• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A ka jetë pas vdekjes ?

Status
Temë e mbyllur.

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,003
Pikët
113
Vendndodhja
A ka jete pas vdekjes ?

Pershendetje miq !
Une vete kurre nuk kam menduar se mund te kete jete pas vdekjes , por ketu ku po jetoj aktualisht kam filluar te dyshoj pak .. kam lexuar shume artikuj qe me lene te dyshoj .
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Titulli: A ka jete pas vdekjes ë

vallahi jo, se besoj, ne fakt ndonje nuk eshte kthyer te na thote, p them se jo :(
 

Spring

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 2, 2009
Postime
45
Pikët
0
Titulli: A ka jete pas vdekjes ë

Po te kete jete athere sdo quhej vdekje hic apo jo .. mendoj se kalojm ne nje faze tjeter qe quhet vdekje
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: A ka jete pas vdekjes ë

me besu dante aligerin ka jet pas vdekjes
 

LiPs

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 11, 2009
Postime
52
Pikët
0
Vendndodhja
kudo
Titulli: A ka jete pas vdekjes ë

bohhh se besoj, tamam si than kta nolt gjersa sesht kthy ndonji ta tregoj smund te besojm. pastaj na del kjo jet e na tepron ce dum dhe jeten anej amooon
 

Romina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 11, 2009
Postime
63
Pikët
0
Titulli: A ka jete pas vdekjes ë

Nuk mendoj se mund te kete jete pas vdekjes por mendoj qe njerezit i kane sajuar vet keto gjera per te ngushelluar ata qe kane frike nga vdekja.
 

PUPA

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
662
Pikët
0
Vendndodhja
Italy
Titulli: A ka jete pas vdekjes ë

Cfar permban kjo bot i rikthehet kesaj bote cdo gje rigjenerohet,
trupi iken po shpirti mbetet .....
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: A ka jete pas vdekjes ë

sipas dante aligerit ka prandaj gjithmon esht ë dhe pergjigja jo nuk esht e besushme sepse kerkon prova per mua esht ë
 

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
Titulli: A ka jete pas vdekjes ë

per ata qe jan me fen e JOVAIT po. lol lo lol
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,205
Pikët
113
Përgjigje e: A ka jete pas vdekjes ?

Po te kete,te gjithe gjynofet e juaja mi hidhni mua ne kurriz``brutal``
Te pakten nuk do shof asgjo;))
Thone qe transformohet,por faktet mungojne....
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A ka jete pas vdekjes ?

Pytja eshte a ka Jete ?
Jete do te thote, frymarje, ekzistence, ndjeshmeri, ndijim, bashkeveprim me natyren, (a sdi tjeter se cfare)
Sado te transformohet, sic thone psh: trupi vdes e jeton shpirti ( qe nuk e kuptoj si mund te kete jete nje shpirt !!! ), cdo gje e transformuar me pas s'ka se si te quhet JETE.
(mendimi im ky)
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,205
Pikët
113
Përgjigje e: A ka jete pas vdekjes ?

Une them qe nuk ka,te tjeret thone transformohet????
Nuk e di Meri!
Por une nje here jetoj i gjalle.
klm
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: A ka jete pas vdekjes ?

Nuk mendoj se ka,se njeriu eshte i perbere nga materia.Po mijra vjete me rradhe njerzia beson ne kete fenomen.Mbase eshte dicka ne kete fenomoene,randaj silluni mire e mos beni gjynahe,se ne se ka nje bote tjeter mbas vdekjes do ta keni me lehte.
 

ABORDAZH

into the wild
Anëtar
Dec 7, 2010
Postime
1,510
Pikët
48
Vendndodhja
kuturu
Përgjigje e: A ka jete pas vdekjes ?

di qe ne ket jet,jemi vetem kalimtare..
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: A ka jete pas vdekjes ?

Shume interesante kjo pyetje.

Dhe interesante me duken pergjigjet.

Une dua tu drejtohem sidomos atyre qe thone:- nuk ka ardhur askush deri tani qe te ngjallet e te na e thote.

haha

epo une do tu pyes

a e keni vertetuar juve se nuk ka?

nqs po a mund te me thoni se si e bete proven , investigimin, hetimin e kesaj ceshtjeje?

C'fare mjetesh perdoret etj?

sepse vetem kjo pergjigje qe keni dhene nuk mjafton per te qene 100% te sigurte.

Pra po pres prej jush te di se si e zbuluat se nuk ka jete pas vdekjes???
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: A ka jete pas vdekjes ?

Shume interesante kjo pyetje.

Dhe interesante me duken pergjigjet.

Une dua tu drejtohem sidomos atyre qe thone:- nuk ka ardhur askush deri tani qe te ngjallet e te na e thote.

haha

epo une do tu pyes

a e keni vertetuar juve se nuk ka?

nqs po a mund te me thoni se si e bete proven , investigimin, hetimin e kesaj ceshtjeje?

C'fare mjetesh perdoret etj?

sepse vetem kjo pergjigje qe keni dhene nuk mjafton per te qene 100% te sigurte.

Pra po pres prej jush te di se si e zbuluat se nuk ka jete pas vdekjes???
Te pyesesh eshte kollal Alkoma. Kur te me bindesh qe ka do bej te njejten gje dhe une

____________________________

Mendimi im : ska jete pas vdekjes, jeton shpirti thone disa... E si mund te jetoje shpirti kur ai as qe egziston... shkon ne parajse thone disa.... kur parajsa eshte ne qiell... e smund te shihet, si i bie te jete..? Ajer..pra as kjo qendron, mund te thone qe parajsa eshte atje ok, le te jete por cudi si forca e gravitetit vec parajsen nuk terheqka per ta bere te biere, pastaj kur ju them keto me thoni jane punet e zotit, Po zoti meqe qeka kaq zemer mire sa mendoka edhe per te vdekmit... Pse valle nuk fucking mendon per boten e trete qe po vdesin femijet urie? ci kane bere Zotit ata? ata vec u sollen ne kete bote pa e kerkuar kete privilegj qe eshte jeta dhe mallkimin qe edhte vdekja, apo zoti qeka shterp.. sben dot femije edhe merr keta te shkretet. apo mos ndoshta zotit i pelqejne femijet sic thuhet edhe ne bibel edhe i merr ti kete per zbukurimin e parajses? ec e merre vesh... E pra sic ata femije duan nje tjeter jete, nje jete pa vuajtje edhe une dua nje tjeter perendi. sme pelqen kjo qe eshte, pasi per mua eshte dembele dhe hipokrite, e sme intereson aspak cnodh kur vdes
pasi sdo shoh gje, por ama deri sa te vije ai moment dua te shoh lumturi ne syte e te pervuajturve. Dua ti shoh ata te dhurojne buzeqeshje, dhe kete buzeqeshje smund ta dhurojne teksa presin vdekjen, ende pa lindur mire.Kur te vdes e di qe do me hane krimbat , Por se kuptoj pse krimbat duhet te hane edhe te gjallet, kur keta te fundit jane ne gjende te reagojne.

Kerkoj ndjese per devijimin.

P.s Sry Alkoma, ska lidhje me ju e gjithe kjo, ishte vec per jeten pas vdekjes,
 
Status
Temë e mbyllur.
Top