• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Tregoni per shkollen e mesem dhe gjate studimeve se cilet profesor kan qen me te mire qe keni pas qejf te jeni ne oren e ti ti ndiqni me vemendje ligjeratat ose mesimet dhe cfar lende ka dhen ai profesor ose profesoresh ???
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Zysha Gjermanishtes, Anglishtes dhe prof i Hitoris ...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Unë të flas për mësuesen e fillores, se atë mbaj mend 4 klasë kam bërë :D

P.s Ishte shumë e mirë edhe sot e kësaj dite më mban mend :)
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
12,097
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Dhe une ate te fiilores nuk e harroj , e takoj pothuajse sa her qe iki ne Elb.
Pastaj me pelqente ajo e frengjishtes por jo per lenden :D por tipi i saj .
Ne te mesmen mesuesja kujdestare ,kishite mardhenie te mira te te gjithe
. :)
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Nostalgji kam per mesusen e abetares (po ndryshoj termin un )..... po maj mend dhe nje dacke qe mka dhen se kam qen si cun haram lol dhe kur e takoj me do fort dhe e dua fort e ma kujton saher ..i them dhe ti ate doren si shpate ma kishe :p e ajo qesh me tmadhe 1 kjo
e 2ta ne gjymnaz si i thone shqip un e kam kalu gjysma gjysma IT dhe FR dmth skam kujtime ne ALBANI per fat te keq po atje ku kam qen Msusen e Fiskultures dhe Letersis e Muzikes i kam pas per zemer :)
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Ne shkollen fillore kisha nje kujdestare Manushaqe e quanin po ka qen shume e mire sa ju be fiskim te me meson gjuhen shqipe, sot e asaj dite e takoj e kam ketu afer ne lagj bile me gocen e vet jemi shum te shoqeruara,kur dola klasa e 5 pra kalove nivelin e ult dhe e kisha me qejf lenden e gjuhes shqipe vizatimin muziken dhe te frengjishtes jo qe kisha qejf lenden e frengjishtes po arsimtarin se ishte pedant dhe korrekt ne metoden e mesimit . Pastja ne shkoll te mesem ketu mu be shume se mesosh ne gjuhen tjeter jo gjuhen shqipe dhe filova te krijoj probleme me profesoret dhe nga te gjith qe kisha edhe nje fare simpatie si profesor dhe si lend ishte ARANZHIMI. Kurse pershtypja e madhe ishte te iki nga oret e mesimit lenda e HISTORIS nga qe ai profesor e kisha kujdestar po shum i rrept sa qe gjith klasa kishin firk te mbajn ore me ate. Ishin dhe ca lend tjera si Fizika , Psikologjia...vetem si lend asnjehere nuk me ka pelqeu Matematika, Biologjia etj etj.Tani gjate studimeve edhe pse akoma nuk kam mbaru ketu ka shume lend qe me pelqen se vet drejtimi eshte i mire, kurse profesor akoma kam probleme si pik e par qe jam shqiptare dhe qe me malltretojne po prap mire jan :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,873
Pikët
113
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Nuk e harroj kurre mesuesen time te kimise ne shkolle te mesme!Shpirt njeriu,e bukur,e qeshur.e dashur, e dhimbshme,e duruar thjesht e madherishme ne cdo kuptim te fjales!
Ku e gjente ate force???
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
pjesa me e erret e shoqerise shqiptare ka qen dhe vazhdon te mbetet arsimi me gjithe ate qe permbledh si fjal profesora,dekane etj etj
rjedhoj direkte e ketij sistemi anti kombetar eshte brezi i ri qe smund ta quash shqiptar nese kthehesh mbrapa ne historine tone te shkruajtur nga te huajt sepse deri me sot asnji shqiptar se ka pasur forcen ose inteligjencen qe te mbroje identitetin tone kombetar perpara botes
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Stealth
mduket dole nga tema sbehet fjale per ca shtjellohet apo se cfare ishte integrimi i meparshem apo gabimet e bera po thjeshte ke ke patur perzemer nga mesuesit/mesuset tuja :)
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

ii prof i fizikes ka qen shuuuuume i mir, ne shkolle te gjithe e kishin frik ( pervec klases tone qe ka qene klasa me e hallakat e shkolles ), gjithmon me ngrinte perpara klases per te zgjidh ushtrime dhe kurs sme kujtohej formula une kthehesha edhe thoja Prof si eshte ajo formula qe fillon kshu hahahahhahaha sa e papame kam qene :p !!!
 

Jolene

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
19,099
Pikët
226
Vendndodhja
Aty ku jane kujtimet e vjetra e t’presin t’rejat!
Përgjigje e: Re: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

pjesa me e erret e shoqerise shqiptare ka qen dhe vazhdon te mbetet arsimi me gjithe ate qe permbledh si fjal profesora,dekane etj etj
rjedhoj direkte e ketij sistemi anti kombetar eshte brezi i ri qe smund ta quash shqiptar nese kthehesh mbrapa ne historine tone te shkruajtur nga te huajt sepse deri me sot asnji shqiptar se ka pasur forcen ose inteligjencen qe te mbroje identitetin tone kombetar perpara botes
:O Whatever this means... it doesn`t mean nothing!!!

Clidhje ka me mesuesin/en qe ke pas perzemer ???-pff-
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Mesuesen e fillores ka qene shpirte njeriu se harroj kurre Semiha Spahiu e ka pasur emrin.......i jepte rendesi femijve menyra si te mesonte..sdinte kurre te merziteshe....dhe drejtorin e shkolles qe e kishte emrin Mahmut...:D tek ish shkolla 11 janari....ka qene njeri i mrekullueshem :)
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Prof.e fillores sdo e harroj kurre,atehere mu dukte e eger,e rrepte... iivv thoja nuk shtyhen oret me te...kur e mbarova filloren e kuptova se kishte shume vlera dhe pse kishte qene aq e veshtire me ne...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Mesuesen e fillores ka qene shpirte njeriu se harroj kurre Semiha Spahiu e ka pasur emrin.......i jepte rendesi femijve menyra si te mesonte..sdinte kurre te merziteshe....dhe drejtorin e shkolles qe e kishte emrin Mahmut...:D tek ish shkolla 11 janari....ka qene njeri i mrekullueshem :)
Ish-11 Janari - Edith Durham? Për në Tiranë bëhet fjalë? Më intrigojë emri i drejtorit :) Ndoshta je një brez përpara meje, unë kam qënë në klasën e 1-rë në 1991 - 1995 kam ikur tutje, vetëm filloren kam bërë në Tiranë.
 

Meri

"Personne"
Anëtar
Sep 26, 2009
Postime
14,602
Pikët
113
Vendndodhja
Askund.
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Mesuesen e letersise nga klasa e 5 e me tej.Shume tip dhe e moderuar ne sjellje.Dinte te sillej si nje shoqe e vertete.
Por do shtoj edhe dicka :
Mbaj mend mesuesen e kimise, por jo per mire, por per keq.Kjo ishte aresyeja qe me kohe fillova ta urrej kete lende dhe as e prekja me dore fare librin.Me pas precipitoi situata deri ne "nje goditje me shkumes" ( me kushtoi pak kjo gje)....
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,873
Pikët
113
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Ish-11 Janari - Edith Durham? Për në Tiranë bëhet fjalë? Më intrigojë emri i drejtorit :) Ndoshta je një brez përpara meje, unë kam qënë në klasën e 1-rë në 1991 - 1995 kam ikur tutje, vetëm filloren kam bërë në Tiranë.
Po profesor fiskulture ke ke pasur???
Po dalim te gjithe te njohur:d
@Meri
Ajo e imja quhej Leonora Puto,nje grua nene apo femer First Class.
GjIGANDE.
Boah sa e kujtoj,ishte e vecante!
Kimine e kam urryer,por vetem fale asaj merrja pjese ne mesim.
Nejse tashti na vijne kujtimet....
klm
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Po profesor fiskulture ke ke pasur???
Po dalim te gjithe te njohur:d
@Meri
Ajo e imja quhej Leonora Puto,nje grua nene apo femer First Class.
GjIGANDE.
Boah sa e kujtoj,ishte e vecante!
Kimine e kam urryer,por vetem fale asaj merrja pjese ne mesim.
Nejse tashti na vijne kujtimet....
klm
hahah dhe ti ke qen tek 11 janari? booooohhh
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

Ish-11 Janari - Edith Durham? Për në Tiranë bëhet fjalë? Më intrigojë emri i drejtorit :) Ndoshta je një brez përpara meje, unë kam qënë në klasën e 1-rë në 1991 - 1995 kam ikur tutje, vetëm filloren kam bërë në Tiranë.
po nje brez para teje duhet te kem qene :) sepse une emrin e shkolles se kam lene ashtu..mbasi dhe une kam nje kohe shum te gjate qe jetoj ketu....19 vjet....
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,873
Pikët
113
Përgjigje e: A mbani mend se cilet Profesor/sh ishin me te mire?

hahah dhe ti ke qen tek 11 janari? booooohhh
Jo Sea,por ka qene nje shoku im profesor fiskulture ne ate kohe.
Une e kam mbaruar filloren tek 21-njishi(dhjetori).
klm
 
Top