• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A njeh dashuria moshe?!

ARIS

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 10, 2010
Postime
187
Pikët
0
E hap kete teme sepse dua ta di nga ju anetar te nderuar te forumit dashuria a njeh moshe sipas mendimit tuaj.???

per mendimin TiM.
dashuria nje limit brenda te cilit leviz(diferenc kaq vitesh psh)...

Dashuria ime psh limitin e ka... :diference 300 vitesh:O
Puna eshte se ka icik problem me termin dashuri-bla-
 

Remember

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
120
Pikët
0
Përgjigje e: A njeh dashuria moshe?!

ksaj pytjes do i pergjigjem kur te jem 99 vjece
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: A njeh dashuria moshe?!

Ne disa raste njeh dhe moshe, po ne disa raste nuk njeh moshe.

Nese dashuron dhe jepesh me zemer, dashuria nuk njeh moshe.

Nese dashuron me zemer dhe mendje, fillon dhe arsyeton, nuk je totalisht i verberuar nga dashuria dhe te besh gjithcka, po analizon situaten dhe mendon sa larg do te shkoje kjo dashuri.
 

juveforever

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 25, 2010
Postime
26
Pikët
0
Vendndodhja
itali
Përgjigje e: A njeh dashuria moshe?!

po une them qe po njeh moshe, me duket jasht loje qe te dashurohet nje vajza e re (po marre nje shembull) 20 vj me nje mashkull qe ka 80 apo 90 vj, me duket komplet jasht lojesh nje gje e tille, kjo qe sapo thashe vlen dhe anasjelltas.
 

ChocolatE_DiamonD

*BitterSweet*
Anëtar
Sep 13, 2009
Postime
458
Pikët
0
Vendndodhja
Where you cant tell me what to do
Përgjigje e: A njeh dashuria moshe?!

Si gje e veshtire ta kontrollosh kur bie ne dashuri...keni parasysh qe dhe ne shqip thote"bie" ske kohe te mendosh te arsyetosh...thjesht cliron veten nga te gjitha paragjykimet ndonjehere i thua ik shporru dhe logjikes..
Po kjo sdo te thote qe Anna Nicole Smith 20 vjec ishte ne dashuri me ate plakun 80 vjec ...prandaj ka ca gjera qe dihen ...per mendimin tim po ishte mosha partnerit sa e prindit tend ose me shume....atehere duhet te te ndizen ca kandele ne koke....
Jo per gje po kur ta shohesh qe ai do gjume se eshte i lodh ndersa ti do te dalesh party ...atehere ka nje problem ne kete lidhje romantike...dhe nese ciftet nuk bejne aktivitete te ndryshme se bashku per tu njohur me mire atehere ajo lidhje eshte e predisponuar te prishet...
Mgjth eshte e vertetuar se cunat zhvillohen me vone se gocat nga trute e kokes...kshu qe nje diference max 10 vjet...deri ne 15 me te shtyme me zor edhe mund te funksionoje...
 

TIRONSJA

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 31, 2010
Postime
43
Pikët
0
Vendndodhja
Honelulu
Përgjigje e: A njeh dashuria moshe?!

ku ka dashuri ka lumturi dashuria ska moshe
 

SmiLey

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 1, 2010
Postime
1,274
Pikët
0
Vendndodhja
Negli occhi suoi! ♥ ♥
C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se vetja

A ju ka ndodhur ndonjehere juve vajza te lidheni me dike me te vogel se ju. Cfare mendoni a mund te realizohet nje lidhje e tille? Po juve meshkuj cfare mendimi keni mbi kete lloj lidhje. A keni patur lidhje me femra me te medha ne moshe?
 

The_AnGeL

World is Mine
Anëtar
Jan 27, 2010
Postime
174
Pikët
0
Vendndodhja
Atje Ku Ballakumja Eshte me e Shijshme ;)
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

Lidhje nuk Kam Patur po besoj Se ne dashuri Nuk ka te beje shum mosha jan ndjenjat qe krijohen edhe besimi megjithese ne shqiperi tani ka fillu te ndodhi kjo gje sepse me mentalitetin qe kemi femra duhet me e vogel me e shkurter e budalliqe tjera qe nuk jan larguar akoma ..
 

prosperpine

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 1, 2010
Postime
24
Pikët
0
Vendndodhja
inside.my.head
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

ai eshte 3 vjet me i ri se mua. me thene te drejten, nuk kam njohur njeri qe te me pershtatet me mire se ai. eshte njekohesisht edhe lidhja ime me e gjate; 5 vjet.
mosha eshte vetem nje numer; ne fund te fundit ajo qe na ben te rrime me dike eshte menyra sesi ai person na ben te ndjehemi ne prezencen e vet.
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

Funksionon deri ne momentin kur secili jeton jeten e tij dhe i bashkon deshira per te ndjere vetveten ne nje imazh pa trajte edhe pa forme qe quhet *impuls,pasion mall, deshire ..........* c'te duash mund ta quash varet nga koncepti edhe trajtimi i gjerave :)

Momentin kur imazhi merr nje trajte bashkeveprimi edhe forme konkrete Besoj se shkaterrohet .Ka shume faktore qe ndikojne duke nisur qe nga Formimi i secilit ---deri------tek gjykimimi i Turmes*
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

Kam pershtypjen se nje lidhje e tille deshton !
Kjo jo si pasoje e ndjenjes qe mund te jete e vertete,por si pasoje e divergjences ne mendime,veprime e reagime. Vjen nje moment qe nuk eshte thjesht ndjenja domosdoshmeri per qendrueshmerine e nje marredhenieje ...
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

Aspak funksionale, dhe shume shpejt drejt prishjes. Jo gjithmon triumfon dashuria, harmonia, po ze vend te rendesishem dhe forca e mendimeve. E cila gjithmon ne nje moshe me te madhe dhe te vogel do kete pengesat e saj.
 

Just myself

Anëtar i ri
Anëtar
Sep 15, 2009
Postime
934
Pikët
0
Vendndodhja
Ne hapat e jetes ...
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

Aspak funksionale, dhe shume shpejt drejt prishjes. Jo gjithmon triumfon dashuria, harmonia, po ze vend te rendesishem dhe forca e mendimeve. E cila gjithmon ne nje moshe me te madhe dhe te vogel do kete pengesat e saj.
:)!
Totally true ...
 

utopia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 5, 2010
Postime
610
Pikët
0
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

booh une per vete nuk do e pranoja kete gje, por se besoj qe nuk eshte funksionale ( nese ka dashuri ka force per tu perballur me gjithcka )...
 

born_to_love

elektron i lire
Anëtar
Mar 6, 2010
Postime
87
Pikët
0
Vendndodhja
Greece
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

Per mua diferenca ne moshe ( nqs se eshte e pranueshme,jo shum e madhe) besoj nuk ka rendesi.Une personalisht kam patur lidhje me femer me te madhe se vetja,nuk me ka penguar mosha ,nuk ishte kriteri baze nga i cili u vara,por kishte perputhje karakteri dhe mendimesh keshtu gjithcka shkoi mire per aq sa zgjati.Ne rastet kur kemi nje diference relativisht te madhe moshe mendojne se mund te shfaqen mosperputhje dhe kontradikta mendimesh,gustosh,te cilat prishi harmonine e lidhjes
 

Emilia

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
56
Pikët
0
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

Ky eshte nje koncept i ri ne mentalitetin e shqiptareve.Ne na pelqen qe te ndjekim pak "traditat" dhe e kemi te veshtire te ndryshojme dhe ti pranojme ndryshimet. Ne pergjithesi tek ne shqiptaret dominon tendenca qe femra te jete me e vogel/ose moshatere me partnerin.

Nuk mendoj se nje lidhje e tille nuk funksionon.Ne fund te fundit mosha eshte thjesht nje numer kur dashuria eshte e forte ne nje relationship.

Personalisht: nuk do desha te isha ne nje lidhje te tille -lutem-
 

clizia

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 17, 2009
Postime
298
Pikët
0
Vendndodhja
ne zemren e dikujt
Përgjigje e: C'mendim keni per lidhjen mes nje femre me nje mashkull me te vogel se v

dakort ne princip ne siperfolesen, por problemi qendon tek "lidhja" juo paragjykimi. mendimi im eshte qe nje lidhje e tille nuk gjene pika te perbashketa, per vete hapsiner e kohes qe i ndan keta njerez, te komunikosh me nje mashkull me te vogel se vetja eshte pak me e veshtire se te komunikosh me nje moshatar apo me te madhe. normalisht nuk eshte e gabuar, asgje nuk eshte e gabuar kur behet me bindje, thjesht eshte e veshtire pershtatja.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,256
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
A mundet ta ket Gruaja Burrin:Dashnor Shok apo vetem Burr!?

A mundet ta ket Gruaja Burrin:Dashnor Shok apo vetem Burr!?

Un mendoj se po..............! Dhe c dot ket me shum suksses nese mendojn t dyt keshtu, dhe c dot zgjat dashuria der ne pik te fundit te Jetes! Dhe nese jan shumica keshtu, ju garantoj dote keni ardhmeri me te lumtur dhe Dashuri m te embel (sic i ka hije Dashuris) se c ka Ekzistuar me pare :)

Tani mendimi juaj ;)
 

orkidea

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 18, 2009
Postime
215
Pikët
0
Vendndodhja
n'ajer
Përgjigje e: A njeh dashuria moshe?!

jo!
[youtube]cy6E5Wyh8BY[/youtube]
 
Top