• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Alice Cooper

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilannuk besoj se ndonje adhurues i Rock muzikes te mos e ket ndegjue Alice Cooper
Rock muzikant Amerikan i lindur me 04.02.1948 ne Detroit edhe e prezentoi Rock n Roll-in pak ma ndryshe se Elvis Presley ...
asht themelus i te ashtuquajturit Schock Rock , Horror Rock por edhe Glam Rock ..
.. muzikalisht edhe neper show-koncerte e imituan apo edhe e kopjuan shumë Rock muzikanta.... emri i vertetë i Alice Cooper asht Vincent Furnier . ne fillim "Alice Cooper " ishte vetëmse emri i Grupit , , e ma vonë , nuk e di se ne cilin vit , por e di se ka qenë ide e Frank Zappa-s qe ta ndryshoj emrin origjinal me emer artistikë , pra që nga atëhere quhet oficiel Alice Cooper edhe se Alice asht emer i gjinijes femrore .


[ame="http://www.youtube.com/watch?v=aCtu7A9WGKs&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=aCtu7A9WGKs&feature=player_embedded
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Alice Cooper

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=VNm7dKjXIYo&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=VNm7dKjXIYo&feature=related
 

Kryeplaku

Kryeplak
Anëtar
Feb 1, 2011
Postime
1,761
Pikët
0
Vendndodhja
Albania
Përgjigje e: Alice Cooper

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Qq4j1LtCdww&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=Qq4j1LtCdww&feature=relatedI madh...
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Alice Cooperdiscogaphija e Alice Cooper asht kjo :

1969: Pretties for You
1970: Easy Action
1971: Love It to Death
1971: Killer
1972: School’s Out
1973: Billion Dollar Babies
1973: Muscle of Love
1975: Welcome to My Nightmare
1976: Alice Cooper Goes to Hell
1977: Lace and Whiskey
1978: From the Inside
1980: Flush the Fashion
1981: Special Forces
1982: Zipper Catches Skin
1983: DaDa
1986: Constrictor
1987: Raise Your Fist and Yell
1989: Trash
1991: Hey Stoopid
1994: The Last Temptation
2000: Brutal Planet
2001: Dragontown
2003: The Eyes of Alice Cooper
2005: Dirty Diamonds
2008: Along Came a Spider
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Alice Cooper

kjo kangë asht nga albumi Welcome to My Nightmare , kete album e kam dhuratë nga tresteniku ( para 15 vjetesh ) i cili asht nje adhurues i madh i Alice Cooper ..

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=_7ldQGv_n50&feature=player_embedded"]http://www.youtube.com/watch?v=_7ldQGv_n50&feature=player_embedded
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Alice Cooper

mir mrama busavat,pershendes per temen se e ke hapur ni tem shum e mir,se pari alice cooper e kishte ndryshuar ka mesi i viteve te 70ve,dhe fillimin e viteve te tedhjetave muziken e hevy metallit,me ni stil te tjeter te muzikes e cilla e quajshin hair metall e kishin percjell si bon jovi ,def leppard,van hallen,etj ket drejtim te muzikes te rockit,siq u quatur ki drejtim i muzikes hair metall,me shminka,frizura,lloj loj stajli,video klipa ,shova naper koncert,por alice cooper esht ne historin e rok muzikes me grupen kiss,edhe me von alice cooper asht shpallur me titllin. DOKTOR I MUZIKES.
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Alice Cooper

busavat,nese e don koncertin e alice cooperit ,tresh world ,vitit 1989,dergoje ne emilin privat adresen edhe ta dergoj me post,asht teper koncert i mir.
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Alice Cooper

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Yfm_077Ab_4"]http://www.youtube.com/watch?v=Yfm_077Ab_4
busavat-ketu e ki alice cooper me ni muzik tjeter e kam kit album !
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Alice Cooper

busavat,nese e don koncertin e alice cooperit ,tresh world ,vitit 1989,dergoje ne emilin privat adresen edhe ta dergoj me post,asht teper koncert i mir.
po , me gjith qef se une e kam vetemse koncertin Brtalety Live , ndersa Thrash world tur asht shum koncert i mirë , faliminderit `thankyou`
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Alice Cooper

mir dita busavat koncertin e alice cooper----accept----heavy metal live po ti dergoj afro 7 ore ki muzik teper te mir!!!
 

busavata

Moderator
Staff member
Anëtar
Aug 30, 2010
Postime
8,748
Pikët
113
Vendndodhja
Gjilan
Përgjigje e: Alice Cooper

flm. Trestenik ... super koncerte :)

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=Gb3dqh4z5_o&feature=related"]http://www.youtube.com/watch?v=Gb3dqh4z5_o&feature=related
 

Robbery

V.I.P
Anëtar
Dec 29, 2010
Postime
6,895
Pikët
113
Përgjigje e: Alice Cooper

Hahahahahaha..I shkreti trstenik...:(
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Alice Cooper

"Ma ke prish edhe Tresenikun...me Alis Kuperin...s'le njeri pa prish..."
serafim na duke pir raki e ndegjojm alice cooperin e ti a po shitesh djali i mir kjo kang asht per ty


[ame="http://http://www.youtube.com/watch?v=XZnhuOEUFXA"]http://http://www.youtube.com/watch?v=XZnhuOEUFXA
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Alice Cooper

falimnerit tresenik,te pershendes..
U pa puna tresenik...duhet me pi vetem raki.gjith birren na e ka pi busava...duke ndigju alice cooperin...
serafim ktu asht dal shalqini ne treg e busavata kohen e fundit veq shalqin po han
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Alice Cooper

serafim ktu asht dal shalqini ne treg e busavata kohen e fundit veq shalqin po han
hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...
Ka fillu me honger shalqin...(e shtrydh ne fillim,pastaj e pi si long shalqinin....Se Busava nuk di me honger...di veç me pi...)...se i ka thon doktori...qe duhet me pi edhe nai long me ngjyre,jo vetem Birre,raki e vodka...Pastaj i pelqe shalqini se esht i kuq nga mrena....O si Busava,komunist.
 

trestenik

Heavy Metall
Anëtar
Jan 26, 2011
Postime
735
Pikët
0
Përgjigje e: Alice Cooper

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=aCtu7A9WGKs"]http://www.youtube.com/watch?v=aCtu7A9WGKs


serafim sot e kam par busavaten me dy shalqina ne dor dhe duke ecur naper qarshi e pershendeta me dore aj me pershendeti me kok e livriti veq koken edhe shkoj edhe cigaren ne buz e kishte pas u dallojke se ish katundar i fort
 

SERAFIM DILO

Anti Busavata
Anëtar
Aug 31, 2010
Postime
9,543
Pikët
48
Përgjigje e: Alice Cooper

http://www.youtube.com/watch?v=aCtu7A9WGKs


serafim sot e kam par busavaten me dy shalqina ne dor dhe duke ecur naper qarshi e pershendeta me dore aj me pershendeti me kok e livriti veq koken edhe shkoj edhe cigaren ne buz e kishte pas u dallojke se ish katundar i fort
hahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...

I paska ble per tu duk...si katunar gjermanie..Keta gjermon lindor te sotem vetem me koke te pershendesin...Edhe se Busava pershendet edhe me dore,duke ngrejt grushtin lart...
 
Top