• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Abba dhe Genesis ne panteonin e rock-ut

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Grupet legjendare Abba dhe Genesis jane tashme ne panteonin e muzikes rock bashke me Stooges te Iggy Pop.


Ne nje ceremoni te zhvilluar ne New York, emrat e tyre jane skalitur ne Roll Hall of Fame. Ne kete ceremoni Iggy Pop ishte i plote pasi merrnin pjese te gjithe anetaret e grupit, ndersa* Phil Collins e Mike Rutheford perfaqesonin Genesis.

Edhe Abba u perfaqesua me dy pjesetare, Benny Anderson e Anni-Frid Lyngstad.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top