• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Alban Skenderaj

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113


Alban Skënderaj ka lindur me 20 Prill 1979 në Lushnjë, por me origjinë është nga Vlora, është këngëtar shqiptar. Pas disa vitesh familja e tij u kthye ne Vlorë. Ai beri çmendurinë më të madhe të jetës së tij duke u larguar me një shok në një anije të rastit drejt Italisë, ndërkohë që familjet e tyre nuk dinin asgjë. Atje ai vazhdoi nje shkolle për Hoteleri-Turizëm, por e la atë degë sepse për të bërë karrierë i duhej të lëvizte shumë. Në të njëjtën kohë, ai punonte dhe si infermier terapist pasi kishte bërë një kurs për këtë zanat. Ndërkohe, ai kishte bërë dhe një kurs disa mujor për kitare dhe për kanto. Në Itali, ai mori shpesh pjesë në konkurse të vogla që zhvilloheshin në qytetin ku jetonte, ku ftonte shpesh çmime. Ndonëse larg Shqipërisë ai i ndiqte aktivitete muzikore që zhvilloheshin këtu. Në dhjetor të 2004 ai provoi të merrte pjesë në festivalin e RTSH-s, por nuk u pranua. Ndërkohe ai kishte dëgjuar për Top-Fest si një konkurs që i jepte shumë këngëtarëve të panjohur të afirmoheshin. Kështu që ai mori pjesë në Top-Fest 2 me këngën Vetem ty e cila u pëlqye shumë nga publiku. Zëri dhe teksti i këngës rrëmbyen sa hap e mbyll syte zerat e shume adoleshenteve. Me pas ai nxorri ne treg albumin Fllad ne shkretetire me kenge te kompozuara dhe te shkruara nga dora e tij. Me 3 gusht te po atij viti ai shfaqi ne televizionet Shqipetare videoklipin e kenges Thirrje e Deshperuar. Gjate veres ai ftohet ne plot pabe dhe koncerte qe mbusheshin plot te rinj qe e adhuronin muziken e tij.Ne kete menyre ai arrin te thyeje te gjitha rekordet duke u bere nje kengetar me vlera artistike te medha për 10 muaj. Vitin tjeter ai merr perseri pjese ne Top-Fest 3 por kesaj rradhe me ne bashkpunim me grupin kosovar Kthjellu me kengen "Diçka" qe pati te njejtin sukses dhe fitoi vendin e pare perseri. Nderkohe ai u be ikone publicitare e kompaniwse Vodafon dhe u shfaq tek publiku me videoklipin e kenges Ky ritem. Me 28,29,30 qershor ai luajti rolin e Romeos ne musikalin Romeo & Zhulieta. Më pas ai mori pjesë në Festivalin e 45 të këngës me këngën "Eklips" ku doli në vendin e gjashtë. Me vitin 2008 ai merr pjese ne netet e Klipit ku mori cmimin e pare si klipi me i mire nder shum klipe tjera.


Albumet


Alban Skenderaj > Si më parë - 2010

Alban Skenderaj > Poeti 21/08/2008

Alban Skenderaj > Nje here ne jete 21/08/2008

Alban Skenderaj > Nese nje dite 21/08/2008

Alban Skenderaj > Melodi 21/08/2008

Alban Skenderaj > Mall mergimtar 21/08/2008

Alban Skenderaj > Let me die 21/08/2008

Alban Skenderaj > Larg dhe afer 21/08/2008
Alban Skenderaj > Kur fjalet 21/08/2008

Alban Skenderaj > E veshtire 21/08/2008

Alban Skenderaj > Do jemi ne 21/08/2008

Alban Skenderaj > Ata sy 21/08/2008

Alban Skenderaj > Eklips 31/01/2007
Alban Skenderaj > Vetem ty (Italisht - Shqip) 20/12/2006

Alban Skenderaj > Thirrje e deshpruar 20/12/2006

Alban Skenderaj > My Oasis 20/12/2006

Alban Skenderaj > Hapsira e nje endre 20/12/2006
Alban Skenderaj > Bukuri e frikshme 20/12/2006
Alban Skenderaj > Vetem ty 20/12/2006
Alban Skenderaj > Ky rritëm 05/08/2006

Alban Skenderaj > Kthjellu

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=1iH005Y4T88"]YouTube- Alban Skenderaj - This is your day - 2009 NEW HIT SONG
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=nUzNmBc-sYY"]YouTube- Alban Skenderaj - Vetem ty
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=BY05PsB9uNM"]YouTube- Miriam Cani feat Alban Skenderaj - Let me die with you
 

SubZ

A Legend Never Dies
Anëtar
Aug 8, 2010
Postime
739
Pikët
0
Vendndodhja
Underground
Përgjigje e: Alban Skenderaj *****

Ke harruar këngën e cila e bëri pjesëmarrës në MTV Music!

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=4GY_3zsdWig"]YouTube- Alban Skenderaj feat The ring-This is your day
 

PuffetiNa

V.I.P
Anëtar
Apr 28, 2010
Postime
14,105
Pikët
113
Përgjigje e: Alban Skenderaj *****

lal po ja e para eshte e vendosa ,kam shume te albanit qe me pelqejne po i cek ne album :)
 
Top