• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Amerika mbas Trump-it!

Status
Temë e mbyllur.

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Un nuk jam per kyt bote,
Jam skllav


Qka i bani vendalite vendali perveq vullnetit te tyne me ken vendali?

Kush po i ndalon greko serbet qi kan pushtu trojet tona me i thane vedit zot te atyne trojeve?

Por si te thashe: qka din ti se qka ashte jeta e emigrantit!
Une isha shume i qarte ne ate qe thashe. Eshte qesharake kur nje emigrant shan dike tjeter emigrant. Cfare ka ketu per te mos kuptuar? Perse hidhesh kot ne tema te tjera qe nuk kane lidhje me cfare po bisedojme? Pastaj ti pretendon se je edhe nje besimtar katolik!! Ai Papa ju lan kembet atyre njerezve. Askush nuk te kerkon qe te besh te njejten gje por duhet te respektosh veten ne radhe te pare sepse edhe ti je nje emigrant.
 

73ka

V.I.P
Anëtar
Mar 27, 2015
Postime
1,599
Pikët
113
Ameriken e kane dhi europianet,pasi shfarosen popullsine indigjene.

Para se me ardh Evropianet Indianet e hameriqistanit skuqenin gurin dhe e futeshin ne kazan per me avullu ujin prej sherbetit!
GJak-derdhjen midis rracave "indiano amerikane" e ndalune Evropianet!

Sot kto indiane ne shumicen e rasteve jetojne ne monellen ( taksen) e Evropianve!
 

73ka

V.I.P
Anëtar
Mar 27, 2015
Postime
1,599
Pikët
113
Une isha shume i qarte ne ate qe thashe. Eshte qesharake kur nje emigrant shan dike tjeter emigrant. Cfare ka ketu per te mos kuptuar? Perse hidhesh kot ne tema te tjera qe nuk kane lidhje me cfare po bisedojme? Pastaj ti pretendon se je edhe nje besimtar katolik!! Ai Papa ju lan kembet atyre njerezve. Askush nuk te kerkon qe te besh te njejten gje por duhet te respektosh veten ne radhe te pare sepse edhe ti je nje emigrant.

Kur ti te paraqitesh te njajtine rrespakt per ata njerez qe vijn nga i njajti atdhe i joti, athere un kam me e marre ne konsiderate ate qi thu!
Pra ne kjoftse ka ferkime mes nesh, sigurishte qi ka me pas mes atyne me prej ardhe te ndryshme.

Une nuk jam emigrant por jam vendali. Kanadezet shekullure fale tru-shperlarjesh jane kthy ne pederasta, nuk bajne fmi dhe vrapojt drejt digjenerimit!
Kto troje kan me kene pronsi te atyne qi mendojn si un!
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Kur ti te paraqitesh te njajtine rrespakt per ata njerez qe vijn nga i njajti atdhe i joti, athere un kam me e marre ne konsiderate ate qi thu!
Pra ne kjoftse ka ferkime mes nesh, sigurishte qi ka me pas mes atyne me prej ardhe te ndryshme.

Une nuk jam emigrant por jam vendali. Kanadezet shekullure fale tru-shperlarjesh jane kthy ne pederasta, nuk bajne fmi dhe vrapojt drejt digjenerimit!
Kto troje kan me kene pronsi te atyne qi mendojn si un!
Domethene ti je nje emigrant ne Kanada dhe dike qe eshte nenshtetas Amerikan e fyen dhe e quan me perbuzje emigrant!!!! Sa vjen dhe historia behet akoma me interesante.
 

73ka

V.I.P
Anëtar
Mar 27, 2015
Postime
1,599
Pikët
113
Domethene ti je nje emigrant ne Kanada dhe dike qe eshte nenshtetas Amerikan e fyen dhe e quan me perbuzje emigrant!!!! Sa vjen dhe historia behet akoma me interesante.
Dy here ja kena ki nanen shpise te bardh dhe e kena djeg! Edhe lol?
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
42,627
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Hillary Clinton Labels Trump Supporters “Domestic Terrorists” Who Need to be Tracked and Surveilled Following Chaos at US Capitol
Twice failed presidential hopeful Hillary Clinton is waging all out war on Trump supporters.

Clinton labeled Trump supporters “white supremacists” and “domestic terrorists” in a Washington Post op-ed.

The Democrat-media complex is using the chaos at the US Capitol last week as a pretext to label Trump supporters domestic terrorists.

Last Wednesday President Trump repeatedly called for peace and law and order, however the left is blaming him for the chaos at the Capitol.
Not all protesters who stormed the US Capitol last week were Trump supporters.

According to a former FBI agent who was on the ground at the Capitol last week, at least one bus load of Antifa terrorists infiltrated the Trump demonstration as part of a false flag operation.Clinton said it is “not enough” to prosecute the “domestic terrorists who attacked our Capitol” and called for new laws to track and surveil:

Trump ran for president on a vision of America where whiteness is valued at the expense of everything else. In the White House, he gave white supremacists, members of the extreme right and conspiracy theorists their most powerful platforms yet, even claiming that there were “very fine people” among the torch-wielding militia members who converged on Charlottesville in 2017.
y the time he lost in 2020, he had whipped a dangerous element of our country into a frenzy. His supporters began planning their insurrection, making plans to march on the Capitol and “stop the steal.” Members of Congress, including Sen. Josh Hawley (R-Mo.), Sen. Ted Cruz (R-Tex.) and Rep. Mo Brooks (R-Ala.), encouraged them, in Brooks’s words, to “start taking down names and kicking ass.” Trump left no doubt about his wishes, in the lead-up to Jan. 6 and with his incendiary words before his mob descended.

[….]

Removing Trump from office is essential, and I believe he should be impeached. Members of Congress who joined him in subverting our democracy should resign, and those who conspired with the domestic terrorists should be expelled immediately. But that alone won’t remove white supremacy and extremism from America. There are changes elected leaders should pursue immediately, including advocating new criminal laws at the state and federal levels that hold white supremacists accountable and tracking the activities of extremists such as those who breached the Capitol. Twitter and other companies made the right decision to stop Trump from using their platforms, but they will have to do more to stop the spread of violent speech and conspiracy theories.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top