• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Altin Goci drejt “Eurovoice” në garë për çmimin 100 mijë euro

Forum-Al

Aty ku shqiptarët mblidhen
Anëtar
Jan 5, 2010
Postime
560
Pikët
28
Vendndodhja
Forum
Këngëtari, i cili në vitet 90 u bë i njohur me grupin Ritfolk është zgjedhur mes 33 konkurrentëve nga vende të ndryshme të Evropës për të marrë pjesë në Festivalin Europian “Eurovoice”.


Ngjarja do të zhvillohet në stadiumin olimpik “Oaka” në Athinë më datat 23- 24 shtator, dhe kënga e saporealizuar “Hey, Hey” është përzgjedhur si kënga më e votuar në internet nga disa këngë të tjera shqiptare. Nga Shqipëria kishte konkurruar edhe Juliana Pasha, Heldi Kraja dhe Elsa Lila.

Në një intervistë për Bluetooth Altini tergon se pjesëmarrja është një mundësi mjaft e mirë jo vetëm për të fituar cmimin e parë prej 100.000 euro por mund të sigurohen dhe kontrata me shtëpi diskografike.

Ndërsa vazhdon përgatitjet për këtë festival Altin Goci është fotografuar duke kaluar momente të bukura bashkë me bashkëshorten dhe vajzën e tij Kloa.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarët mblidhen!
 
Top