• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

A shoqëroheni me shqiptarë në vendet ku jetoni?

MarsS

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 20, 2010
Postime
244
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

une per vete shoqerohem me shum me shqipetaret..dhe ja kaloj jashtzakonish mire me to..
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
995
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

Une shume pak kam kontakt me Shqipetaret,vetem kure kane nevoje per perkthime.Ne pjesen e qytetit ku banoj une nuk ka te huaj.Eshte lagje e ndertuar komplet e re para 6 vjetesh.
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

Unë kur isha në fillim shoqërohesha, po pash që nuk kishte asnjë dobi u distancova. Sidomos natyra Shqipëtarit, të merret me punët e tjetrit, më bëri ti rrija sa më larg të ishte e mundur.
 

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

une nuk shoqerohem me shqiptaret per arsye se nuk njof fare...dhe ku jetoj une njof vetem nje familje..por skemi kontakt shume...vetem rrespekt....dhe eshte nje zone qe sjetojne shqiptaret mund te jene pak familje.mgjth sdi mire kur jam gjithe diten ne pune sme del koha as per vete :D ...klm... :)
 

Glika Tzou

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 21, 2010
Postime
16
Pikët
0
Vendndodhja
Greece
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

Normal qe shoqerohem, megjithese me pjesen me ta madhe te tyre me duket sikur jan grek
Per vet faktin se sillen si te till, gje qe mua sme pelqen fare,
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

Un jetoj ne qytetin me zjarm Francez lol e duke pare se cfare ka brenda mendoj se ne jemi yje , gjithashtu di dhe qe ketu jan ata qe thyen Tabutin e emirgrimit SHqiptar ndaj shoqerohem pse jo me ta..po kam dhe mundesin qe jetoj me Familjen time, dhe sme mungojn shum prania e Shqipove ..po ama ne cdo ambient ku kam jetuar e punuar qofshin me Mijera Francez askush sta ngrof zemren me shum se origjina jote :)
 

Marina

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 27, 2010
Postime
676
Pikët
0
Vendndodhja
N'prishtin
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

-bravo--bravo--bravo--bravo--bravo--bravo--bravo--bravo- Belle :)

Jam plotsisht dakort me bellen, si origjina jote nuk ka.
Dhe sinqerish nuk e kuptoj arsyen se pse nuk rrin shqipot me shqipot.
 

Beaute

V.I.P
Anëtar
Jan 8, 2010
Postime
18,290
Pikët
83
Vendndodhja
Dans ton cœur mon amour
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

Llogjike mi shpirt ,, mendoje vet,, nese te ndoh dicka e keqe ne rruge e te shef nje Shqiptar dhe nge Grek kush do ta japi doren ? sigurisht qe shqiptari ,, sido qe te jet puna sa te do i joti ste duan keta zgjebaruket jo ;) kiss
 

Fashion_girl

Anëtar i ri
Anëtar
Aug 14, 2010
Postime
5
Pikët
0
Vendndodhja
Itali
Përgjigje e: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

kam 1 komshije nga tirana dhe eshte shum e mire dhe ke ajo shkoj sa here qe kam kohe...
kurse ne jeten e perditshe, ne shkolle etj...absolutisht jo !
 

r00t

Anëtar
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
642
Pikët
18
Vendndodhja
Monaco
Re: Ne vendet ku jetoni , a shoqeroheni me Shqiptare?

edhe pse ketu ku jetoj shumica e shqiptareve jan prostituta shoqerohem me to sepse kur flasin shqip edhe pse jane niveli me i ulet njerzor qe mund te behet me japin kenaqesi sepse flas SHQIP me ta
personalisht preferoj qe dita te nisi me nji sharje shqip sesa ne gjuhe gabelsh
kjo eshte per ata qe kuptojne mbrapa reshtave
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Në vendet ku jetoni, a shoqëroheni me shqiptarë?

po , shoqrohna , pse jo , e kemi nje gjuh , nje traditë ... edhe me ja tregue nje hall , te kupoton se prej nje vendi jemi ...bile , mos mu takue per qdo dit .. shum pa lidhje mu kishte duk Gjermanija ...
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Në vendet ku jetoni, a shoqëroheni me shqiptarë?

po , shoqrohna , pse jo , e kemi nje gjuh , nje traditë ... edhe me ja tregue nje hall , te kupoton se prej nje vendi jemi ...bile , mos mu takue per qdo dit .. shum pa lidhje mu kishte duk Gjermanija ...
Po sgjete shoke ... me mire vete se me pushtuesit...
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,768
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Në vendet ku jetoni, a shoqëroheni me shqiptarë?

Po sgjete shoke ... me mire vete se me pushtuesit...
e kam nje shok ketu kryeplak , asht edhe antar i forumit , Tresteniku e me ta shkomi edhe neper Rock koncerte .. ku ka ma mir se me vlla ...
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Në vendet ku jetoni, a shoqëroheni me shqiptarë?

e kam nje shok ketu kryeplak , asht edhe antar i forumit , Tresteniku e me ta shkomi edhe neper Rock koncerte .. ku ka ma mir se me vlla ...
Per kete e kisha fjalen edhe une.

Une kur isha jashte shtetit ose rrija vete ose me shqiptare, si honepsja dot te huajt, se di pse pasi sme kishin bere gje po ja qe si duroja dot, mbase ngaqe ndronte kultura.
 

INFINITY

Looks DO Kill
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
158
Pikët
0
Përgjigje e: A shoqëroheni me shqiptarë në vendet ku jetoni?

Nuk kam kohe te shoqerohem me familjen dhe te afermit e mi e jo me shqiptare te tjere. E vetmja shqiptare tjeter qe shoqerohem ketu eshte shoqja ime e ngushte nga femijeria.
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
12,445
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: A shoqëroheni me shqiptarë në vendet ku jetoni?

Do te doja te njihja me shume por vetem nje shoqe kam nga Vlora.
Dhe me te u njohem rastesisht , kishim gati 7 vite qe shkembeheshim
dhe nuk dinim qe ishim te dyja te nje shteti :d
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,102
Pikët
113
Përgjigje e: A shoqëroheni me shqiptarë në vendet ku jetoni?

Po te them te drejten vendi ku jetoje lagja pra me shoqeron me shqiptare i kemi te drejte pak a shume ne shqiptaret ne kete vend

por shkolla puna angazimi i shoqates pra cdo gje qe lidhet me angazhimet e mia gjate dites jan te huaj por kam mjafte shoqeri ka te shkoj shoqerohem, nuk jan shoqeri te zemres po sa per nje kafe dhe nje Hi! ckemi ? jo qe ti fus ne shpi
Nuk me ka penguar asnjehere ky dallim se gjithmon kur shoqerohem nuk flas per lufte politik apo fe rri me ato gjera qe i kam un ne zemer si fe dhe politik pra shkurt mbaj nje shoqeri te paster ...ama nese futem ne debat nuk ua le hakun asnjehere ..as nuk ju hy ne hak as nuk ua le :)
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
60,528
Pikët
113
Përgjigje e: A shoqëroheni me shqiptarë në vendet ku jetoni?

Natyrisht.....
Por vetem me nje nga Mali i Zi me pershtatet apo kuptohemi.
Skam interes per bageti,bujqesi si edhe blegtori!
Nje salutim edhe tung.
 
Top