• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A jane martesat inter-raciale te pranueshme per shqiptaret?

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
gjithmon e me teper po shofim shqiptar me ngjyr ëokollate ose serre dmth kjo po behet si stil jete te shum njerez qe jan shqiptar vetem per faktin qe flasin shqip !!
ëmendoni ju pa kaluar ne racizem jemi ne shqiptaret te aft te perzihemi e ne shum raste te kalojm mbi identitetin ton kombetar me zezak,kinez,latino,gypsy vetem per hir te mondializimit ose botes se bashkuar me pak fjal ë
 

borana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
78
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

Stealth the qe ti " Pa kaluar ne rracizem " ëë

O cun hell yeah qe do kaloj ne rracizem ........do duronte ndonje njeri ktu qe motra apo vellai ti perzihej me rracen e zeze e ëë Aman mer daj se kane dal robt mendsh sidomos gocat shqipetare qe vene e marrin ndonje dordolec zezak per dore e vene ne shpi ju thone te shpise e kam dashnor. Turp e faqe e zeze vallaj e me behet tju fus noj plumb ballit.
 

LoLiTa

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
116
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

im with borana :)
 

NRG

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
98
Pikët
0
Vendndodhja
Anywere!
Titulli: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

Nuk bohet snuk
 

borana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
78
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

NRG sqarohu cike me qarte :p gjithashtu edhe ti LoLiTa....:p
 

LoLiTa

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
116
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

NRG sqarohu cike me qarte :p gjithashtu edhe ti LoLiTa....:p
Jo Praaa its a disgrace to our heritage!!!!!!!! oh plss can u imagjine calling ur

son or daughter Taquisha :p:D
 

borana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
78
Pikët
0
Vendndodhja
U.S.A
Re: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

hahahahahahahah LoLiTA or call your son Sakima :p
 

Ana

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 9, 2009
Postime
154
Pikët
0
Vendndodhja
Somewhere far from home
Re: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

Behet qe cke me te! Ka shum njerez qe jan martuar e te huaj si goca dhe cuna shqipetar. Tani a i cojne ke prinderit apo jo esht epune tjeter disa e bejn me interes me mar na i cop pashaporte disa te tjere ju pelqejn si njerez edhe e quajn veten te "perparuar". Per veten time se kam problem se e bejn dicka te tille te tjeret vetem mos me ngaterrojne mua ne dicka te tille :)
 

4x4

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 14, 2009
Postime
675
Pikët
0
Titulli: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

Bohet As Sbohet Se Boni Ju Prsh Po Ka Plot Qe E Bojn . Un Per Vete Se Pranoj Ket Gjo Po Ka Shum Femra Qe Marin Meshkuj Me Ngjyre Sepse Jan Me Te Mire Ne Krevat :p
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

alien tashti kete e thua ti apo e thon femrat ë lol
se un kam pas dashnore zezakesh ne krevat te cilat kan mesuar shqip brenda orgazmes 5 mer ëa je tu thon ti qekan bythzijt me mir se ne lol
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: martesat interaciale te pranushme per shqiptaret ëëëëë

skam preferenza :D
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,632
Pikët
113
Përgjigje e: A jane martesat inter-raciale te pranueshme per shqiptaret?

Gjithmone e me teper po shofim shqiptare me ngjyrë cokollate ose serre dmth. Kjo po behet si stil jete te shum njerez qe jan shqiptare vetem per faktin qe flasin shqip !!
C'mendoni ju, pa kaluar ne racizem, a jemi ne shqiptaret te afte te perzihemi e ne shum raste te kalojme mbi identitetin tone kombetar me zezak,kinez,latino,gypsy vetem per hir te mondializimit ose botes se bashkuar me pak fjale?
Teme teper interesante si dhe teper aktuale duke pasur parasysh numrin e emigranteve shqiptare neper bote. Se pari ka nje ndryshim te madh midis races dhe identitetit kombetar. Dmth, a e kemi ketu fjalen se pse shqiptaret po martohen me te huaj edhe pse ata jane "race e bardhe" apo pse shqiptaret po martohen me njerez te racave te ndryshme?

Gjithsesi, martesa eshte dicka personale dhe nuk mendoj se kur shqiptaret martohen me te huaj po e bejne kete se e kane inat identitetin e tyre shqiptar apo se nuk ju pelqen raca e tyre (ne rastet kur martohen me dike te nje race tjeter). Njoh disa shqiptare qe jane martuar me latine apo aziatik dhe jane shume te lumtura ne martesat e tyre. Kam degjuar dhe per femra shqiptare qe jane martuar me zezak edhe pse nuk njoh ndonje. Nqs ato e shikojne jeten me ata persona dhe mendojne se jane te lumtura ne ato martesa, kush jemi ne qe t'i gjykojme? Mos meshkujt apo femrat shqiptar/e jane me te mire se te tjeret?
 
Top