• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu dhe ti

Magjistari

Anëtar i ri
Anëtar
Mar 2, 2011
Postime
6
Pikët
0
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Kesaj i thojne, "Injorance e skajmshe". Ndjej keqardhje per ushtaret amerikane, ndersa ky krimineli duhet te denohet, por vecse se eshte i denuar ! Se ku ka denim me te keq, sesa te jesh i mallkuar nga populli yt !!
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

pse nuk po tregohet arsya pse ???
pa e dit mirë pse i ka vra , une jam neutral...
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Po pse,nuk ka gjyqe gjermania?.
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Po pse,nuk ka gjyqe gjermania?.
ka , edhe me siguri se do te denohet , se i ka vra dy njez .. por sa i prket moralit te krimit , nuk po them asgja , se nuk po trgohet...

mirmrama Serafim
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

ka , edhe me siguri se do te denohet , se i ka vra dy njez .. por sa i prket moralit te krimit , nuk po them asgja , se nuk po trgohet...

mirmrama Serafim
Jo mendova se nuk egzistonte drejtesia ne gjermani,e na takote neve ta denoshim.....

mirmroma miku im.
 

daniel00

V.I.P
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
3,958
Pikët
63
Vendndodhja
Diktatrojska
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Une e kam nje ide duke pare profilin e fb qe me duket i nje xhihadisti por le ta thone vete burimet gjermane .

http://www.facebook.com/AbuReyyan#!/AbuReyyan?sk=wall

Arid UkaNë Mitrovicë, anëtarët e familjes Uka, kanë thënë se emri i të dyshuarit është "Arid" jo "Arif," duke shtuar se ai është lindur dhe edukuar në Gjermani, ku edhe familja e tij ishte shpërngulur 40 vjet më herët.

Xhaxhai Rexhep Uka ka thënë për agjencinë AP se gjyshi i të dyshuarit ishte një lider fetar në një xhami, në një fshat afër Mitrovicës.

Djali i Rexhepit, Behxheti, ka thënë se ka biseduar me babain e të dyshuarit, Murat Uka, disa herë përmes telefonit nga Frankfurti pasi më herët janë kontaktuar nga Policia e Kosovës, dhe e vetmja gjë që ai u ka thënë është se e di që djali nuk është kthyer nga puna të mërkurën.

Murat Uka nuk iu është përgjigjur thirrjeve të telefonit në shtëpinë e tij në Frankfurt.

Gazeta Express
 

Kryqi

Kristianizues
Anëtar
Jan 20, 2011
Postime
66
Pikët
0
Vendndodhja
Moske
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Nuk dua dhe besoj seili eshte dakord ta gjykoj me emocion kete akt, duhet pritur arsyeja e krimit. Ajo qe shetit ne WEB eshte se nuk thirri shqip poshte amerikanet psh por dicka tjeter ne nje gjuhe tjeter dhe ironia eshte per nje ideal te caktuar. Une e quaj pabesi dhe bukeshkali kete akt, distancohem dhe denoj personin dhe aktin.
 

alem_de

Super Anëtar
Anëtar
Apr 12, 2010
Postime
996
Pikët
38
Vendndodhja
Gjermani.
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Cdo arsye qe mund te kete pas, nuk justifikohet ky krim barbare.Prandaj nuk flinin prinderit e mi deri kur te kthehesha ne ashtepi.Ai nuk ka lind i tille por eshte bere i tille.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,873
Pikët
113
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Nuk dua dhe besoj seili eshte dakord ta gjykoj me emocion kete akt, duhet pritur arsyeja e krimit. Ajo qe shetit ne WEB eshte se nuk thirri shqip poshte amerikanet psh por dicka tjeter ne nje gjuhe tjeter dhe ironia eshte per nje ideal te caktuar. Une e quaj pabesi dhe bukeshkali kete akt, distancohem dhe denoj personin dhe aktin.
Ky freak na paska bere dhe quiz online,dhe arma qe i pershtatej ka qene Barret M82.
<Vetem paraqitja(armembajtje pa leje) i armatosur ne nje vend publik(Frankfurt Airport) perben delikt> sipas ekspertit.
Inshallah del arab.
Hetimet do e nxjerrin...
http://www.spiegel.de/politik/deutschland/0,1518,748748,00.html
 

Rina

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,719
Pikët
63
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Se pari, ai eshte produkt i shoqerise gjermane dhe jo i shoqerise kosovare, meqe edhe qenka lindur dhe rritur atje. Qeveria e Kosoves eshte ngutur me deklarimin e tij si qytetar kosovar meqe edhe nuk eshte, ani cka qe prinderit e tij vine me origjine nga Kosova. Ai eshte qytetar gjerman. Nuk duhet Kosova ta merr mbi supe barren e nje qytetari gjerman qe i eshte ekspozuar dhe pasqyron realitetin e shoqerise gjermane.

Realiteti ne Kosove ndryshon sa i perket kesaj, duke e ditur qe numri me i madh dhe baza me e madhe ushtarake amerikane ne Europe tani ndodhet ne Kosove dhe deri me tani jo qe nuk ka pasur incidente, mirepo as ndonje pakenaqesi me te vogel. Nuk duhet shtetet shqiptare te marrin mbi supe barren e atyre qe rriten ne emigrim dhe i jane te ekspozuara perplasjeve te tanishme lindje-perendim, meqe ky realitet nuk ekziston ne trojet etnike.

Se dyti, shpresoj kjo te jete ndergjegjesim per te dy qeverite shqiptare, qe te fillojne me ndermarrjen e hapave serioze per largimin e te gjitha organizatave te huaja, qofte nga Lindja qofte nga Perendimi, qe kane synim shperndarjen e religjionit dhe krijimin e nje fryme te re ekstremiste fetare ne trojet shqiptare, qe nuk ka ekzistuar me pare. Kjo duhet te behet ne urgjence te madhe per mos lejuar infektimin e shoqerise shqiptare me ideologji te tilla qe sjellin ne pah vetem mostolerancen dhe armiqesin midis feve, dukuri keto qe po na vine nga jashte dhe nuk kane qene prezente me pare ne shoqerine shqiptare.

Gjithsesi, akti duhet te denohet fuqishem nga cdo shqiptar dhe shpresojme qe mos te degjojme kurre me lajme te tilla, sidomos per nje shtet mik sic eshte Amerika.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,873
Pikët
113
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Nuk pasqyron realitetin gjerman nje bukepermbysur...
Nje bacile me prejardhje arabe,se shqiptare nuk mund ti them.
Jane shtuar shume,ne fakt....
 

Rina

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,719
Pikët
63
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Akti i një individi nuk ndikon në miqësinë e thellë SHBA-Kosovë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara i bashkohet Qeverisë dhe popullit të Kosovës në dënimin e sulmit të të mërkurës në Frankfurt të Gjermanisë, që mori jetën e dy amerikanëve dhe plagosjen e dy të tjerëve- thuhet në një deklaratë të lëshuar nga kjo ambasadë.
“Mendimet tona janë me ata që u plagosën dhe familjet dhe miqtë e të gjithë atyre që u preken nga kjo tragjedi. Ne u shprehim ngushëllimet tona më të thella familjeve për këtë humbje”, thuhet në deklaratë.

Ambasada e SHBA-ve në Prishtinë, në emër të popullit amerikan ka falënderuar Qeverinë dhe presidentin e Kosovës për deklaratat e tyre të ngushëllimit dhe të përkrahjes në këto çaste, duke thënë se janë “të vetëdijshëm se populli i Kosovës është gjithashtu i tronditur me këtë krim neveritës që është një fyerje për vlerat dhe traditat e popullit shqiptar”.

“Akti i një individi të vetëm nuk do të ndikoje në asnjë mënyrë në miqësinë e thellë dhe të qëndrueshme mes dy vendeve tona, ose në marrëdhëniet jashtëzakonisht të ngrohta dhe të ngushta të popujve tanë dhe qeverive”, thuhet më tej, ndërsa gjatë të enjtes dhe të premtes ftohet popullata për të nënshkruar librin e ngushëllimit në ambasadën e SHBA-ve në Prishtinë. /Telegrafi/
 

Rina

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,719
Pikët
63
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Nuk pasqyron realitetin gjerman nje bukepermbysur...
Nje bacile me prejardhje arabe,se shqiptare nuk mund ti them.
Jane shtuar shume,ne fakt....


Qe kane depertuar elemente ekstreme edhe tek ne kjo nuk mund te mohohet, mirepo perfundimisht ka ardhe koha qe shteti te merret me elimiminim e ketyre arabofoneve, qe jane sigurisht dore e zgjatur e armiqeve te shqiptareve. Fatmiresisht deri me tani nuk ka pasur ndonje eksces perbrenda trojeve shqiptare, mirepo kjo nuk do te thote qe nuk duhet te jemi vigjilente.

Shoqeria gjermane permban brenda vetes shume emigrante edhe nga Lindja dhe nese sulmi ka qene fetar atehere ky krimineli eshte produkt i atyre elementeve perbrenda shoqerise gjermane.
 

Rina

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,719
Pikët
63
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Qytetarët e Pejës nderojnë dy ushtarët e vrarë amerikan

Sheshi i qytetit të Pejës të enjten është mbushur më qirinj, të cilët janë ndezur për të nderuar dy ushtarët amerikan, të cilët u vranë të mërkurën në Gjermani nga një i ri me prejardhje nga Mitrovica....

Qytetarëve të shumtë iu kanë bashkuar edhe kryetari i komunës së Pejës, Ali Berisha, si dhe përfaqësues të biznesit në qytetin e Pejës, Elkos Group –ETC, Dukagjini Group, Devolli Group si dhe përfaqësues tjerë.

Duke iu shprehur ngushëllime familjeve të të vrarëve dhe gjithë popullit amerikan, ata dënuan këtë akt kriminal, të cilën e quajtkan si akt që nuk përkon me popullin shqiptarë.

Më tej u tha se populli i Kosovës i është falënderues popullit amerikan për përkrahjen që gjithmonë kanë Kosovës.
 

Rina

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,719
Pikët
63
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Kuvendi dënon vrasjen e ushtarëve amerikanë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, ka shpreh indinjatën e tij të thellë për krimin e shëmtuar të shtetasit të Kosovës ndaj ushtarakëve të SHBA-ve. ...

Postuar: 11:44:17 / 03.03.2011


Në Seanca e sotme të Kuvendit të Republikës së Kosovës, kryeparlamentari Krasniqi, në emër të tij dhe të Kuvendit të Republikës së Kosovës, u shpreh ngushëllimet më të thella institucioneve të SHBA-ve dhe familjeve të oficerëve të vrarë në Frankfurt, ndërsa ushtarakëve të plagosur u uron shërim të shpejtë.

Edhe deputetët nderuan me një minutë heshtje dy viktimat e aktit të çmendur të kosovarit Uka në Frankfurt.

rtklive.com
 

Rina

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,719
Pikët
63
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Ambasada amerikane dënon sulmin në Frankfurt

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë i bashkohet popullit të Kosovës në dënimin e sulmit të djeshëm në Frankfurt, që mori jetën e dy ushtarëve amerikanë dhe plagosi dy të tjerë....

Në emër të popullit amerikan, ambasada falënderon qeverinë dhe presidentin e Kosovës për deklaratat e tyre të ngushëllimit dhe mbështetjes në këtë kohë, thuhet në njoftim.

”Ne jemi të vetëdijshëm se edhe populli i Kosovës është tronditur nga ky krim rrënqethës, që është fyerje për vlerat dhe traditat e tij. Ky akt individual në asnjë mënyrë nuk do të ndikojë në miqësinë e thellë dhe të qëndrueshme midis dy vendeve tona, ose në marrëdhëniet jashtëzakonisht të ngrohta dhe të ngushta mes qeverive dhe popujve tanë”, thuhet në komunikatën e ambasadës amerikane në Prishtinë.


rtklive
 

INFINITY

Looks DO Kill
Anëtar
Jan 23, 2011
Postime
158
Pikët
0
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

Shkoj ne pune sot dhe sapo futem ne zyre, koleget e mi me thone se si njerezit e vendit tim jane perseri ne lajme, dhe kuptohet perseri per dicka negative. Fekale te tilla vijne nga keto familje te prapambetura mazlleme dhe nuk kane te bejne fare as me Kosoven dhe as me shoqerine gjermane te ciles duan t'ua ngjisin ca ketu. Ne fund te fundit i kane premtuar dhe ketij te gjorit 75 virgjeresha. Ah mjere Allahu per ju!
 

Rina

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
1,719
Pikët
63
Përgjigje e: Akt i shemtuar terrori ne Frankfurt, shqiptaret denojne aktin-bashkohu d

I pelqej, s'i pelqej dikujt ai eshte produkt i emigrimit dhe shoqerise ku jeton, se shoqerine shqiptare apo kosovare ai e sheh 10 dite gjate vitit apo nuk e sheh fare.

Ate faktikisht nuk e lidhe asgje as me shoqerine kosovare apo shqiptare, pervec origjina e prinderve te tij. Ben vaki as shqip nuk di, sic i di une disa raste per disa qe kane lindur ne emigrim dhe as shqipen nuk e flasin apo e flasin duke belbezuar.

Gjermania mos t'i bej bisht kesaj pune e te mundohet ta hedh fajin diku tjeter, por le te pergjigjet per qytetarin e saj. Perqindje e madhe e qytetareve te saj jane me origjine polake, qe jetojne aty me vite te tera dhe ne rast se ben ndonjeri krim prej tyre po u dashka qe ne lajmet saj kryesore te permendet vetem origjina e tyre polake sipas ketij parimi.
 
Top