• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ajri vrasës i Tiranës

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,140
Pikët
83
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Faji eshte i ndertimeve pa kriter, i prishjes se hapsirave te gjelbra per te ndertuar pallate. Tirona eshte mbipopulluar.
@Zana e ke shume gabim, 30 min si bie dot perqark Elbasanit. Lol
Shumica e bizneseve te medha jane ne kashar, atje punojne mijera vete e smundesh me ik ne kembe deri ne Kashar.
Njejte sikur se Prishtina, qytete koti!
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,113
Pikët
113
Provoje nje dite .. perse nuk e provon? Loool

me duar ne Xhepa e ben gati dy ore I know .🧐

Por mos harro se njerezit me pare ne kembe i binin rreth e perqark e shkonin ne pune .

So te mendosh qe qenka nje ore ... it’s ridiculous.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,359
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Njejte sikur se Prishtina, qytete koti!
Seshte ceshtja qytete koti, muhabeti eshte se shume familje apo te rinj nga rrethet kerkojne mundesi punesimi e shkojne me jetu ne Tr. Kjo eshte edhe pasoje e varferise dhe papunesise ne shumicen derrmuese ne qyteteve ne Shqiperi dhe i vetmi vend qe ofron mundesi punesimi eshte kryeqyteti.
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,113
Pikët
113
Te bindesh ty eshte mission impossible, nuk bie ne kurriz kurre edhe kur te thone 50 vete qe je gabim. Lol
e per c’fare Po mundohesh qe te me bindesh mua k’tu ti , konkretisht ? Se na cudite.🧐🧐

Per nje distance qe vete e bej 25-30 min . 😳😳😳

Pastaj nuk eshte nevoja te me imponosh me domosdo mendimin tim mua ... dhe as nuk Po te detyron njeri , me duket se k’tu Po ndodh e kunderta dhe vjen e me akuzon/ofendon mua... por une nuk kam asnje qellim qe te te bind te kunderten ty e & co .
 

Oqeani

V.I.P
Anëtar
Jul 27, 2013
Postime
9,140
Pikët
83
Vendndodhja
Nën hijen qiellore
Seshte ceshtja qytete koti, muhabeti eshte se shume familje apo te rinj nga rrethet kerkojne mundesi punesimi e shkojne me jetu ne Tr. Kjo eshte edhe pasoje e varferise dhe papunesise ne shumicen derrmuese ne qyteteve ne Shqiperi dhe i vetmi vend qe ofron mundesi punesimi eshte kryeqyteti.
Mire e thua, por, harrove te thuash se ata qe bene planin nul jetojne ne kryeqytet, marrin haraçin dhe ...!
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
6,359
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
e per c’fare Po mundohesh qe te me bindesh mua k’tu ti , konkretisht ? Se na cudite.🧐🧐

Per nje distance qe vete e bej 25-30 min . 😳😳😳

Pastaj nuk eshte nevoja te me imponosh me domosdo mendimin tim mua ... dhe as nuk Po te detyron njeri , me duket se k’tu Po ndodh e kunderta dhe vjen e me akuzon/ofendon mua... por une nuk kam asnje qellim qe te te bind te kunderten ty e & co .
Nuk po tenton te bind askush jo, as nuk te ofendoj njeri. Vazhdo mendoje si te duash.
 

Zana

e....Thjeshte
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
30,113
Pikët
113
Nuk po tenton te bind askush jo, as nuk te ofendoj njeri. Vazhdo mendoje si te duash.
E pra ... se jeni bere si ujqerit... o qysh te thoni ju o s’ka ... ne te kundert etikohesh. 😳
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
5,618
Pikët
113
Vendndodhja
Sa me shume kryqezim rrugesh ndertohen aq me pak d
"Asnjë virus nuk e rrezikon këtë planet dhe gjininë njerëzore në të aq sa ai i quajturi – Njeri! Ky ‘virus’ pamëshirshëm e ndot, e helmon dhe e shkatërron shtëpinë e vetme dhe të përbashkët që na e ka dhuruar Zoti – Natyrën! Kundër këtij ‘virusi’ prej moti është zbuluar ilaçi, por ai gjithmonë ka munguar – Vetëdija!" ( Kim Mehmeti)
 
Top