• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Aeroporti Ndërkombëtar i Vlorës

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,145
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Se kane fajin kto jo, po e ka imperalizmi amerikan, ai qe edhe nje edhe nje dhemb ne goje, do na kafshoj, edhe da na i coj paret ne parajsat fuskale,..
Po po mire e ke,dhe ne vazhdojme hedhim valle ne goje te ujkut. Ne na ka mare lumi thuaj me keta te droguar e kurva qe drejtojne Shqiperine.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
5,145
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
1615992257169.png


Aeroport brenda zones se mbrojtur. A kuptoni o militante se Shqiperia nuk eshte e partise por e shqipetarve,edhe atyre qe nuk kane lindur akoma e do jetojne ne kete vend neser. Keta jane fiks kap ca te kapesh sa jemi ne pushtet.
 

Pjer Thomas

V.I.P
Anëtar
Dec 18, 2014
Postime
5,129
Pikët
113
Ku ka bythe shteti shqiptare te bej investime o Murik?
Me kupton ca po them?!
Edhe keto qe ben, i merr borxh parat. Si ta shpjegoj une ty qe ta marresh vesh.
Ti thua te marri te tjera borxh me kamata marramendse sepse te eshte tekur ty te kete nje investim ne X vend.
Po ka nje strategji, nuk behet kot investimi. Se ai brenda nje kohe te caktuar duhet te laj veten e tij pa te shikosh me tej per ndonje gje tjeter.
Ti flet sikur shteti Shqiptar ka parat e dynjas dhe nuk do te bej investime. Shteti shqiptar mezi po paguan rrogtaret e tij me rroga per turp te zotit dhe ti kerkon qiqra ne hell.
peshkaqeno, pse duhet te marri borxh per investime, kur format e investimit jane te shumllojshme,
pse nuk investon nepermjet obligacioneve te CO2 , gje qe e çliron qeverine nga nje barre te rende,
une i kam shpjeguar me vite te pakten disa nga format e investimit, i ke dhe ne librat e mij,
 
Top