• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Albumi i West kryeson në SHBA

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa


Kanye West ka lënë prapa konkurrencën e Nicki Minaj dhe Justin Bieber për të marrë kreun e top-listave amerikane për albume, duke kryesuar me projektin e tij më të ri “My Beautiful Dark Twisted Fantasy”.
Albumi mori kreun e Billboard 200, me 518.775 kopje të shitura në javën e parë të lansimit, duke dalë përpara albumit mjaft të pëlqyer të Minaj, “Pink Friday”, që u rendit i dyti.

Taylor Swift u ngrit në vendin e tretë me albumin “Speak Now”, ndërsa në top-dhjetëshe bën pjesë edhe albumi akustik i Bieber, “My Worlds”.
 
Top