• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Albin Kurti

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
9,333
Pikët
113
Shiko e pare ne nje kendveshtrim tjeter albinoja beri ndryshime te medha duke u ulur dhe bashkepunuar me planin e "bashkimit" i cili ka kohe qe i kerkohet dhe ai si psikopat qe eshte qendron me nje mllefosje prej egoisti te semure. Ishte nje levizje e zgjuar nga ana e tij. Pra ka shanse sigurisht te qendroje edhe me gjate, madje per ate qendrim, ate karrige edhe pranoi te bashkepunoi deri diku.
Ka dicka tjeter qe meriton te marr vemendje sepse shqiptareve u duket si bes e shkelur, si fjal e shkelur etj, nuk eshte keshtu ne fakt. Nese ti qorton dike dhe i jep kohe te ndryshoje, dhe personi ndryshon, atehere edhe qendrimet ndryshojne kupton? Kurti ka ecur mire me levizjen e fundit, prap ka vend per permiresim :)
S'pari mirëmjesi e nderuar,
unë në aspektin politikë e kam dhënë mendimin tim për këtë idiot, që është neutral, as pozitiv e as negativ, pasi që është akoma herët, së paku mendoj unë kështu, për të dhënë ndonjë mendim fikse, përkundër disa të metave që po ndodhin kohë pas kohë.
Ajo që mua më indinjon pa masë është vendimi për të cilin shkruajta më lartë. Ne mërgimtarët vijmë apo shkojmë për pushime dy-tre apo katër javore në Kosovë dhe kthehemi përsëri aty ku jetojmë e kalojmë gati gjysmën e jetës. Ne mërgimtarët iu nënshtrohemi ligjeve dhe rregullave për vaksinim, të shteteve përkatëse ku jetojmë. S'ka arsye ky idiot, pse të na kushtëzoj neve që t'a vizitojmë vendlindjen për një kohë të shkurtër.
Unë e thash se çfarë do të bëj nëse qëndron apo ekziston ai kushtëzim edhe në atë kohë të pushimeve kur unë bëj pushimet verore. Natyrisht nëse nuk jam detyruar më parë këtu në Gjermani që të vaksinohem.

Sa i përket qëndrimit të tij në pushtet e thash po ashtu më lartë arsyen se pse unë besoj se ky pis do të qëndroj gjatë në pushtet. Por po e përsërisë edhe njëherë. Fakti që ka sjell këtë vendim tregon qartë se do të qëndroj gjatë në pushtet pasi që iu është nënshtruar politikave të elitave kriminale kundër njerëzimit.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
9,333
Pikët
113
Oo @Prishtinasi ...fute vlla "dislike" prap e mos u tut, se jo që mua m'ha ka*i e ko*ja për dislikin tëndë, por mos u bo marak kaq shumë e me i dhon vetit kaq siklet se çka me bo...a me vnu a me hjek...

Screenshot_20211202-081911.png
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,251
Pikët
113
Vendndodhja
ANTAHKARANA
*


Sot qenka duke u zhvilluar një ndeshje shumë e madhe.
Qenkan garat finale kush do të na dalë më idiot se tjetri.
Urine.


#Mandi, të lutem, nëse ka mundësi të transmetosh ndeshjen live. :D


*
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
9,333
Pikët
113
*


Sot qenka duke u zhvilluar një ndeshje shumë e madhe.
Qenkan garat finale kush do të na dalë më idiot se tjetri.
Urine.


#Mandi, të lutem, nëse ka mundësi të transmetosh ndeshjen live. :D


*
Hë mer Terran, ktheje koken knej nga unë mer burr(ec) dhe më ofendo në sy... jo si plakat e kqija që mbulojnë gojën me shami dhe "bzhbzhbzh..." e kryt anash, shajnë e marin nëpër gojë gjithë dynjanë e si merr vesh askush ..
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,251
Pikët
113
Vendndodhja
ANTAHKARANA
*

Çka u bo sa miu?
Ke probleme?!

Mos, se po më frikëson, helbete.


E bëhet nami, e hajt. :D


*
 

TerraN

incognito
Anëtar
Jul 3, 2012
Postime
2,251
Pikët
113
Vendndodhja
ANTAHKARANA
*

Kush qe kjo rrotë e k... që akuzon të tjerët përse nuk po guxojnë të flasin hapur, thuajse ia paska frikën dikush një miu të kanaleve që jeton nëpër kanalet e Gjermanisë, e pastaj mendon se dikush po flet pas shpine, nga frika e një miu...VV-ista e Kurtista...urdhëroni dhe më thoni se ky apo qeveria e tij "illuminate" tani KA TË DREJT në këtë vendim???..., i cili cenon e shkel të drejtën më themelore të njeriut...
Si ka mundësi e si mund të jet një qeveri e tillë për popullin dhe vendin e tij????

Marsh bre, u piçku materinu...majmune jedan...
Ta qifsha Kosovën e Kurtit e t'a shkërdhevsha...heej kjo s'hahet me kurgjo, mer vlla....wooov ...jom komplet jashtë kontrollit...

Si qe aj tregimi i shkollës.

Po sa i hapëm fletoret me vija të ngushta.
Dhe filluam të ushtrojmë vijën e pjerrët, si ushtrim për t'i mësuar shkronjat e alfabetit.

E mësoi njëri deri diku se si vizatohet vija e pjerrtë e pastaj filloi t'i ligjërojë mësuesit se si duhet shkruar ajo vi.


Kështu është puna i minjve të kanalizimeve të Gjermanisë.


Ku ka tru miu për të gjykuar, ta zëmë, për njohuritë e një akademiku, e që ende nuk e din si vizatohet vija e pjerrët në fletoren me vija të ngushta!!!

*
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,353
Pikët
113
Petrit, e ndëgjova edhe unë nga diku këtë lajm...por s'isha i sigurtë...
Kjo është gjëja më e poshtër e më idiote e një qeverie, shteti apo kushdo qoftë që ka kompetencën e një vendimi të tillë.
Kjo është diçka që nuk mund të kapërdihet në asnjë mënyrë.
Këta pisa e idiotë dëshirojnë të jenë Europë, ndërsa Europa(Gjermania) me ligje kushtetuese ndalon detyrimin e vaksinës.
Nuk ka çfarë të thuhet më tej këtu...s'kam koment...
VV-ista e Kurtista...urdhëroni dhe më thoni se ky apo qeveria e tij "illuminate" tani KA TË DREJT në këtë vendim???..., i cili cenon e shkel të drejtën më themelore të njeriut...
Si ka mundësi e si mund të jet një qeveri e tillë për popullin dhe vendin e tij????

Marsh bre, u piçku materinu...majmune jedan...
Ta qifsha Kosovën e Kurtit e t'a shkërdhevsha...heej kjo s'hahet me kurgjo, mer vlla....wooov ...jom komplet jashtë kontrollit...

Hej, po më ndalohet të shkoj në vendlindjen time!!!! Mund t'a imagjinoni një akt apo dukuri të tillë????

Më falni për gjuhën vullgare, por ka kohë që nuk më ka "pëlcit gjaku në ballë" kështu si kësaj herë.....
S'di çfarë do të bëja në këtë moment me vendimmmarrësit po ti kisha afër...
Miremengjesi Sami.

Ministria e jashtme e VARREZAVE me flamur,NUK ka perse fund hundet ne....
masat qe ndermerr nje shtet tjeter(sepse Kosova TANI eshte e TILLE),per pandemine.
Te drejta apo te gabuara vendimet,ate do ta tregoje koha.
 

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
18,647
Pikët
113
*


Sot qenka duke u zhvilluar një ndeshje shumë e madhe.
Qenkan garat finale kush do të na dalë më idiot se tjetri.
Urine.


#Mandi, të lutem, nëse ka mundësi të transmetosh ndeshjen live. :D


*
Ti flet me zemer, ky eshte ndryshimi nga ne 🙂 dhe mire e ka Samiu, keni ça keni prisni kur te vijme dhe e diskutojme perball, se do besh figure gjarpri pastaj e s’te ka hije.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
9,333
Pikët
113
Miremengjesi Sami.

Ministria e jashtme e VARREZAVE me flamur,NUK ka perse fund hundet ne....
masat qe ndermerr nje shtet tjeter(sepse Kosova TANI eshte e TILLE),per pandemine.
Te drejta apo te gabuara vendimet,ate do ta tregoje koha.
Përshëndetje Beni,
Vendimi për të cilin po bëj fjalë unë është thjeshtë prej një Turreci, tinzari, skuthi, pisi, idioti i cili njerëzve që nuk dojnë të vaksionohen , iu thot sipas motos, "jua kom gjet hallin e s'keni ku të shkoni tani..". Kta jon njerëz të lig nga karakteri, morali e dinjiteti. Të prishur e qelbur në shpirt e zemër...

I bie sikur të të them unë ty; Beni që të vijsh me pi një kafe te unë, nga 3 janari duhet të jesh i vaksionuar...
Po si ka mundësi që një kushtëzim i tillë të jet logjike e njerëzore, o Beni?
Për të drejtën nuk po flas...

P.s. Se s'po dua të merrem me Turrecat e skuthat e forumit...
 

Prishtinasi

V.I.P
Anëtar
Feb 14, 2013
Postime
4,384
Pikët
113
Ec e diskuto me debil, qe nji gja qe spjegohet me kater fjale, ai e pshurron me gjys faqe shkrimi t`pordhavte.
Qe as vet nuk e kupton cka ka dashte me thane.
Ignore daje, i lumte atij qe e qiti.
 

SystemA

V.I.P
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
61,353
Pikët
113
Përshëndetje Beni,
Vendimi për të cilin po bëj fjalë unë është thjeshtë prej një Turreci, tinzari, skuthi, pisi, idioti i cili njerëzve që nuk dojnë të vaksionohen , iu thot sipas motos, "jua kom gjet hallin e s'keni ku të shkoni tani..". Kta jon njerëz të lig nga karakteri, morali e dinjiteti. Të prishur e qelbur në shpirt e zemër...

I bie sikur të të them unë ty; Beni që të vijsh me pi një kafe te unë, nga 3 janari duhet të jesh i vaksionuar...
Po si ka mundësi që një kushtëzim i tillë të jet logjike e njerëzore, o Beni?
Për të drejtën nuk po flas...

P.s. Se s'po dua të merrem me Turrecat e skuthat e forumit...
Mirembrema.

U vendosën kufizime mbarëkombëtare për personat e pavaksinuar.

Kancelarja Angela Merkel shprehet në favor të vaksinimit të detyrueshëm.

Kryeministrja, kancelarja Angela Merkel dhe kancelari i caktuar Olaf Scholz kanë rënë dakord për masat e reja mbarëkombëtare për pandeminë e koronës.

Një vaksinim i detyrueshëm mund të zbatohet në vitin e ri. Angela Merkel në një konferencë shtypi tha....
Ne të gjithë shpresonim që vullnetarizmi do të pranohej dhe se varianti Delta do të ishte më pak agresiv.
Asgjë nuk flet për këtë.
Kështu që unë besoj se.....
vaksinimi i detyrueshëm është një rrugëdalje nga kriza.
Kancelarja gjithashtu në lidhje me masat rajonale të marra në shtetet federale tha.... Gjithmonë është treguar se masat kombëtare janë të dobishme, edhe nëse mund të bëhen në mënyrë rajonale(apo sipas Landit).

Këshillit të Etikës iu kërkua që të përgatisë një rekomandim deri në fund të vitit, tha Merkel.
Një vaksinim i përgjithshëm i detyrueshëm mbarëkombëtar ndoshta mund të futet në shkurt 2022(dhe AS nuk diskutohet qe do BEHET,biles PERPARA Shkurtit-sipas meje).

2 dhjetor 2021 ora 14:48.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
9,333
Pikët
113
Mirembrema.

U vendosën kufizime mbarëkombëtare për personat e pavaksinuar.

Kancelarja Angela Merkel shprehet në favor të vaksinimit të detyrueshëm.

Kryeministrja, kancelarja Angela Merkel dhe kancelari i caktuar Olaf Scholz kanë rënë dakord për masat e reja mbarëkombëtare për pandeminë e koronës.

Një vaksinim i detyrueshëm mund të zbatohet në vitin e ri. Angela Merkel në një konferencë shtypi tha....
Ne të gjithë shpresonim që vullnetarizmi do të pranohej dhe se varianti Delta do të ishte më pak agresiv.
Asgjë nuk flet për këtë.
Kështu që unë besoj se.....
vaksinimi i detyrueshëm është një rrugëdalje nga kriza.
Kancelarja gjithashtu në lidhje me masat rajonale të marra në shtetet federale tha.... Gjithmonë është treguar se masat kombëtare janë të dobishme, edhe nëse mund të bëhen në mënyrë rajonale(apo sipas Landit).

Këshillit të Etikës iu kërkua që të përgatisë një rekomandim deri në fund të vitit, tha Merkel.
Një vaksinim i përgjithshëm i detyrueshëm mbarëkombëtar ndoshta mund të futet në shkurt 2022(dhe AS nuk diskutohet qe do BEHET,biles PERPARA Shkurtit-sipas meje).

2 dhjetor 2021 ora 14:48.
Mirëmëngjes Beni.
Është dashtë të pres edhe kjo qeveria idiote kurtoçiq më së paku vendimet gjermane, franceze, austriake e zvicrane e pastaj të sjell vendimin.
Dhe, për atë klauzolen idiote se, "...do ti vaksionoj shqiptarët e vendlindjes që vijnë për pushim...". është dashtë që mos t'i shkoj as mendja bile, e le më t'i përmend...
Si e ditka tani kjo qeveri (idote) se mund të vijnë edhe të pavaksionuar???

Po de po...nejse...
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
8,683
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Mirëmëngjes Beni.
Është dashtë të pres edhe kjo qeveria idiote kurtoçiq më së paku vendimet gjermane, franceze, austriake e zvicrane e pastaj të sjell vendimin.
Dhe, për atë klauzolen idiote se, "...do ti vaksionoj shqiptarët e vendlindjes që vijnë për pushim...". është dashtë që mos t'i shkoj as mendja bile, e le më t'i përmend...
Si e ditka tani kjo qeveri (idote) se mund të vijnë edhe të pavaksionuar???

Po de po...nejse...
Sami po dal pak nga tema por shiko thelbin. Ti per kaq gje je revoltuar me kete qeveri qe ka vetem disa muaj ne pushtet. Por merzitesh kur ne te tjeret ankohemi per nje qeveri qe sundoi Shqiperine per 45 vjet duke e privaur edhe nga gjerat me elementare.
Nuk e bej per polemike,thjeshte bej nje paralelizem qe ta kuptosh se si ka qene ai sistem ne realitet. Shpresoj te te hapen pak syte ne kete drejtim.
 

Samiu

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2010
Postime
9,333
Pikët
113
Sami po dal pak nga tema por shiko thelbin. Ti per kaq gje je revoltuar me kete qeveri qe ka vetem disa muaj ne pushtet. Por merzitesh kur ne te tjeret ankohemi per nje qeveri qe sundoi Shqiperine per 45 vjet duke e privaur edhe nga gjerat me elementare.
Nuk e bej per polemike,thjeshte bej nje paralelizem qe ta kuptosh se si ka qene ai sistem ne realitet. Shpresoj te te hapen pak syte ne kete drejtim.
Jo o murik vllai, jo...nuk është ashtu...
Unë ju kam kuptu gjithmonë e gjithëherë. Janë dhejtra postime në këtë forum kur unë kam shpreh mirëkuptimin e keqardhjen time për ju...
Por unë, kur revoltohem apo gëzohem, e bëj për një arsye apo çështje të caktuar në veçanti...
Edhe për këtë qeveri hiq më larg se dje apo pardje, në një postim më lart e kam shpreh mendimin tim i cili nuk është akoma fikse por neutral përkundër ndonjë të metë të caktuar...
Por ky rast i për këtë vendim, e posaçërisht mënyra apo forma e të shprehurit apo përcaktuarit të ekzekutimit të vaksinimit dhe ndaj kujt, është thjeshtë për mua kriminale.
E aq më keq për mua tani të besoj se ky vendim nuk është sjell n'krye n'veti siç themi ne, sepse kaq budallenjë e të paditur nuk janë, por që janë të diktuar e udhëzuar(nga kushdo qoftë)pikërisht për përçarje ndërvëllazrore, por edhe interes karrierist.

Çështja e vaksininit tani më është vërtetu se është mjeti më i mirë e efikas për ta përça njerëzimin, dhe ky kurtçiq(mbase si lodër e interesave të huaja...) e përdor pikërishtë në këto forma tinzare e skuthare kundër njerëzve të tij...
Janë mënyra të kamufluara tinzare e passhpine klasike komuniste...
 
Top