• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A ju duken shprehje fallco kur disa u drejtohen të tjerëve me "motër" e "vëlla"?!

shoku_tanku

Fatos Nano president.
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
32,673
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Degjo, persona ka vite ne forum. Gjithmone e sjellshme dhe e kulturuar me te gjithe, derisa nje dite pa se ku gjendej e me c’njerez kishte te bente. Aty filloi t’i jepte dru mushkes ashtu si e kerkonte vete.
ky konstatim, nga kendveshtrimi im.
Po lere ca i mban krahun se aq do ajo,kur eshte gabim eshte gabim.
 

Lorè

My heart is now your home.
Staff member
Anëtar
Jun 13, 2020
Postime
590
Pikët
93
Nëse dikush është i/e shtirur jo veç fjala motër/vëlla, po çdo shprehje që mund të përdorë është e shtirur. Varet nga njeriu.
 

Elushe

~*~loved~*~
Anëtar
Aug 20, 2012
Postime
7,104
Pikët
113
S’me eshte drejtuar dikush me moter. Ne Shqiperi kur shkoj, ne ndonje dyqan psh: te thone “po goca, urdhero cfare do maresh”. Me dukej pak e cuditshme kur e degjoja por tani them ishalla vazhdojne te thone “goca” e mos ta kthejne ne “zonje” se atehere vertete do mendoj qe u plaka.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
4,620
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Arabet e kane te theksuar kete shprehje,vellai im vellai im gjithe diten. Servilizem tipik oriental. Dhe ne andej e huazuam kete shprehje dhe puthjen e burrave kur takojne njeri tjetrin.
 
Anëtar
Jan 30, 2012
Postime
11,425
Pikët
113
Degjo, persona ka vite ne forum. Gjithmone e sjellshme dhe e kulturuar me te gjithe, derisa nje dite pa se ku gjendej e me c’njerez kishte te bente. Aty filloi t’i jepte dru mushkes ashtu si e kerkonte vete.
ky konstatim, nga kendveshtrimi im.
Po c’ne mushka dru? Mushka do vetem bar e gjethe. Ndonjehere edhe dhe te kripur. Kur i ke duart gjith djers edhe t’i lepin prej kripes. Tani ndonje lloj drithi a buke a panxhari a gjeje te but bimore nuk i thot jo. Por dru? Jo besa. S’kam njoft mushk me dasht dru. :D

p.s. persi druvarja... :D
 
Top