• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Albcoders.com

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,992
Pikët
113
Vendndodhja
Albcoders filloi si një grup shokesh te cilet qe nga fëmijëria ishin të varur nga çdo gjë IT. Ai pasion dhe uria për njohuri dhe aftësi të reja na bëri që të studiojmë në disa prej shkollave dhe progameve me prestigjioze të IT-së në Evropë dhe SH.B.A., gje qe na ndihmoi të bëhemi disa nga profesionistët më kreativë dhe te afte brenda industrisë. Edhe pse kemi përvojë dhe ekspertizë në pothuajse të gjitha fushat e IT-së, ne jemi veçanërisht të interesuar dhe e kalojmë pjesën më të madhe të kohës për krijimin dhe dezinjimin e uebfaqeve unike, strategjive inovative të marketingut, mediave sociale, optimizimit te motorëve të kërkimit dhe shumë te tjerave per kompanite e reja dhe ato tashme te afirmuara në pothuajse të gjitha industritë dhe tregjet. Qëllimi ynë përfundimtar është të tejkalojmë pritjet e klientëve tanë duke u ofruar atyre nivelin e përvojës dhe ekspertizës jo vetem duke krijuar dicka te bukur ne aparence por qe dhe ndikon ne rritjen e biznesit te tyre dhe ne e kemi bërë kete qe nga viti 2008. Në Albcoders ne e matim suksesin nga ndikimi pozitiv që në fund të fundit sherbimet tona kane ne fitimet tuaja e pertej!

www.Albcoders.com

Nqs jeni te interesuar, na kontaktoni ne e-mail: [email protected] ose mua ketu ne forum.

Mandi
 
Last edited:

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
447
Pikët
43
Më bëhet qefi që albcoders eshte përsëri online. Nuk është kjo faqja që e kishte Daku? Në mos gaboj kishte shumë gjera me vlerë por tani e shikoj qe nuk paska asgje. Gjynah se kishte shumë tutoriale te mirë.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,992
Pikët
113
Vendndodhja
Më bëhet qefi që albcoders eshte përsëri online. Nuk është kjo faqja që e kishte Daku? Në mos gaboj kishte shumë gjera me vlerë por tani e shikoj qe nuk paska asgje. Gjynah se kishte shumë tutoriale te mirë.
Pershendetje Poshnja!

Nuk e mbaj mend se cili e ka patur me pare kete domain, gjithsesi domain eshte ne pronesi timen, dhe eshte faqia kryesore e biznesit qe ushtrojm ketu.

Kalofsh mire
 

Poshnjari

Kontribues
Staff member
Anëtar
Dec 25, 2010
Postime
447
Pikët
43
Pershendetje Poshnja!

Nuk e mbaj mend se cili e ka patur me pare kete domain, gjithsesi domain eshte ne pronesi timen, dhe eshte faqia kryesore e biznesit qe ushtrojm ketu.

Kalofsh mire
Ka qenë një farë Daku që bisedonim tek z e r i y t ato vitet e fillimit.
Ps. Pse qenka në blacklist zeri yt?
 
Last edited:

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,992
Pikët
113
Vendndodhja
Sapo perfundova nje website biznesi per çati shtepish. Eshte i punuar ne Html

 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
32,402
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Ju lumshin duart Mando....dukej mjaft praktike dhe e qarte ne perdorim kjo faqia qe I keni kriju.
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
7,797
Pikët
113
Sapo perfundova nje website biznesi per çati shtepish. Eshte i punuar ne Html

Urime.

Te kisha sugjeru te perdorish pretty url/clean url

https://en.wikipedia.org/wiki/Clean_URL

Si dhe, nese nuk e perdor backendin edhe aq shume, mundesh me perdor tools moderne per te be websajte statike:

https://gohugo.io/

Kjo eshte e bazume ne React:

https://www.gatsbyjs.org/

Kjo ne Vue.js:

https://gridsome.org/

^^^ Avantazhi i ketyne toolsave eshte qe praktikat me te mira per web development (SEO, build tools) i ke gati. Vetem duhesh te dizajnosh dhe bejsh develop.
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,992
Pikët
113
Vendndodhja
Ju lumshin duart Mando....dukej mjaft praktike dhe e qarte ne perdorim kjo faqia qe I keni kriju.
Rrofsh Bro, ne fakt html ka pak lodhje sepse do ta krijosh cdo gje vete nga fillimi, por ne fund ja vlejti mundi dhe lodhja.

@cool_shqype po pres porosin tende tani 😜
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
32,402
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
E di Mando dhe me kerkoj ndjese por akoma sjemi gati....."ku kendojne shum gjela, dielli vonon te dale"....:).....e Kam da menjen me dal solo ne treg....me jep edhe pak kohe :).
 
Last edited:

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,992
Pikët
113
Vendndodhja
Urime.

Te kisha sugjeru te perdorish pretty url/clean url

https://en.wikipedia.org/wiki/Clean_URL

Si dhe, nese nuk e perdor backendin edhe aq shume, mundesh me perdor tools moderne per te be websajte statike:

https://gohugo.io/

Kjo eshte e bazume ne React:

https://www.gatsbyjs.org/

Kjo ne Vue.js:

https://gridsome.org/

^^^ Avantazhi i ketyne toolsave eshte qe praktikat me te mira per web development (SEO, build tools) i ke gati. Vetem duhesh te dizajnosh dhe bejsh develop.
Thnx bro, por varet sepse ka raste qe website do behet sic do klienti, ka dhe nga ata qe duan thjeht wordpress, ec mere vesh. Por per mua eshte akoma me mire.

Per cfare ke mbaruar @Hawk ?
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
24,510
Pikët
113
Congrats!

He, se tek abazhuret me swarovski crystals do te shkoje mundi. 😜
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
37,476
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Congratulations and good luck.. it looks Good .
 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
7,797
Pikët
113
Thnx bro, por varet sepse ka raste qe website do behet sic do klienti, ka dhe nga ata qe duan thjeht wordpress, ec mere vesh. Por per mua eshte akoma me mire.

Per cfare ke mbaruar @Hawk ?
Eshte e vertete, Wordpressi ne treg ende dominon. Dhe te kryn pun shpejt dhe eshte mjaft praktik. Per websajte statike po mendoj.

Mirem me Web Development edhe une.
 

Pirati

Aga i Lugines
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
11,818
Pikët
113
E shikova dje ne linkun qe solli Mandi. Dukej prezantim i fuqishem qe ne pamjen e pare verehej profesionalizmi.

Tek neve nje keshtu web paraqitje minimumi ka nje çmim 3500-4500 franka e siper.
 

Drenica

V.I.P
Anëtar
Mar 28, 2015
Postime
2,250
Pikët
83
Eshte e vertete, Wordpressi ne treg ende dominon. Dhe te kryn pun shpejt dhe eshte mjaft praktik. Per websajte statike po mendoj.

Mirem me Web Development edhe une.
A punon si web developer a ?
 

Oxygen

Shy
Anëtar
Oct 24, 2013
Postime
8,851
Pikët
113
Rrofsh Bro, ne fakt html ka pak lodhje sepse do ta krijosh cdo gje vete nga fillimi, por ne fund ja vlejti mundi dhe lodhja.

@cool_shqype po pres porosin tende tani 😜
Un them qe ke ber goxha pune (nga mobile)
Pot eshte mekat dhe Jo sja vlen lodhja ta besh me html.
E ke provuar Elementor Pro?

200$ e ke licencen e behesh me i shpejt se indianet :D
Le pastaj per design eshte shume me mire dhe shkurton kohe.
Eshte i mire dhe per website dinamike
 

Oxygen

Shy
Anëtar
Oct 24, 2013
Postime
8,851
Pikët
113
E paska lene Daku albcoderin?

Cfar ska qene ky website, por gjithsesi mendoj se duhet te besh dicka me te vecante per portfolio.
Personalisht do preferoja custom dhe hiqe ate forumin nga aty :p
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
8,992
Pikët
113
Vendndodhja
E paska lene Daku albcoderin?

Cfar ska qene ky website, por gjithsesi mendoj se duhet te besh dicka me te vecante per portfolio.
Personalisht do preferoja custom dhe hiqe ate forumin nga aty :p
Do ta ndroj komplet, albcoders eshte bere per shpejtesi. Them ta kaloje ne html.
 

Oxygen

Shy
Anëtar
Oct 24, 2013
Postime
8,851
Pikët
113
Do ta ndroj komplet, albcoders eshte bere per shpejtesi. Them ta kaloje ne html.
Mos e bej ate gabim, do lesh lesht.
Pervecse per nje germe do besh edit 5 faqe por shpesh here shoh qe disa developera i genjen mendja dhe qe jane designera :D (mbase dhe je)

Me mir bli html nga themeforest me 15$ dhe programoje vet.
Ose provo Elementor qe po te them (po do licence te jap une, kam per 1000 site), eshre shume e lehte ne perdorim + e lehte ne "peshe", page speed shkon mire dhe ste duhet fare aftesi php, spo them qe ske por sdo cash drrasat.
Un per vete sygjeroj custom si e kam ber vet :)
 
Top