• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Alice In Wonderland drejt Broadwayt

SEa

Anëtar i ri
Anëtar
Jan 15, 2010
Postime
1,516
Pikët
0
Vendndodhja
marina di massa
Tregimi klasik i Lewis Carroll, “Alice in Wonderland”, do të shndërrohet në një shfaqje në skenën e Broadwayt.
Gjatë këtij viti, “Alice in Wonderland” u adaptua nga Tim Burton, i cili realizoi një film 3D me aktorë kryesorë Johnny Depp dhe Helena Bonham-Carter.

Filmi doli mjaft i suksesshëm duke grumbulluar 1 miliard dollarë anekënd botës, ndërsa tani shefat e teatrit të New Yorkut kanë vendosur që ta shfrytëzojnë këtë popullaritet për të ndërtuar një shfaqje të suksesshme.
 
Top