• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Albin Kurti - Kryeminister i Kosoves(Dardanis)

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
21,906
Pikët
113
Urime o shqipetar ku do qe jeni, sa po u shpall kryeminister Albin Kurti, nje kryeminister qe do mbahet mend gjate dhe do futet ne histori si kryeministri me i mire i gjithe kombit shqipetar. Nje djalosh qe asnjeher nuk pushoi duke kerku drejtesi dhe duke bere cdo gje, qe te gjithe ata qe degraduan kombin shqipetar t’i largoj nga pozitat e uzurpuar qe u pasuruan duke largu rinin nga vendi siq eshte Kosova.
 
Last edited:

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
9,370
Pikët
113
Vendndodhja

Gi de Masha

The untouchables ...
Anëtar
Apr 21, 2010
Postime
16,009
Pikët
113
Vendndodhja
Danimarkë
Me rastin e formimit të Qeverisë së re, uroj të gjithë qytetarët e Kosovës dhe shqiptarët nëpër ngulimet tjera, me rastin e hyrejs në një etapër të re, me dëshirën që ky vend të marrë të mbarën!

Urime Kosovë!
Urime shqiptarë!
Zoti ju bekoftë!
 

Llapi

V.I.P
Banned
Anëtar
Dec 22, 2011
Postime
11,689
Pikët
48
nuk koki te informuem ju siq po shifet
qeveria e AGIM VELIUT eshte o njerz pra Urime Agim urime Llapit me 4 ministri nga Llapi i ka marr Agimi Keta jan Agim Veliu,Albulena Haxhiu,Besian Mustafa, dhe Vlora Dumoshi e nga Dukagjini e Drenica ku jan mbi 1.000.000 banor as nji ministri ndersa albin-sokolloviqit ja ka lan veq kumbonen me ja majt ises
 
Last edited:

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
21,906
Pikët
113
A ishe ti o llap qe thojshe nuk ka mu ba kjo qeveri, o genjeshtar, shpresoj tash me nuk sjell lajme se tash si opozit nuk kan me qka me te pagu.
 

Llapi

V.I.P
Banned
Anëtar
Dec 22, 2011
Postime
11,689
Pikët
48
mos pastë cka me shkru - shpif dicka, se ky soji sikur ky dinë të shpifin!
Une nuk e kam krye shkollen ne kumrovec e beligrad si ti me msue me rrejt e me tradhtue po ta tham nji te vertet te madhe se kjo qeveri eshte jo
e Albin-sokolloviqit po e AGIM VELIUT nga LLAPI nga kjo qeveri AGIMI i ka 4 ministri nga LLapi e kush po rren tash kjo nuk eshte qeveria kurti po AGIM VELIU
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
39,748
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Urime... e Flasim pas nje viti.
Do te ndryshoje drejtim... se nuk ka nga te ja mbaje.
 

legjenda

V.I.P
Banned
Anëtar
May 26, 2014
Postime
4,204
Pikët
113
Vendndodhja
MAQEDONIA VERIUT
“Kur të takova te Demaçi s’e imagjinoja që do të bëheshe Kryeministër – e arrite me aftësi dhe vendosmëri”Gazeta Express
3 Shkurt 2020 20:36

Analisti amerikan, Daniel Serwer ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kryeministër.

Serwer ka kujtuar takimin e parë me Kurtin në Prishtinë 21 vjet më parë, kur i pari i VV’së ishte dora e djathtë e Adem Demaçit.

“Kur u takuam për herë të parë nuk e imagjinoja kurrë që ju do të bëheni kryeministër i Kosovës së pavarur me aspirata për t’iu bashkuar NATO’s dhe BE’së. Ky është një privilegj të cilin ti e arrite me aftësi dhe vendosmëri. Të uroj sukses”, thotë Server, duke kujtuar se Kosova tani përballet me sfida të shumta.
Derisa thotë se s’ka zgjidhje të shpejtë në Kosovën me shumë probleme, Kurti mund të ndërmarrë menjëherë disa hapa që çojnë në rrugën e duhur.
Në këtë aspekt ai mendon se me heqjen e taksës ndaj produkteve serbe BE do ta mbante premtimin për heqjen e vizave.
“Jam entuziast për anëtarësimin e Kosovës në BE dhe skeptik për propozimet e tilla si ‘mini-shengeni’.
Ndërkohë ai shpreh dyshime për rifillimin e dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë në një të ardhme të afërt.
“Europianët dhe amerikanët mund të ju bëjnë presion për rifillimin e dialogut me Beogradin sa më shpejt. Nuk shoh ndonjë avantazh të Kosovës në këtë para zgjedhjeve parlamentare serbe të muajit prill, pasi ndërkombëtarët do të duhej të marrin diçka për presidentin Vuçiq në mënyrë që ai të jetë në avantazh në kampanjën e tij elektorale”, thotë Serwer.
Kurti mori sot besimin e 66 deputetëve për të udhëhequr me qeverinë me 15 ministri.
 
Top