• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Aeroportet më të mira në botë

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,078
Pikët
113
Ata që udhëtojnë shpesh me aeroplan e dinë më së miri se sa të lodhshme janë pritjet në linjat e gjata në pikat e kontrollit të sigurisë dhe sa shterruese janë çmimet astronimike të ushqimit të shpejtë në aeroporte.

Të shohim në vijim cilat janë aeroportet më të mira në botë sipas mediave botërore:

1. Aeroporti Singapore Changi, Singapor
2. Aeroporti Ndërkombëtar Incheon, Seul, Kore e Jugut
3. Aeroporti i Mynihut, Gjermani
4. Aeroporti Ndërkombëtar i Hong Kongut, Kinë
5. Aeroporti Schiphol i Amsterdamit, Holandë
6. Aeroporti Ndërkombëtar i Tokios (Haneda), Japonia
7. Aeroporti Ndërkombëtar i Pekinit, Kinë
8. Aeroporti i Cyrihut, Zvicër
9. Aeroporti Ndërkombëtar i Vancouverit, British Columbia, Kanadë
10. Aeroporti Heathrow i Londrës, Angli (Britani e Madhe)
 

Esther

∞∞∞∞∞∞
Staff member
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
6,578
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

I Munich i treti dhe ai i Zurich ne top 10?! Po tallen keta?!
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
27,440
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Wow po airoporti i Dubait ku eshte ?
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
13,984
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

I vjenes me ka pelqyer. I Athines me ka pelqyer. Mynih dhe Amsterdame se kujtoj. Te tj e listes si kam pare.
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
33,052
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

I vjenes me ka pelqyer. I Athines me ka pelqyer. Mynih dhe Amsterdame se kujtoj. Te tj e listes si kam pare.
I Vienes jo s'e ka bukuri te madhe, por ka stola te gjate e komfort, ku mund te shtrihesh e te flesh rehat. :)

Mua me pelqen aeroporti i Rinasit. :D
 

Prudence

V.I.P
Anëtar
Jul 25, 2012
Postime
13,984
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

I Vienes jo s'e ka bukuri te madhe, por ka stola te gjate e komfort, ku mund te shtrihesh e te flesh rehat. :)

Mua me pelqen aeroporti i Rinasit. :D
Une e kisha per bukurin e dyqaneve dhe bareve qe ka rrotull. Per t'fjet ne stola, kam provu vetem Frankfurtin dhe rehat ishin. Meqe mu kujtua edhe Aerop i Frankfurtit me pelqeu. :)
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
46,810
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

po bashkomen me Yokon per rehatine qe ka aeroporti i Vjenes..per arkitekturen e thjeshte dy rrathesh xhami te veshur si the dhomat e duhanit karakteristike.

Atij te Frankfurtit ...KIna ja martoft trunin atij qe i ka shku mendja me gadit orarin e mrapshte te avionit qe niset nga Tirona-Frankfurt dhe transferimin tek Frankfurt -Katun.....nuk ka pas 20 minutsh me te stresum sidomos kur je me familje e te moshuar....ua keshilloj te mos ta provoni se do humbni nja 5-6 qillo.

Mua me percen marrezisht aeroporti i Kuksit dhe ymri i tij.....i kisha cu nje pako llakuma c4.
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,078
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Wow po airoporti i Dubait ku eshte ?
Po o Cliwe, ishte sipas mediave boterore, jo sipas shijeve te forumisteve hahaha

Ani bere listen tende ti-gezuar- ;)
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,306
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Une e kisha per bukurin e dyqaneve dhe bareve qe ka rrotull. Per t'fjet ne stola, kam provu vetem Frankfurtin dhe rehat ishin. Meqe mu kujtua edhe Aerop i Frankfurtit me pelqeu. :)
Frankfurt me ka bere dhe mua pershtypje. Kishte ca si krevate ku shtriheshe per t'u qetesuar. Dhe ca gjera te tjera qe s'i kisha ndesh te aeroporte te tjera. Gjeja qe s'pelqeva ishte qe vetem ikje para, te ktheheshe mbrapsht diku qe kishe pare ishte e pamundur, sidomos per ne qe se kemi idene. Duhet te merrje metron. Ec e ec, e ec pa fund. I lodhshem.
Aeroporti i Austrise me ka pelqyer, eshte i rregullt, i paster, orientohesh kollaj, por i vogel nne krahasim me aeroportet e tjera.
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,441
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

nese eshte bere sipas efikasitetit te organizimit te flururimeve, atehere ai i Mynihut dhe i Cyrihut jane ne rregull, nuk ja luajne dakikun, qofte konfigurim te aeroportit, orientim te lehte per pasagjeret, por edhe aplikim te Boarding- procedurave. Ai i Vienes i madhe ne infrasttuktur, por jo eficiente.

Ndersa ai i Tirones :D po ta krahasosh me aeroportin e Lubjanes eshte hotel 5 yjesh.
 

drague

me pushime
Anëtar
Sep 20, 2010
Postime
31,689
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

ani bre !se ne shume aeroporte te jurop na kan hyp si delet ne autobuz

ne vien kemi ec tirane-vore
 

Marya

V.I.P
Anëtar
Mar 31, 2011
Postime
11,510
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Edhe mua ai franfurtit me tmerron, gjithmon Jam me burrin dhe as nuk e marr mundimin te vras mendjen sepse shkoj pas tij, por heren e fundit shkova vetem qe te prisja mamane, kam qare se megjithese isha nje ore perpara arritjes se saj hyp e zbrit, hyp e zbrit mezi nuk e gjeja dot degjova shqip nje cift aty dhe ata me cuan shyqyr deri te vendi dhe rrugen e kthimit nje tjeter shqiptar, shume i ngaterruar dhe asnje shenje direksioni
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,306
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Edhe mua ai franfurtit me tmerron, gjithmon Jam me burrin dhe as nuk e marr mundimin te vras mendjen sepse shkoj pas tij, por heren e fundit shkova vetem qe te prisja mamane, kam qare se megjithese isha nje ore perpara arritjes se saj hyp e zbrit, hyp e zbrit mezi nuk e gjeja dot degjova shqip nje cift aty dhe ata me cuan shyqyr deri te vendi dhe rrugen e kthimit nje tjeter shqiptar, plot shqiptar aty
Une kam qene vetem me femijet. Shyqyr kisha 4 ore ne dispozicion dhe se vrisja mendjen. E mora nge me nge, por te lodhte. Shto dhe femijet qe ishin harbuar fare nga pagjumesia dhe vetem griceshin me njeri-tjetrin per 4 ore rrjesht, gati e humba durimin. :D
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,078
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Aeroport me te keq se "Fiumicino" i Romes nuk ka ne bote, tmerr, tmerr. Kam pervoja te hidhura.
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,306
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Aeroport me te keq se "Fiumicino" i Romes nuk ka ne bote, tmerr, tmerr. Kam pervoja te hidhura.
Aeroporti i Romes eshte gjigand. Kaq mbaj mend, se s'kam prit shume ne aeroport. E bem me vrap te kapnim avionin tjeter. Nje ore pritje kishim dhe s'na doli as te uleshim 2 sec.
 

Onyx

Unpredictable
Staff member
Anëtar
Mar 27, 2016
Postime
6,078
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Aeroporti i Romes eshte gjigand. Kaq mbaj mend, se s'kam prit shume ne aeroport. E bem me vrap te kapnim avionin tjeter. Nje ore pritje kishim dhe s'na doli as te uleshim 2 sec.
Edhe JFK ne New York eshte gjigant, ama ka menyre te perfeksinuar te transerit te pasagjereve nga njeri terminal ne tjeter, sherbimet e kontrollit jane ne cdo cep, info desket jane, nyjet sanitare po ashtu.

A ne Roma, pfyyyy .
 
Anëtar
Apr 17, 2010
Postime
5,306
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

Edhe JFK ne New York eshte gjigant, ama ka menyre te perfeksinuar te transerit te pasagjereve nga njeri terminal ne tjeter, sherbimet e kontrollit jane ne cdo cep, info desket jane, nyjet sanitare po ashtu.

A ne Roma, pfyyyy .
Po eshte e vertet. Aeroprti JFK eshte gjigand, por shume i organizuar. Nuk humbet. Vete te terminali yt qe ne fillim dhe aty orientohesh shume kollaj pastaj . Aeroporti qe s'me ka pelqyer fare ka qene ne Washington DC. Nuk e di pse me la nje pershtypje jo te mire.
 

Angelisa

V.I.P
Anëtar
Sep 29, 2014
Postime
28,885
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

London Heathrow
Frankfurt airport
Nene Tereza airport me I Miri nje gje eshte e sigurte aty nuk Humbet:p
Fiumincino shit
Etj etj
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
67,480
Pikët
113
Përgjigje e: Aeroportet më të mira në botë

London Heathrow
Frankfurt airport
Nene Tereza airport me I Miri nje gje eshte e sigurte aty nuk Humbet:p
Fiumincino shit
Etj etj
Hyra për të shkruar ka ma keni lënë TIA por ti qënke më e shpejtë. :d
 
Top