nese doni te dini sa gjak puro “ilir” ballkan evropian te lashte keni, kur te merrni rezulatet e testimit nga 23andme, nga 1600+ kushrinj tmij adn-je te vezhgoni top 5 me te afertit ne krye te listes tuaj. Por kini kujdes dhe ta dini qe linja juaj cilado te jete nuk reprezanton kurr me shume se 0.001%-1% te gjakut tuaj. Sherben thejsht si nje vije migrimi ne harte.
Mua me dalin top 5 jo vetem qe jan shqiptar puro malsor te lashte ilir, por kan edhe linjat Y te lashtat origjinale evropiane, dhe nga te gjithe kushrinjt gjenetik, akund nuk gjinden kushrinj sllav ne listen time, askund nuk dalin serb malazez apo kroat e boshnjak ne listen time, askund nuk me dalin grek, qe eshte indikatore jo vetem qe jam puro gjak ilir, por kam edhe linje dege kryesore 45,000 vjecare evropiane.
Dhe me ironike, ne listen top 5 apo top 10 askund nuk me dalin kushrinj me linje E-v13 por vetem evroiane puro R1b dhe J qe do thote nuk jam perzier me afrikan si hawk kurr edhe pse eshte rrefugjat ne evrope disa mija vite,lol
Cfar mesojm nga kjo? Qe nje rrefugjat nga afrika si hawk migron ne evrope, meson icik, merr pashaportizimin dhe i hyn vetja ne qejf dhe pastaj behet rracist karagjoz dhe me thote mua nje evropiani autokton, pa piken e turpit as te ndrojtjes; “shko gjej nje streh tjeter”lol
Afrikani ngelet arfikan, sic thojn kto qytetart katunar shqiptar shoesh, “maloku malok ngelet” sado qe te jetoje ne qytet,lol
View attachment 100107
He, te kapi shizofrenia prap? Nuk kam kohe te mirem me cmendurit e tua. Une tu drejtova me nje post se paraardhesi yt ka qene Serbo-Malazez edhe eshte 100% e vertet, nuk ka aspak polemike ketu.

Ja kush eshte paraardhesi yt nese e shtyn aq shume ne kohe se ti edhe pak do kthehesh 100 mij vite mbrapa lol, nje rekonstruim i Cheddar Man, ky ka qene puro Y-DNA I2 siq je frustru ti e permend ne cdo post lol. Koncepti Europjan eshte koncept ndryshe nga ajo qe ti mundohesh me paraqit. Mandej, ky grup ka qene gjahtar, nje grup komplet i parendesishem qe nuk ka kontribu asigjo per civilizimin.Dhe une tu drejtova ne specifik te ky posti, se e dijsha se me cfar prapavije e thu. Vazhdo propagandat e paraardhesve tu, vazhdo. :D

Pytje me e rendesishme eshte te diskutojm sa te zgjuar apo sa te trashe kan qenet Iiliret si popull.
Nese ishin populli me i lashte i evropes dhe nga qytetrimet e para gjithashtu edhe fizikisht me te forte, te avancuar, si eshte e mundur qe u zhduken komplet nga popuj tjere me inferior?!
Noshta kjo eshte prova me bindese qe jemi iliret sepse cdo dite historikisht qe ne kohen e ilireve popujt tjere na e marrin kafshaten e bukes nga goja.
Nuk ka dyshim qe jemi iliret se jemi popull i trashe.
Dhe ja, dega e E-V13. Ti si nje bastard qe tregohesh qe je jeton nen mesin e E-V13 dhe han mut neper internete. Shko thuju direkt ne ftyr te shkelmojn fytyren qe as te afermit e tu nuk te njohin me. Shko thuju kto fjal deres Bushatlinjve qe jane E-V13, se ju keni jetu nen protektoratin e tyne ne Shkoder.

Iliret, Thrakasit, Greket e Vjeter, keto kane qene civilizimet e Europes se Lashte qe kane pas E-V13.

Hajt me shnet, edhe mos ha mut shume se te demton.

 
Last edited:

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,717
Pikët
113
He, te kapi shizofrenia prap? Nuk kam kohe te mirem me cmendurit e tua. Une tu drejtova me nje post se paraardhesi yt ka qene Serbo-Malazez edhe eshte 100% e vertet, nuk ka aspak polemike ketu.

Ja kush eshte paraardhesi yt nese e shtyn aq shume ne kohe, nje rekonstruim lol i Cheddar Man, ky ka qene puro Y-DNA I2 siq je frustru ti e permend ne cdo post. Koncepti Europjan eshte koncept ndryshe nga ajo qe ti mundohesh me paraqit. Mandej, ky grup ka qene gjahtar, nje grup komplet i parendesishem qe nuk ka kontribu asigjo per civilizimin.Dhe une tu drejtova ne specifik te ky posti, se e dijsha se me cfar prapavije e thu. Vazhdo propagandat e paraardhesve tu, vazhdo. :DDhe ja, dega e E-V13. Ti si nje bastard qe tregohesh qe je jeton nen mesin e E-V13 dhe han mut neper internete. Shko thuju direkt ne ftyr te shkelmojn fytyren qe as te afermit e tu nuk te njohin me.

Iliret, Thrakasit, Greket e Vjeter, keto kane qene civilizimet e Europes se Lashte qe kane pas E-V13.

Hajt me shnet, edhe mos ha mut shume se te demton.

Bere mire qe citove postimin origjinal ku kam “propagandu” sipas trunit tend afrikan. Aty kam folur vetem per veten si shqiptar. Ne cdo postim te antarve ktu rexojm postime te natyres: “jemi popull i humbur, jemi poppull i deshtuar” etj, dhe eshte natyre noble e njerzve qe kritikojn veten dhe i lexojm kudo ne cdo teme cdo postime te ksaj natyre. Fakti qe ti supozove qe une kam folur si nje i “jashtem me agjende” tregon qe je bastard rrefugjat afrikan me komplekse
Sa per foton qe ke postuar tregon qe edhe 20000-40000 mij vjet me pare paradhsi im duket qe ka karakteristika fenotipi me evropiane se sa ti ke sot.
Gjahtaret kan qene evropian ndersa afrikant dhe egjiptiant kan kan sjedhur fermert, kjo eshte e ditur. Nuk je evropian nese nuk ke origjine gjahtari.
Mos u arratis no folene gjithe E-v13-ve se une po merrem vetem me ty ashtu si ti me sulomve mua.
Tani don ti te postoj une ftyra te paradhsit tend nga afrika? Ato gjinden kudo edhe sot ne subsahara afrike.
Bejm dicka tjeter ta vendosim njeher pergjithmone kush eshte me evropian dhe ilir, une apo ti.
Harroji detajet gjenetike qe ke kaluar 10 vjet duke u cmendur, krahasojm fotot e njeri-tjetrit dhe kush duket me evropian dhe me shqiptar apo ilir une apo ti?lol dhe pse jo, edhe kush duket more handsome, sepse edhe kjo eshte Trashigimi gjenetike biologjike=genes, lool
Afrikan nigger
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,698
Pikët
113
Bere mire qe citove postimin origjinal ku kam “propagandu” sipas trunit tend afrikan. Aty kam folur vetem per veten si shqiptar. Ne cdo postim te antarve ktu rexojm postime te natyres: “jemi popull i humbur, jemi poppull i deshtuar” etj, dhe eshte natyre noble e njerzve qe kritikojn veten dhe i lexojm kudo ne cdo teme cdo postime te ksaj natyre. Fakti qe ti supozove qe une kam folur si nje i “jashtem me agjende” tregon qe je bastard rrefugjat afrikan me komplekse
Sa per foton qe ke postuar tregon qe edhe 20000-40000 mij vjet me pare paradhsi im duket qe ka karakteristika fenotipi me evropiane se sa ti ke sot.
Gjahtaret kan qene evropian ndersa afrikant dhe egjiptiant kan kan sjedhur fermert, kjo eshte e ditur. Nuk je evropian nese nuk ke origjine gjahtari.
Mos u arratis no folene gjithe E-v13-ve se une po merrem vetem me ty ashtu si ti me sulomve mua.
Tani don ti te postoj une ftyra te paradhsit tend nga afrika? Ato gjinden kudo edhe sot ne subsahara afrike.
Bejm dicka tjeter ta vendosim njeher pergjithmone kush eshte me evropian dhe ilir, une apo ti.
Harroji detajet gjenetike qe ke kaluar 10 vjet duke u cmendur, krahasojm fotot e njeri-tjetrit dhe kush duket me evropian dhe me shqiptar apo ilir une apo ti?lol dhe pse jo, edhe kush duket more handsome, sepse edhe kjo eshte Trashigimi gjenetike biologjike=genes, lool
Afrikan nigger
Te vetmen gje Afrikane qe mund te te vertetoj tek une eshte ndoshta madhesia e ktij mikut ndermjet kembeve qe kam lol. Per tjeter gje jame shume i bardhe dhe kishte qene mire te isha pak zeshkan te marre ngjyr se maksimumi skuqem ne diell.

Ti je frustru kaq shume pse ke dal Serbo-Malazez (ketu duhesh te koncentrohesh), nuk ka tjeter sqarim ne reagimin tend per ate kercen pa kontekst 10 mij, 20 mij, 30 mij vite lol.

Sa per Egjiptjanet, cdo muzej ne bote i ke te mbushur me artifakte te civilizimit tyre ndersa 0 artifakte nga civilizimi i paraardhesve tu.

Sa per Europjan, une ngjaj shume Europjan, ka ketu anetar qe me kan pa, ne fakt me kane thene se jam ne pamje paksa me verior se Mesdhetaret, sa per handsome, nuk jam i frustruar kaq shume sa ti neper forume te kerkoj aprovime apo te matem me dike, ne jete reale jam shume mire i komplimentuar nga femrat dhe kaq me mjafton.

Po qe mi ke fry bolet me postimet e tua mi ke fry. Te gjej nje kruese dhëmbësh ti shpoj. Niveli jot eshte kaq i ulet, sa nje femij 5-7 vjeqar.
 
Last edited:

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,717
Pikët
113
Ti je frustru kaq shume pse ke dal Serbo-Malazez (ketu duhesh te koncentrohesh), nuk ka tjeter sqarim ne reagimin tend per ate kercen pa kontekst 10 mij, 20 mij, 30 mij vite lol.

Sa per Egjiptjanet, cdo muzej ne bote i ke te mbushur me artifakte te civilizimit tyre ndersa 0 artifakte nga civilizimi i paraardhesve tu.

Sa per Europjan, une ngjaj shume Europjan, ka ketu anetar qe me kan pa, ne fakt me kane thene se jam ne pamje paksa me verior se Mesdhetaret, sa per handsome, nuk jam i frustruar kaq shume sa ti neper forume te kerkoj aprovime apo te matem me dike, ne jete reale jam shume mire i komplimentuar nga femrat dhe kaq me mjafton.

Po qe mi ke fry bolet me postimet e tua mi ke fry. Te gjej nje kruese dhëmbësh ti shpoj. Niveli jot eshte kaq i ulet, sa nje femij 5-7 vjeqar.
Ti nese nuk e kupton gabimin tend vetem tregon qe je ne te vertete primitiv por me e rendeshimja tregon qe ke karakter te vogel dhe shpirt pleh.
Une mund te jem si nje 7 vjecar qe tregon se kam shpirt te paster dhe inteligjence te trasheguar.
Ti ne anen tjeter je merhum dhe kjo eshte e trasheguar tek ti, sado qe te studiosh kompasi i moralit nuk zgjerohet as nuk zvoglohet tek nje individ, ajo trashegohet. Ti ke kompas morali te nje krokodili apo gjarpri, nje dimesion, te vetem E E E E E E E E v 13 v13 v13 tash 10 vjet qe te njoh.
dhe ke harruar te behesh njeri ne rradhe te pare.

Une jam puro maslor shqiptar gjenetikisht dhe moralisht, stergjushi im eshte plagosur rende ne lufte kinder malazezve dhe i supozuar i lene per i vdekur nje dite e nate deri sa e kan gjetur ne mal dites tjeter.
Tani imagjinoje veten per nje sekond ne kepucet e mija, te lexoj nje skuth me komplekse si ti te me thoje mua qe nuk jam shqiptar, e kupton ti sa e rende eshte kjo? E kupton ti se si te eshte kalbur truri jot tash 10 vjet qekur bere testimin qe e mbaj mend?

Une nuk kam si te dal hakut me shum, nga gjaku brez pas brezi jam shum me puro ilir se ti, nga morali eshte treguar edhe pohuar nga ti qe jam nje shpirt 7 vjecar i pafajshem ne trupin e nje supremely handsome 40+ vjecar man,lol “the idiot”, i will take it that,lol
Cfar kerkon me shum nga mua?! Qe une te uli koken dhe te pranoj komplekset e tua vetem e vetem qe ti te ndjehesh mire per veten?!

Njeriu ashtu si mendon eshte, dhe fakti qe ti akoma kembngul qe une kisha nje agjende kunder shqiptarzimit tend kur kam komentuar ne humor qe jemi losers ne postin origjinal tregon se je shpirt toxic dhe injorant, kombinim shume i keq.
Qe mos keqkuptohesh nese do egzistonte nje gjykate ku vendoset qe ti je shqiptar dhe un nuk jam dhe nuk pranobem ne ate klubin ekskkuziv tendin, me deshiren me ta madhe do kerceja rruges ne festim qe nuk jam i njejtit “klub” me ty.
Oh, edhe dicka tjeter, nuk kam nevoje tme thojn femrat dy komplimenta qe tkan bere ty tash 10 vjet, une ua marr me dhune komplimentat, ne virtualitet dhe rruges, sepse kam origjine gjahtari.
 

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,585
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Lereni tash keto zenka e inate te letij konflikti 10 vjeçar qe ka te ngjare si një luftë e parë Virtual si e Trojes para 3000 vitesh...!
As perendit nga larte as vete Zeusi as Gladiatori as Zot as Prijsi Aeneu nuk mund te nderhyje se te nderpreje kete lufte ?
 

kreksi

V.I.P
Anëtar
Jan 27, 2012
Postime
3,585
Pikët
113
Vendndodhja
France.
Çudi se si as Rex as BabaDurrsi nuk nuhaten ende eren e barutit te kesaj luftes interkontinentale...njeri modern afrikan kunder njeriut te vjeter europian nehandertalian...?

Fuqit e medha nga larte duhet nderhyjne...
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,717
Pikët
113
Lereni tash keto zenka e inate te letij konflikti 10 vjeçar qe ka te ngjare si një luftë e parë Virtual si e Trojes para 3000 vitesh...!
As perendit nga larte as vete Zeusi as Gladiatori as Zot as Prijsi Aeneu nuk mund te nderhyje se te nderpreje kete lufte ?
Haha, jan xheloza, dhe nuk kan faj, kudo qe dominon “I” formojn shtete funksionale dhe ekonomi edhe pse okupojn zona gjeografike shume te pa-favorshme ne krahasim me vendet ku dominon “E”.
Popujt me dominim “E” jetojn ne te kauleren, kush kemi qene, athina e leshte, romaket e leshte apo spanja e leshte, ndersa ku dominon “I” edhe ne vende gjeografike te pa-favorshme gjermani check republik suedi slloveni kroaci edhe serbi e mal-zi ndertojn shtete dhe ekonomi funksionale, sepse shikojn ne te ardhmen jo ne te kaluaren.
Lol, askush nuk mund te argumentoje qe gjaku im eshte puro ilir evropian, ne autosmal dna=gjaku askush nuk del me puro se une, kjo nuk ka pse diskutohet me.
Tani, mund te llogjikojm arsyeshem se si dhe perse eshte bere kaq pjese efikase and detrimental e kombit shqiptar? Kuptimi i vetem llogjikisht eshte se te paret e mi mija vite mepare vendosen te ndihmojn ket popull primitv bujar te ashper tribalist afrike te krijojn shtet, prandaj edhe shpjegohet perse ku ne jug te shqiperise ka me shume “I” kan natyre shtet formues dhe aty ku dominon E calojn icik,lol sic tregojn edhe faktet e lartpermendura kudo qe dominon I neper evrope sot.
Nese kan dalur nga shpellat dje ne shkallen evolucianare supozojm, kjo eshte nje turp edhe me i madh per E-ne ta perdorin kte si argument.
I kujt eshte faji qe supozojm qe njezit nga shpellat gjuetar u zhvilluan kaq shpejt dhe u kan lene kaq pas?! Keshtu justifikohen edhe sot afro-amerikant cdo dite neper rruget e amerikes duke djegur ndertesa edhe ne afriken e jugut sot.
Bjerni dajres oh ku kemi qene mjer dajrexhi, rrahni gjoksin, por pa shqiptaret me linje “I” nuk behet kurr nje shtet funksional shqiptar, ky eshte fakt,lol
Une vej bast qe ismail qemali nuk ishte linje E, patjeter asqe nuk ishte I, por a duhet tani ti thojm ismail qemalit bastard jo-shqiptar perse supozojm qe nuk kishte linje E?
As avni rrustemi nuk ka qene E, vej bast me cilindo, cfar do i thojm ne atij, jo shqiptar??
Kush fut percarje ktu ajo dihet tani, une jo, une ua sodha lirine,lol
(Note to ignorants, E-v13, eshte linje e lashte shqiptare ballkanse evropiane), debatet jane thjeshte responsive in nature pasi me kan sulmuar,lol
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
28,209
Pikët
113
O @Hawk dhe @Kurt se te dyve ju respektoj, biles kete @Hawk e kam edhe shok ne jeten reale jashta forumit, lereni ket zenk kot se te gjithe jemi shqipetar, veq kur ta besh mene qe turku na ka q.. 500 vjet edhe prap kerkojm te dalim te paster eshte mision i pamundur, une kam thene ta kisha pas zgjedhje se cfare do te isha me qejf do isha ndonje irlandez, ne si shqipetar jemi shume inferior ndaj cdo kombesie tjeter, shyqyr qe egzistojn indiant e Indis e na thrasin Sir.
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
11,698
Pikët
113
O @Hawk dhe @Kurt se te dyve ju respektoj, biles kete @Hawk e kam edhe shok ne jeten reale jashta forumit, lereni ket zenk kot se te gjithe jemi shqipetar, veq kur ta besh mene qe turku na ka q.. 500 vjet edhe prap kerkojm te dalim te paster eshte mision i pamundur, une kam thene ta kisha pas zgjedhje se cfare do te isha me qejf do isha ndonje irlandez, ne si shqipetar jemi shume inferior ndaj cdo kombesie tjeter, shyqyr qe egzistojn indiant e Indis e na thrasin Sir.
Une nuk jam ka mirrem, se u bo bajat me ksi lloj replika, po ky po vazhdon si kasete e prishur me i ofendu shumicen e Shqiptarve, duke i perfshi edhe vllaznit Frasheri qe kane qene persona kyq ne rilindjen e Shqiptarve dhe i kan taku njejtes linje qe i takoj une. Kaq.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,538
Pikët
113
Rrofsh ti Ragnar me qashtu konstatimi xhigand „shkencore“ mos te ka ngelur edhe ty shiringa ne ndonjeren dore sikur atij qetrit ? 😳
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
28,209
Pikët
113
Rrofsh ti Ragnar me qashtu konstatimi xhigand „shkencore“ mos te ka ngelur edhe ty shiringa ne ndonjeren dore sikur atij qetrit ? 😳
Jo bre sjam une i shiringave ti e din ma mire se une :p po tregom qysh e kemi Demken se e ka kap spaqia keq ahhaahhaha
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,717
Pikët
113
Une nuk jam ka mirrem, se u bo bajat me ksi lloj replika, po ky po vazhdon si kasete e prishur me i ofendu shumicen e Shqiptarve, duke i perfshi edhe vllaznit Frasheri qe kane qene persona kyq ne rilindjen e Shqiptarve dhe i kan taku njejtes linje qe i takoj une. Kaq.
Duhet mem kerku falje se mke ofendu rende, por nuk ke burrni. Une jam autosmally me gjak me i paster shqiptar se ti. Ti japesh te drejten vetes tme akuzosh mua qe nuk jam shqiptar dhe nuk kam te drejten te flas per veten time si shqiptar han plumbin ballit ose thiken n’qafe ne nje bote ideale rreale. Jam sjedhur shum i mire dhe me kulture te larte duke shpjegu veten te ti morracak turi skuth. Kam derdh gjak per kombin, njerzit e mij i kan sherbyer kombit dhe kam mbajtur edhe kosovar ne shtepin time ne fshat ne rastin e luftes.
ti e din se isha shqiptari me i “famshem” ne periudhen kur isha aktiv ne TA duke mbrojtur E-v13 tende dhe gjithe kosovaret si askush kosovar. Kam qene nga me te paret shqiptar aty, pis.
 

Kurt

———>
Anëtar
Aug 10, 2014
Postime
8,717
Pikët
113
O @Hawk dhe @Kurt se te dyve ju respektoj, biles kete @Hawk e kam edhe shok ne jeten reale jashta forumit, lereni ket zenk kot se te gjithe jemi shqipetar, veq kur ta besh mene qe turku na ka q.. 500 vjet edhe prap kerkojm te dalim te paster eshte mision i pamundur, une kam thene ta kisha pas zgjedhje se cfare do te isha me qejf do isha ndonje irlandez, ne si shqipetar jemi shume inferior ndaj cdo kombesie tjeter, shyqyr qe egzistojn indiant e Indis e na thrasin Sir.
Un nuk jam inferior dhe nuk ndjehem inferior as nuk dukem inferior, ti fol per veten tende po deshe. Kemi teste gjenetike qe tregojn se nuk kam asnje perzierje me turq por vec me shqiptar. Noshta prandaj ju te dy i kushtoni shume rendesi vetem linjes Y qe reprezanton me pak se 1% te gjakut te secilit mashkull ne bote, dhe noshta ju kastile doni ti beni njerzit dhe shqiptaret te ndjehen te pasigurt ne vete ktu ngaqe jan injoranta nga gjenetika ku staistikisht ne ket forum ka te pakten 30% ose me shume me Y-dna jo autoktone te lashte shqiptare por kjo nuk do thote qe nuk jan me shqiptar puro se ju me gjak. Ne fakt une vej bast qe jan. Sepse turku eshte perzier me shume ne maqedoni dhe kosove por kurr ne malsi te madhe ne veri apo ne shqiperi. Sepse atje kan qene toka te kontestuara nga fuqi te medha ndersa brenda shqiperise se sotme kan qene terrene te padeshirueshme. Nese keni linje autoktone shqiptare kjo sherben vetem e vetem si harte migrimi popullsive te lashta por nuk reprezanton kurr gjakun shqiptar serb apo turk pa bere autosomal test. Prandaj ju vetem po mburreni kot duke bere noshta shume injoranta ktu te ndjehen ne siklet por jo kurr mua. Un e di qe eshte a pamundur per ju te dy te keni gjak me te paster shqiptari se une, dhe askush ne kosove apo jashte kufijve verior te shqiperise biles.
Kalosh mire.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
28,209
Pikët
113
Un nuk jam inferior dhe nuk ndjehem inferior as nuk dukem inferior, ti fol per veten tende po deshe. Kemi teste gjenetike qe tregojn se nuk kam asnje perzierje me turq por vec me shqiptar. Noshta prandaj ju te dy i kushtoni shume rendesi vetem linjes Y qe reprezanton me pak se 1% te gjakut te secilit mashkull ne bote, dhe noshta ju kastile doni ti beni njerzit dhe shqiptaret te ndjehen te pasigurt ne vete ktu ngaqe jan injoranta nga gjenetika ku staistikisht ne ket forum ka te pakten 30% ose me shume me Y-dna jo autoktone te lashte shqiptare por kjo nuk do thote qe nuk jan me shqiptar puro se ju me gjak. Ne fakt une vej bast qe jan. Sepse turku eshte perzier me shume ne maqedoni dhe kosove por kurr ne malsi te madhe ne veri apo ne shqiperi. Sepse atje kan qene toka te kontestuara nga fuqi te medha ndersa brenda shqiperise se sotme kan qene terrene te padeshirueshme. Nese keni linje autoktone shqiptare kjo sherben vetem e vetem si harte migrimi popullsive te lashta por nuk reprezanton kurr gjakun shqiptar serb apo turk pa bere autosomal test. Prandaj ju vetem po mburreni kot duke bere noshta shume injoranta ktu te ndjehen ne siklet por jo kurr mua. Un e di qe eshte a pamundur per ju te dy te keni gjak me te paster shqiptari se une, dhe askush ne kosove apo jashte kufijve verior te shqiperise biles.
Kalosh mire.
Mire bre Kurt, ku te akuzova une ty qe nuk je shqipetar apo qe thash jam me shqiperar se ti, pse i hyn ketyre temave kot qe vetem debate kot sjellin. Une duke u mundu qe me lene ju ket muhabet e mu sill tamam si duhet, ti fillon akuzon qe na te Kosoves keshtu e ashtu.
 
Top