• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Adelina fillon studimet për drejtësi në Francë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Një pasion i madh i këngëtares si duket po fillon të ngrejë krye kohëve të fundit.


Pjesmarrëse në shumë humore dhe pjesë filimike të metrazhit të shkurtër, Adelina asnjëherë nuk e ka fshehur ambicien e saj për të filluar edhe me aktrim por duke qenë një ndër emrat më të angazhuar të estradës, koha nuk i ka mjaftuar për përkushtim më të madh ndaj aktrimit.

Në këtë drejtim një kontribut të madh ka dhënë edhe një aktor i madh kosovar tashmë i ndjeri Faruk Begolli, i cili sa herë takonte Adelinën, i thoshte pse nuk fillon të merret me aktrim.

Dhe si duket ka ardhur koha dhe momenti që Adelina të shfaqë talentin e saj në një projekt të madh filmik me buxhet të madh ku ajo do të aktrojë përkrah emrave të mëdhej të artit filmik. Këtë gjë e ka pohuar edhe vetë Adelina në një emision televiziv në Kosovë.

Fillon studimet për drejtësi

Adelina ka mbaruar shkollën fillore dhe të mesme të muzikës me disa profesorë të mëdhenj të muzikës në Kosovë, ndërsa studimet i kishte filluar në Kolegjin “Fama” në Prishtinë si studente me korespondencë, por më vonë i ka ndërprerë për shkaqe të panjohura.

Mes shumë angazhimeve të mëdha që ka ajo, një kujdes të veçantë ka filluar t’u kushtojë edhe studimeve që ka filluar në fushën e drejtësisë, studime këto që i ka mbaruar edhe e motra e saj, Zanfina.

Projekti për Europë në anglisht dhe frëngjisht

Një tjetër projekt të madh që po pregadit Adelina, është edhe albumi i ri për Europë edhe atë në gjuhën angleze dhe franceze. Siç thekson ajo, insistimi për të vendosur edhe ndonjë këngë në gjuhën shqipe do të vazhdojë, por fjalën e fundit do e kenë producentët e huaj me të cilët bashkëpunon.

Nuk flet më shumë rreth projekteve pasi kontratat e nënshkruara nuk lejojnë të thuhet diçka para se të realizohet. I gjithë projekti është i dedikuar tregut europian duke përfshirë këtu vendet e Bashkimit Europian, ndërsa për shitjen e albumit do të përkujdeset kompania e famshme “Media Markt”.

Momentalisht aktivitetin tim jam duke e realizuar në Francë, ku jam duke bashkëpunuar me disa producentë të njohur atje për realizimin e albumit të ri, dhe normal për këtë investim duhet kohë dhe financa për shkak se nuk bëhen gjërat siç bëhen tek ne për një kohë të shkurtër”, ka theksuar këngëtarja në një intervistë televizive.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top