• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Adresa e e-mailit më të gjatë në botë

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
562
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Ekzistojnë shumë rekorde, por ky është më i pazakonti. Adresa e-mail më e gjatë në botë ka 411 shenja dhe nuk është e lehtë të mbahet mend.


Zachary Reidell ka hapur adresën me 411 shenja duke thyer kështu rekordin e Peter Craug, i cili ka adresën me 345 shenja.Nëse dëshironi ta përgëzoni Zacharyn për rekordin e tij, mund t’i shkruani në këtë e-mail adresë:

hi-this-is-the-longest-email-in-the-world-and-is-much-superior-to-contact-admin-hello-webmaster-info-services-peter-crazy-but-oh-so-ubber-cool-english-alphabet-loverer-abcdefghijklmnopqrstuvwxyz-at-please-try-to.send-me-an-email-if-you-can-possibly-begin-to-remember-this-coz.this-is-the-longest-email-address-known-to-man-but-to-be-honest.this-is-such-a-stupidly-long-sub-domain-it-could-go-[email protected]

Megjithatë disa programe, siç është Outlook, nuk pranojnë adresa kaq të gjata, kështu që ai do ta shkurtojë pak. Por problemi i vërtetë është kur futet në internet nëpërmjet telefonit ose në “internet caffe”. Nëse adresa thjeshtë nuk kopjohet, atij do t’i duhet goxha kohë për ta shkruar.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top