• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

ABORTI. Je pro apo kunder?

Jeni pro Abortit apo kunder?

 • Pro

  Votes: 2 10.5%
 • Kunder

  Votes: 16 84.2%
 • Nuk e di

  Votes: 1 5.3%

 • Numri i votuesve
  19

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Shikoni kete video pastaj jepni pergjigje.

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=quFVP_vpZMQ"]http://www.youtube.com/watch?v=quFVP_vpZMQ
 

WALCHIRIA

Best Of Me
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
4,195
Pikët
113
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Varet nga rrethanat .
 

engel

V.I.P
Anëtar
Apr 9, 2010
Postime
6,298
Pikët
113
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Ne pergjithsi jam kunder abortit , por edhe nje femer qe e ben nuk mund ta paragjykoi dot .
Ndoshta kushtet jane te tilla qe kjo nuk mund ta m'baj kete femije.
Si psh rastet ekstreme , perdhunimet .
 

genti1972

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 19, 2011
Postime
35
Pikët
0
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

jam kunder abortit pervec rasteve extreme
 

ABORDAZH

into the wild
Anëtar
Dec 7, 2010
Postime
1,510
Pikët
48
Vendndodhja
kuturu
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

arsyeja e vetme per te qen pro abortit eshte ,kur ve ne rrezik jeten e femres
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Pro..ne qoftese femija nuk eshte i deshiruar..
Por para se te abortosh me mire te maresh masat..:D
 

AAO

Against All Odds
Anëtar
Feb 18, 2011
Postime
5,210
Pikët
83
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Kunder.. (hiq raste extreme)
 

INFINITY

Looks DO Kill
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
158
Pikët
0
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Perderisa kjo teme gjendet te nen-forumi "BOTA SHPIRTERORE", po e diskujtojme ne aspektin fetar dhe shpirteror, apo ne aspektin shoqeror?
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Perderisa kjo teme gjendet te nen-forumi "BOTA SHPIRTERORE", po e diskujtojme ne aspektin fetar dhe shpirteror, apo ne aspektin shoqeror?
Ne c'fare do aspekti qe te diskutosh , perseri mendimi juaj ngelet mendimi juaj.

Pra nuk ka problem , mund ta diskutoni ne aspektin social ose ne aspektin fetar. Nuk eshte problem.

Une e postova ketu ne fakt sepse kjo video ishte shume prekese plus qe ben fjale per nje femije i cili i thote nenes se edhe pse ajo nuk e deshi ai perseri do ta doje dhe e pret atje ne qiell. Ky faktor e bente kete teme qe te postohej ne kete forum.
 

BATO

______
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
5,944
Pikët
0
Dështimi. Je pro apo kundër?

Unë jam kundër dështimit, përveç rasteve kur fëmija është fryt i përdhunimit ose ka shtrembërime natyrore, të meta trupore etj.
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
12,108
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

PRO...........çdo njeri ka te drejte te zgjedhe dhe kuptohet
kur kjo eshte akoma nje fetus .
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Kunder.
Femia eshte dhurate e zotit dhe frut i dashurise.Nuk duhet te vendosesh mbi jeten e tije.
 

Ghost

Anëtar i ri
Anëtar
Feb 28, 2011
Postime
8
Pikët
0
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Kunder...Pavaresisht se si mund te jene rrethanat, mendoj se cdokush e ka nje vend ne kte bote...
 

Alkoma

Jezusi Shpeton
Anëtar
Jan 3, 2011
Postime
2,676
Pikët
48
Vendndodhja
Shqiperi
Përgjigje e: ABORTI. Je pro apo kunder?

Pyetja tjeter

Ju qe jeni pro jepni argumentat tuaja , pse jeni pro?

Ju qe jeni kunder jepni argumentat tuaja , pse jeni kunder?
 
Top