• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Albin Kurti : jam shtetas i Republikes se Kosoves; s'e njoh gjyqin serb

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
4,569
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Test PCR ose certifikatë vaksinimi në Morinë, radha e makinave për të hyrë në Kosovë shkon në 10 km! Shoferët i bien borisë në shenjë proteste: Kemi orë që presim, më mirë të ishte mbyllur kufiri

O Albin a je Shqiptar a cfare je.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,105
Pikët
113
Test PCR ose certifikatë vaksinimi në Morinë, radha e makinave për të hyrë në Kosovë shkon në 10 km! Shoferët i bien borisë në shenjë proteste: Kemi orë që presim, më mirë të ishte mbyllur kufiri

O Albin a je Shqiptar a cfare je.
Albini nuk e njeh gjyqin serb, por paliaço njifka mire "COVID" servo-sllav ...
 
  • Like
Reactions: 3d1

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,268
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Ngordhen vemjet e k’tij qenit .. nuk Po degjohen me . LooL
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
16,768
Pikët
113
Test PCR ose certifikatë vaksinimi në Morinë, radha e makinave për të hyrë në Kosovë shkon në 10 km! Shoferët i bien borisë në shenjë proteste: Kemi orë që presim, më mirë të ishte mbyllur kufiri

O Albin a je Shqiptar a cfare je.
Prit se s'keni par gje akoma 😛 ky eshte morr.
 
Anëtar
Mar 1, 2012
Postime
6,105
Pikët
113
Fshatunar, "I vetem e trim ne lufte" osht pas kon ni novele ala-syste nja 50-60 vjet ma pare. Ai po e largon Kosoven ne vetmi. I vetun t'han uku!
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
6,153
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Kurti nuk eshte hero nuk eshte Herkuli,por ka nje force qe i tmerron injorantet dhe cubat. Ka mdershmerine dhe guximin qytetar. Kete mund ta kuptojne vetem ata qe jane qytetare. Dhe nuk flas per qytet ne aspektin gjeografik. Kurti i duhet Kosoves dhe Shqiperise.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,655
Pikët
113
Kurti nuk eshte hero nuk eshte Herkuli,por ka nje force qe i tmerron injorantet dhe cubat. Ka mdershmerine dhe guximin qytetar. Kete mund ta kuptojne vetem ata qe jane qytetare. Dhe nuk flas per qytet ne aspektin gjeografik. Kurti i duhet Kosoves dhe Shqiperise.
Une kam thene nje dit qe si Kurti lindin cdo 1000 vjet, i vetmi qe e tejkalon Skenderbeun dikush qeshte i gjalle eshte Kurti, sikur ta kishim mundesin me klonu, do kishte qene gjeja me perfekte.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
6,153
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Une kam thene nje dit qe si Kurti lindin cdo 1000 vjet, i vetmi qe e tejkalon Skenderbeun dikush qeshte i gjalle eshte Kurti, sikur ta kishim mundesin me klonu, do kishte qene gjeja me perfekte.
Nuk jam kaq entuziast sa ti. Por le ta leme te punoje nje mandat te plote,dhe mepas diskutojme. Keta militantet e supes presin qe Kurti te mdreqi ato qe nuk bene trimat per 20 vjet.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,655
Pikët
113
Nuk jam kaq entuziast sa ti. Por le ta leme te punoje nje mandat te plote,dhe mepas diskutojme. Keta militantet e supes presin qe Kurti te mdreqi ato qe nuk bene trimat per 20 vjet.
Cfare te duhet ty me te bind nje si Kurti, kur jeten e bene te thjesht dhe solidarizohet me popullin e tij, nuk perdor business class, po ulet me qytetaret e thjesht njesoj, biles ne Zvicerr nuk ka pagu hotel fare se i kan ofru banim me fjet shqipetaret qe e duan. Skenderbeu as 80% nuk do e arrin Kurtin se cfare do beje ky per popullin shqipetar, te thash me heret si ky cdo 1000 vjet e ke nje, shijoje qe je ne epoken e tij.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
6,153
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Cfare te duhet ty me te bind nje si Kurti, kur jeten e bene te thjesht dhe solidarizohet me popullin e tij, nuk perdor business class, po ulet me qytetaret e thjesht njesoj, biles ne Zvicerr nuk ka pagu hotel fare se i kan ofru banim me fjet shqipetaret qe e duan. Skenderbeu as 80% nuk do e arrin Kurtin se cfare do beje ky per popullin shqipetar, te thash me heret si ky cdo 1000 vjet e ke nje, shijoje qe je ne epoken e tij.
Nuk me.ke kuptu e nuk kam kohe me te shpjegu, sinqerisht. Lexo ca kam shkrujt dhe perpiqu te kuptosh. Nuk kam idhuj une. Une flas per nje perpjekje me u afru tek e verteta dhe qyteterimi. Nuk du as Kurrin e askend te zevendesoje boshllekun intelektual te shqiptareve. Une kam shume respekt per Kurtin dhe kete e kupton edhe bufi. Por nuk ka absolitizem. Koha do tregoje. Une po them qe le ta leme te punoje. Ti po e gjykon akoma pa e fillu ai punen. Fundin nuk e dime. Por flasim per fillimin. Me.gjithe respektin qe kam,nje militantizem me nje tjeter nuk ndryshojne shume. Mos u bej militant. Shqiperia do jetoje edhe pak Kurtit edhe pas Rames. Keta jane njerez qe shkojne e vijne. Sot per sot Kurti me duket me i sakti. Perpiqu te kuptosh .
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,927
Pikët
113
Alpin Kurti, u ka hyre fshise, po i çistate naniqkat 😂 no more dixhenirata plehera in Kusova.

Hape rrugen, hape krahun se perfundove ne kontajna 😆

1634045485180.jpeg
 
Top