• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Adelina refuzon duetin me Unikkatilin

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Adelina Ismaili, ka deklaruar në një intervistë se nuk do të refuzonte të bënte një duet me reperin e famshëm shqiptar, Unikkatil, duke thënë se një realizim i tillë do ishte një ëndërr për të.


Unikkatilin e njoh që nga fëmijëria dhe definitivisht e përgëzoj për karrierën e tij fantastike. Dueti me të do të ishte vërtet diçka e bukur dhe gëzohem që edhe fansat mendojnë njëjtë, por edhe sondazhet tregojnë të njëjtën gjë”.

Por, fakti që ai jeton dhe vepron në Amerikë, ndërsa unë jam në Evropë na krijon shumë vështirësi. Është thjeshtë punë largësie dhe angazhimesh të mëdha që ka Viktori (Unikkatili) në anën e vet dhe unë në anën time. Por, si thonë, kurrë mos thuaj kurrë, vërtet nuk di si të përgjigjem në këtë pyetje, nuk mund të them asgjë sepse nuk ka asgjë konkrete, për shkak të largësisë dhe impenjimeve të shumta”.

Në asnjë mënyrë nuk do t’i thosha jo këtij dueti, sepse do të ishte një gjë vërtetë fantastike. Fansat duhet të shpresojnë, sepse gjithmonë ekziston mundësia që unë dhe Viktori të bëjmë diçka të bukur për ata”, ka thënë Adelina për BBC në shqip.

Viktor Palokaj, i njohur si Unikkatili, jeton dhe vepron që një kohë të gjatë në New York, vend ku dhe filloi karrierën e tij prej reperi me studion e tij TBA (The Bloody Alboz). Ai sot është njëri prej artistëve më të vlerësuar në qarqet e muzikës shqiptare, por që barrierat politike si brenda ashtu dhe jashtë Kosovës kanë bërë që ai të jetë larg skenës televizive.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top