• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ajete të Kuranit në trupin e fëmijës

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,342
Pikët
113
Vendndodhja


Një ngjarje e pazakonshme! Një fëmijë nëntë muajsh ka lënë pa fjalë mjekët të cilët në trupin e tij kanë vërejtur pjesë të shkruara nga libri i shenjtë Islam Kurani. Fillimisht, pa fjalë kanë mbetur prindërit e djaloshit Ali Jakubov. Menjëherë pas lindjes së djalit të tyre ata kanë vërejtur se në mjekrën e tij ka shkruar në gjuhën arabe emri ALL-LLAH. Nga ky moment pjesë të Kuranit janë paraqitur pothuajse në tërë trupin e Aliut të vogël. Nëna e djaloshit thotë se ajo dhe bashkëshorti i saj nuk kanë qenë shumë religjioz para se të paraqiten citate të Kuranit në trupin e djalit të tyre. Fillimisht nuk kanë pasur guxim të flasin për këtë dukuri në trupin e birit të tyre, mirëpo në fund kanë vendosur për këtë të njoftojnë mjekët. Sipas fjalëve të nënës

http://www.youtube.com/watch?v=CB2qZ-8y7NM
 

Emanullah

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 10, 2010
Postime
10
Pikët
0
Përgjigje e: Ajete të Kur'anit në trupin e fëmij

Per me Teper shikoni video e me poshtme..

http://www.youtube.com/watch?v=CB2qZ-8y7NM

Ky është vetëm një argument,nga shumë argumentët e Zotit s.w.t. se Kur'ani dhe ajo që gjindët në Kur'an është e vërtetë e madhe. Ashtu siç thotë edhe vet Kur'ani:"Ne do t’u bëjmë atyre të mundshme që të shohin argumentet Tona në horizonte dhe në veten e tyre deri që t’u bëhet e qartë se ai (Kur’ani) është i vërtetë. A nuk mjfton që Zoti yt është dëshmitar për çdo gjë? "[Fussilet 53].
 
Top