• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Albërie Hadërgjonaj ndalohet në Greqi

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Këngëtarja e njohur e muzikës së lehtë Albërie Hadërgjonaj nuk është lejuar të hyjë në Gre qi. Lajmi është botuar sot në Gazeta Shqiptare e cila saktëson se autoritet greke nuk kanë njohur pasaportën kosovare të këngëtares.


Në intervistën e botuar sot në këtë gazeta Hadërgjonaj tregon se këngëtarja ishte nisur të shtunën për një koncert në Athinë, por incidenti kishte bërë që të anulohej edhe aktiviteti.

Dhe ndërhyrja e autoriteteve shqiptare nuk ka shërbyer për asgjë tjetër, veç përshpejtimit të dëbimit të Hadërgjonajt, e cila është kthyer të dielën në Tiranë.

Madje përballë autoriteteve aeroportuale të Athinës nuk ka “pirë ujë” as viza Shengen e lëshuar nga ambasada gjermane. “Kurrë nuk më ka ndodhur kështu në jetën time” – është shprehur këngëtarja e cila ka rrëfyer për Gazetën detaje të incidentit të rëndë ndalimin e saj për 24 orë dhe dërgimin në një kamp refugjatësh me somalezë në Greqi.

Hadërgjonaj deklaron se do të padisë në gjykatë kompaninë që i shiti biletën dhe mori përsipër udhëtimin e saj pasi kjo e fundit “duhej ta kishte paralajmëruar për atë çfarë e priste çdo kosovar, me pasaportën e shtetit të tij, në Greqi”./BalkanWeb/Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top